Избор на брейдове

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от niki71 »

Тема която съм ползвал и искам да съм полезен.

VARIVAS Avani Eging Milky PE4 120m Във вариант 0.6 е ОК за 1 сезон Сега изгни без море и сол и се къса просто така.
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от ICO69 »

Колеги, шпулата на риоби Заубер 3000 може ли да събере 150 метра YGK PE Line Real Sports G-soul X8 Upgrade размер 2.0...Някой пробвал ли е...
vanko_nukata@abv.bg
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Дек 13, 2013 13:47
Риболов: Риболов на плувка и спининг
Местоположение: село Ценово, област Русе
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от vanko_nukata@abv.bg »

Колеги вече 2 години използвах плетено влакно Hakuyo Max Spinning 150m. , сигнално жълт цвят, на ролката пише, че теста е до 12 кг. Това е първото плетено влакно което ползвам за спининг, много съм доволен, ходя предимно за кефали под кило, като имам една щука 3,5 кг и един распер 2 кг. Ако закача блесна и при дърпането не се къса влакното, а куките се изправят или се чупят, ако закачката е сериозна, но при такава закачка зор става... лятото само по къси гащи... събувам гащите и ги увивам около ръката си защото ще остана без пръсти да дърпам.. не искам да напъвам макарата, че сериозно се огъва скобата. Влакното доста намаля като размер. Сега се замислям дали да не си взема един монофил също да е с ярък цвят и да ходя с него за кефали, дооста рядко се хващат екземпляри над 1 килограм, дали ще е распер или щука няма значение. Трофейните рибки вече са почти мит.. Та дайте мнение струва ли си да вземам плетеняк за кефал до 1 кг и мноооого рядко / веднъж в годината/ екземпляри от рода на щуката или распер по 2-3 кг. Колебая се от монофил 0.18 или пак този плетеняк който е 19 лева, а защо не и по тънък 0.6 или 0.8 ?
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от demi »

Аз ползвам 0.8 и съм доволен здраво и същевременно финно
кълве ли...
vanko_nukata@abv.bg
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Дек 13, 2013 13:47
Риболов: Риболов на плувка и спининг
Местоположение: село Ценово, област Русе
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от vanko_nukata@abv.bg »

demi написа:Аз ползвам 0.8 и съм доволен здраво и същевременно финно

Колега, на коя марка е брейда който ползваш ?
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от blader2 »

vanko_nukata@abv.bg написа:Колеги вече 2 години използвах плетено влакно Hakuyo Max Spinning 150m. , сигнално жълт цвят, на ролката пише, че теста е до 12 кг. Това е първото плетено влакно което ползвам за спининг, много съм доволен, ходя предимно за кефали под кило, като имам една щука 3,5 кг и един распер 2 кг. Ако закача блесна и при дърпането не се къса влакното, а куките се изправят или се чупят, ако закачката е сериозна, но при такава закачка зор става... лятото само по къси гащи... събувам гащите и ги увивам около ръката си защото ще остана без пръсти да дърпам.. не искам да напъвам макарата, че сериозно се огъва скобата. Влакното доста намаля като размер. Сега се замислям дали да не си взема един монофил също да е с ярък цвят и да ходя с него за кефали, дооста рядко се хващат екземпляри над 1 килограм, дали ще е распер или щука няма значение. Трофейните рибки вече са почти мит.. Та дайте мнение струва ли си да вземам плетеняк за кефал до 1 кг и мноооого рядко / веднъж в годината/ екземпляри от рода на щуката или распер по 2-3 кг. Колебая се от монофил 0.18 или пак този плетеняк който е 19 лева, а защо не и по тънък 0.6 или 0.8 ?
Аз лично бих ти препоръчал монофил varivas-super-trout-advance:
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... n-100m-91m
в размер: 0.185 / 6lb / 100m, ако ползваш въртящи блеснички, ако не може и плетено, но наистина тънкото плетени освен, че има проблем с въртележките, не е по-здраво от въпросния монофил.
Плетено що годе бюджетно досега ползвах varivas-avani-eging-milky 0.8 и моето мнение е, че е добро влакно, но не и за въртележки:
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... y-pe4-120m
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
vanko_nukata@abv.bg
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Дек 13, 2013 13:47
Риболов: Риболов на плувка и спининг
Местоположение: село Ценово, област Русе
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от vanko_nukata@abv.bg »

Аз лично бих ти препоръчал монофил varivas-super-trout-advance:
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... n-100m-91m
в размер: 0.185 / 6lb / 100m, ако ползваш въртящи блеснички, ако не може и плетено, но наистина тънкото плетени освен, че има проблем с въртележките, не е по-здраво от въпросния монофил.
Плетено що годе бюджетно досега ползвах varivas-avani-eging-milky 0.8 и моето мнение е, че е добро влакно, но не и за въртележки:
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... y-pe4-120m[/quote]

През повечето време използвам блеснички №1, №2, №3 . Воблери също ползвам, но малко по-рядко. От времем на време слагах и кевларен повод заради щуклета около килограм, но ще пробвам този сезон без кевларен повод. Но като се замисля, тази щука която изкарах 3,5 кг. ако нямах такъв повод, нямаше да мога да я изкарам... воблера беше кефалски, не си спомням точно какъв и беше налапан целия , даже от 10 сантиметра кевлар , едва се виждаше половината. Може да пробвам този сезон с монофил, а ако не ми хареса ще го сменя. А има ли значение дали брейда или влакното е с ярък цвят ? Цвета влияе ли по някакъв начин в ударите от рибата дали бил зелен, жълт или червен ?
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от asn »

Хубаво е да е ярък цвят, за да си виждаш линията иначе ще губиш примамки. Пробвал съм всякакви, но напоследък ловя все с шарени на ygk и sunline, за да си следя дистанцията и защото ми пълнят точно шпулата, като цвета никога не ми е пречил на кълването.
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от demi »

vanko_nukata@abv.bg написа:
demi написа:Аз ползвам 0.8 и съм доволен здраво и същевременно финно

Колега, на коя марка е брейда който ползваш ?
Duel - ползвалсъм всякакви но това е уникално
кълве ли...
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от koko7784 »

fn1p написа:Правя,правя :wink:
Mercan 8 нишково 50 либри ми даде 18 кг
Което е доста близо до 22 кг
А този Лазер ми изглежда добре само точно това ме притеснява да не се къса на 10 кг, че тогава трябва да го хвърля още преди да съм го навил
А при толкова голям пазар на влакна Пауърпрото за мен е вече само една угаснала легенда и нищо повече :wink:
Малко късно но и аз направих :mrgreen:
Не знам ти как го тестваш но при мен не може да вдигне 18 литра вода.
Имах само метър за тестване и затова не можах да направя подробно изследване :wink:
Но 18 кг не може да ги вдигнеш със сигурност!
Интересно за мен е че не се къса от иглата а от където му падне.Досега при всички тестове на влакна се късат точно от иглата за безвъзлов монтаж.
Все пак е здраво но не мога да кажа точна цифра.
А и не е кой знае колко тънко.При товс като се раздуе от водата ще стане още по-дебело.
Поздрави...
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от pav4o79 »

Дайва J braid x 4 жилно, 270 метра 25.50лева
Такова си взех февруари като си бях в Бг .
Тъмво зелено 1.2 - реално се къса на 5 - 5.400 кг при теста с кантара при бизвъзловата карабинка .
Шарено през 10 метра 270 метра 0.8 същото , къса се на 3 кг при теста с каннара . Това съм навил на лайт шпулата 2500s .
Като цена и метраж много добър вариянт .
Кастинг добър , малко е шумно .
Имаше бях намерил и Корморан 0.6 или 0.8 , 4 жилно 100 метра 10 лв , но купих много работи и така и забравих да поръчам некоя ролка да имам .
Преди това ползвах Госен Дон Пепе 1.2 x 4 жилно къса се на 3.800 - 4.000 кг и струва 50 лева .
Дж брейда на Дайва не се разбридва бързо , имам вече над 10 риболова с него , нямам загубен воблер .
Според водоема или реките се избира и брейда или моно или флуро.
Затова имаме по две и повече макари или резервни шпули за според условията , в които ловим .
Ползвал съм от 0,6 до 1.5 , универсално е 1 по Япония , при бюджет 8 жилно Сънлайн зелено , Тораи, Варивас .
При много малък бюджет поръчва се китаец с възможно най малък диаметър .
Примерно поръчваш 0.4 - а дефакто е почти 1 :mrgreen: :lol: .
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от БОНЧО »

Момци,някой ползвал ли е някой от тези две влакна?Интересуват ме в малките диаметри до 0.6?
https://ribi.bg/ribolovni-vlakna/braide ... s%5B136%5D
https://ribi.bg/ribolovni-vlakna/braide ... s%5B136%5D
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от empar »

БОНЧО написа:Момци,някой ползвал ли е някой от тези две влакна?Интересуват ме в малките диаметри до 0.6?
https://ribi.bg/ribolovni-vlakna/braide ... s%5B136%5D
https://ribi.bg/ribolovni-vlakna/braide ... s%5B136%5D
От сухо пипане мога да кажа, че НЕ става. Твърдо, с гадна оплетка и абсурдно по-дебело от обявеното.
За низане на пипер е идеално, но за риболов никак не го препоръчвам.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от БОНЧО »

:lol: Благодаря за мнението,мисля ,че е достатъчно.
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 471 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Павлин Калайджиев »

Другарю, аз взех това:

https://fishingzone.bg/product/809/ygk- ... 150-m.html

Пробвах го един два пъти за сега се държи добре. Колко ще искара е друг въпрос, но диаметъра е реален, здравината бива.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”