яз. Огоста [гр. Монтана]

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от jorjinio »

Ч.Н.Г на всички колеги !!! Много успешни излети през 2014 !!
Там до кулата лятото излиза и шаран на мач. Дълбко е но на места има прагове. Проблема е че, дъното е осеяно с много скали покрити с миди. Никакъв шанс за за фидер или дъно.
Расника-от ляво на Расника е плиткаж а от дясно има отбивка и след около 300-400 метра се завива в ляво. излиза се на прекрасен залив който стига до носа. На места е осеян с подводни дървета и дори някъде се показват над повърхността.Лятото държи риба.
Пролет много риба се концентрира в западната част на язовира- Церовското.
Бластриерните са разрешени по време на забраната.
А щука в язовира има-не писалки а истински щуки :-)
Има също и дъгова пъстърва(американака)
Преди години популацията на скобара беше много голяма и се ловеше добре но постепенно се стопи и като че ли съвсем изчезна.
На всяко село на горе по-реката го дебеха с какви ли не уреди ,мрежи и срекмета.
От години вече не съм виждал скобар на горе по-реката.
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
Аватар
jorjinio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 19:22

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от jorjinio »

Разрешен участък по време на за забраната:
- яз. „Огоста” в района на баластриерите, в землището на с. Горно Церовене, общ. Монтана и обозначения участък находящ се на 400 м западно от водовземната кула до началото на полуостров „Расника”
Понякога се случва да върви по масло а впоследствие се оказва че,това е вазелин !!!
Alen
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 11:12
Местоположение: Pernik

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от Alen »

Колеги планува началото на септември да отида за една седмица ще ловим шарани, къде са подходящите места търсене на шарани и разпъване на бивак.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от babydoctor »

Сещам се за Благово, под ракетната площадка, има горичка за сянка, макар и илюзорна. Щото жегата там е :mrgreen: Вчера се върнах от състезание там, въпреки, че бях на сянка под моста, още реанимирам. Кофтито на мястото, за което ти казвам е, че има много заляти храсти ли, дънери ли и се закача. Но пък яко си кълвяха и шаран, и платика. Другото е над стената, ръкава на десния бряг, ама там едва ли ще се класирате за място. А ако сте шаранджии-мазохисти, на левия бряг около багера, всеки ще ви упъти - за риболов е ОК, за оцеляване не толкоз. Успех. :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Alen
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 11:12
Местоположение: Pernik

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от Alen »

spider4owe написа:Аз мога да добавя тея местности които знам аз Малакутловския Ръкав, Кръглата маса,Върбата,Сипейте,Буешкото,Наско Поди Кошарата там дава много Шаран защото няма как да хварлят мрежите точно там , Благовското, Живовското, Калиманица и там дава много Шаран и Сом но трябва с лодка защото за 1 ден може да скъсате безброй пъти също дава и Толстолоб , Стената ,Церовското, има една местност до Буешкото там също дава Шаран но трябва много стръвене и малко късмет за да не скъсаш аз лично ходя на МК Ръкава защото сам от МалаКутловица а и там дава Таранка , Шаран , Бабушка , Костур Едър , Толтолоб, Попчета , и тук таме някоя Платичка покрай тях :D ами това е от мен надявам се да съм помогнал поне малко :wink:
Здравей тази година съм решил да ходя на Огоста за една седмица и не знам къде да застана, ще търсим шарани, видях че си добре запознат с местата .
IcYAssassins
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 26, 2016 19:00
Риболов: Почти всякакъв вид риболов .

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от IcYAssassins »

Здравейте аз съм нов в този форум ! Искам да Ви попитам някой може ли да ми каже на Драгата може ли да се слезне с колата до водата искам с моята приятелка да отида за 3-4 дена да разпусна малко от напрегнатата работа ☺ Ще ви бъда много благодарен ако ми дадете отговор ☺ И най вече ме интересува дали пътя е добър дори и да е черен . Да не е непроходим защото имах случай да закъсам жестоко по един такъв черен път .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: яз. Огоста [гр. Монтана]

Мнение от babydoctor »

Отдавна не съм ходил, но до там се стигаше по асфалтов път, който там си и свършва - във водата. Кофтито е, че най-близката сянка ви е на километър, наоколо е пясък, а той, като се напече става...ми напечен пясък. По-добре я заведи в горичката под ракетната площадка на Благово, за плувка е идеално, а за дъно ще трябва да прежалиш бая такъм...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”