язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Д-р Флекс »

Абе аз ще мина, ама нека да не е сега...от Гергьовден до 24 май нивото е спаднало с кръгло 1 метър воден стълб, ако ме разбираш... ще мина в началото на юли на инспекция, къде-кво-що. То всяко зло за добро де - там, от югоизточната страна, такива лукави заливчета ще се открият за риболов, ох ох ох !
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Kentavar »

Абе некой "кретеноиТ" си кара по дифолт и точи язовири за да няма наводнения. Ама има ли сняг в планините, ще вали ли дъжд, не го брига въоПще. Важното е хайвера на рибата да е на сухо и да има кал и тиня и тръбите на хотелите да са на сухо и да смрАди. А, че източиха половината язовири заради оня скъпия е ясно....Сега кой ще ги пълни не се знае... Може некоя "наша фирмичка" да изгради некое маааалко водохващане като за 100 000 - ден град и да обезводни / риби още некоя река.....за да напълни язовирите..... :twisted: :twisted: :twisted: Нема толкова т...а държава и толкова проЗд народ на света.....просто нема.... :evil:

п.п. Док, мога ли да се възползвам от юлското разузнаване за любимия ми язовир?! :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Kentavar »

Цела година жадувам да пусна "лодката" в сините води на язовира. А и Широка поляна ми е любима дестинация също, а и не е далеч от Доспат. Ще е жалка картинка, толкова красив язовир и така гротескно изоставен.... :evil:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от smog »

Като бях на Девин някой ми каза, че са прехвърляли вода от Доспат в Цанков камък, ако е така, може това да обяснява ниските нива...
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Д-р Флекс »

smog написа:Като бях на Девин някой ми каза, че са прехвърляли вода от Доспат в Цанков камък, ако е така, може това да обяснява ниските нива...

Това е точно така - почти три четвърти от завиряването на ЦК е с водата от яз. Доспат; неслучайно язовирът беше държан пълен на макс. от началото на строежа на ЦК. Сега нивото на Доспат е с около 4-5 метра надолу от максимума. В събота разговарях с един познат от местния НЕК, твърди, че до края на летния сезон ще го държат приблизително на тези нива. За язовира това е полезно, ще има по-мащабна обмяна на водата в него, водораслите покрай брега ще изсъхнат, освен това, откри се идеална плажна ивица почти навсякъде :D Ето три снимки от събота:

Изображение


това е на влизане в Доспат,


Изображение


това е ВИП-комплекса преди Сърница,


Изображение


това е на втичалото.

А това е снимано в неделя на ШП, все така на моста преди Горското, посока Батак:

Изображение

"Надежда Има" , както би казал Учителят Йода!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Д-р Флекс »

mitioto написа:Еваси мамата... Кейчето ми е останало на сухо... Е нема що
Не е баш на сухо - преместили са го долу до водата, отпред минава нещо като канал, явно, основното корито на реката е било там. Свимката не е качествена, правена от телефон, та затова не се види ясно...
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от virbela1 »

Ех че харно,
сите дебелогъзляци с комплексите дето унищожиха прекрасните поля и изрезаха гората да са на сухо. Алчниците каде наградиха новите постройки жив почиващ да немат, а калта да им запуши големите ненаситни зейнали дупки.
Докторче, ти следи нивото по нашите си места, а това че и плажчета са се иткрили - нема лошо. Ша понапечем кълки летоска.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Plat1ka »

Малко пак в страни от темата за което се извинявам. Но немога да скрия задоволството си от факта, че новопостроената платформа на устието на яз.Искър си остана на сухо тази година и пълчища от джетове и моторници незаляха и малкото останали места за риболов на този язовир.

Ако има нещо добро от това е за мен това е то. А и доста тревица и други работи поникнаха та като дойде водата рибите ще има какво да хапват.
valentines
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 13:38

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от valentines »

Колеги някой дали има актуална информация за Широка поляна,защото към 1 авгус мислим да отидем за няколко дни. Да ми кажете има ли доста хора и как е положението с рибата , също така времето хубаво ли е .
Аватар
todjy
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 19:03
Местоположение: Пловдив

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от todjy »

Колега, посещавам язовира всеки уйкенд от откриването на риболова до сега, понеже съм заточил децата си на бунгалцето под бабин надзор и трябва да им нося провизии. Та относно:
1. Пътя-изключително лош в отсечката от "Циговчарк" до "Картела" и "Беглика"./карай бавно защото на една ладичка и се беше откачил моста от дупките/.
2. Ниво на водата- възтановено почти напълно, бих казал прилично.
3. Туристи - нашествие /поради големте жеги/ предимно в петък вечер и отлив в неделя следобед. Постоянно посещение нормално, места за сега има достатъчно /може би и поради причина на следващата точка/.
4. Риболов - Голяма мъка. Може би поради климатичните аномалии или опитите с намаляване и увеличаване нивото в язовира, рибата се е ошашавила и не взима. Мнението съм го сондирал от мухари, тролещи и ловящи от брега. Все пак зя три часа тролинг-3 кефала/400 гр./, от брега предимно червеноперка и само дребен костур. Надявам се положение през месец агуст да се подобри.
5. Времето-Предимно слънчево и тихо. Слаби,частични превалявания през месец юли. Като цяло - добро.
6. Природа - най красивата място в България :D
Успех.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Димитър Тодоров »

Докторе,не ти виждам снимките? :roll:
Не друго,ами съм любопитко и обичам да се радвам на картини от красивата
ни Родина. :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: язовир "Широка Поляна" - все по-широка поляна!

Мнение от Д-р Флекс »

Димитър Тодоров написа:Докторе,не ти виждам снимките? :roll:
Не друго,ами съм любопитко и обичам да се радвам на картини от красивата
ни Родина. :)

Поздрави!
Съжалявам, затрил съм по невнимание снимките от албума. Те и без туй не са актуални вече... ето една съвсем актуална, от същото място на яз. ШП, за компенсация! :D

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”