р. Боровица (обл. Смолян)

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от Preacher »

Здравейте колеги. Скоро мисля да отида на почивка в Загражден (обл. Смолян) и видях, че в близост се намира река Боровица. Също така и има яз. Боровица. Може ли някой да ми даде някаква информация дали риболова на реката е разрешен и какви риби е възможно да бъдат хваната там. Благодаря предварително.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от naso »

яз Боровица е забранен, защото е вододайна зона.
Реката под язовира до вливането в яз Кърджали е разрешена, след като отпадне общата забрана.
Там надморската височина е между 300 и 400 м, така че след 1 юни може да се лови :fish15:
Риби предимно кефал. Надолу към вливането има и други риби, но е далече от Загражден.
Просто не виждам как ще ходиш от Загражден до река Боровица под язовира. Много се обикаля с автомобил, а пеша е далече.
Над язовир Боровица, по река Боровица е може би най-дивият участък от Родопите. Има непроходими места.
Река Давидковска е по-близо, но и там е много труден терена, а и рибата доста намаля. Унищожиха я тази прекрасна река.
На Загражден има хубава екопътека.
Ако си с кола и не си ходил на Дяволския мост, те съветвам да отидеш до село Гълъбово през Баните и от там по екопътека за 1-2 часа (зависи от ходенето) се слиза на река Арда и Дяволския мост. Можеш да вземеш един спининг със себе си. Има хубави кефали.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от Preacher »

Колега благодаря много за информацията. Ще видя какво ще направя и после ще пиша.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от Preacher »

Не искам да си помисли някой, че поста ми е спам. Искам да ви разкажа какво се случи. Тръгнах да обикалям река Боровица, нито една риба не видях. То и самите хора казват, че няма риба там.
Наблизо обаче на 13-14 км е яз. Давидково и обмислях там да отида. Намерих фейсбук страницата и там имаше телефон за връзка. Звъннах на този телефон и ми вдигна една жена, която ми каза, че няма информация и друг човек ще ми се обади за да ми каже нещо повече за язовира. След половин час ми звънна едно момиче, което ми каза какви са условията за риболов, но пък не знаела дали язовира е отворен. Каза ми, че пак ще ми се обади, за да провери дали е отворен. Така и не ми се обади. На яз. Давидково не бих отишъл вече, понеже с несериозни хора не искам да се занимавам и на развален телефон не ми се играе. Риболовът се провали, но пък се насладих на природата. :)
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от naso »

Информацията в твоя пост, е много по-важна от снимането на разни рибета и нито дума за водоем и техника на риболов.
Аз мисля, че тя ще бъде полезна за хората, които ще посетят района.
Жалко, че толкова красив район е останал без риба.
Въпросният язовир Давидково оказа много негативна роля в района. Не съм ходил на него и няма да отида, след това което прочетох.
Ти в кой район посети река Боровица?
И само да уточня, че яз. Боровица и реката под него е в област Кърджали :tup:
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от Preacher »

В Загражден бях на почивка и обикалях реката, която минава през населеното място.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от naso »

Това е Загражденска река, приток на Давидковска.
Боровица е друга река.
Поздрави!
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: р. Боровица (обл. Смолян)

Мнение от Preacher »

Моя е грешката колега. Сега видях на картата, че е точно така както казваш. Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”