Тетевен - вила "Червен"

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Тетевен - вила "Червен"

Мнение от niau »

Вила Червен се намира под връх Черевен в местността Конски дол (2-3 км над Тетевен) и е едно от малкото места, посещавани от мен, където всичко изглежда наред. Не те дразни малката баня, олющените мебели или пък малката стая. Собствениците са готини и приятни хора и всичко е на ниво. Мястото е много добро за семейни почивки или просто за прекарване на Съботата и Неделята. Местността е страхотна за туристически разходки, катерене или парапланеризъм. До вилата се стига по черен път, който е проходим за лек автомобил. Разбира се ако Ви е много ниска колата по-добре я паркирайте в града и се обадете на собствениците да Ви качат до горе.


Връзките с риболова са няколко.

1. Вилата е прекрасна отправна точка за всички реки в района (най-вече тези от басейна на река Вит), басейна на Малък Искър и Панега.

2. Вилата притежава рибовъдно стопанство. Стопанството развъжда традиционно американка, но и балканка. Вкл. произвеждат читав зарибителен материал от нея.

3. Собстевниците са зарибили рекичката пред вилата. Става приятен
и сравнително труден пъстървов риболов тъй като рекичката е малка. Ударите обикновенно са директни и доста емоционални тъй като няма почти никакво място за развъртане на примаките.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Teteven - Vila Cherven

Мнение от баш майстора »

аз имам една препоръка - да си оправят гледката от стаите
от моята примерно се виждаше това
Изображение
Изображение
... гадост :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Teteven - Vila Cherven

Мнение от niau »

Нямам навика да снимам ама да ти кажа и от моята беше все така зле :mrgreen:. Наистина трябва да направят нещо по въпроса...
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”