Помощ за избор на спининг въдица

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Краси Асгд
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 20:38
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Краси Асгд »

Кристал спина го ползвам от 2 години само с плетеняка. Никакъв проблем. Много риби извадих с него. Перфектната щукарка
Mitashki89
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 12:44
Риболов: Речен и шаранджииски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Mitashki89 »

Dare написа:
Колега, не разбирам кое ви плаши в тези водорасли? Имал съм дълги години пръчки 2,4м.и 2,7м. избрулих сумати дървета с тях ,наблюдавам доста колеги по реката,има места където нямат шанс с такива геги. Пак казвам : с дълги пръчки съм ловил! А вие да сте пробвали с къси като коментирате.
За кристал спина само ще те попитам: ако ловиш с брейд пробвал ли си с пръст водачите от вътрешната страна дали са прорязани? Ако са Ок ,подкрепям идеята.
Ползвам я предимно с монофил. Ако някой е ловил с въпросната пръчка само с плетеняк и е имал проблеми с водачите, нека сподели лични впечатления. Освен това не прочетох никъде Mitashki89 да е написал, че ще я ползва непременно с конец. Относно бруленето на дърветата: нека колегата сам прецени коя дължина ще е оптимална за него съобразно местата, които посещава. А пък за пръчките: нали не мислиш, че си единствения, ловил и с дълги, и с къси пръчки?
За водораслите няма да коментирам.
Относно влакното, предпочитам монофил, но ще се радвам на мнение за "плетеняк" ;)
Mitashki89
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 12:44
Риболов: Речен и шаранджииски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Mitashki89 »

petur написа:Не казвам,че с малки примамки няма да хванеш,но целенасочено за щука няма смисъл. Малките щуклета лапат лакомо, гълтат дълбоко и ще имаш проблем с откачането а от там и с унищожаването на рибата. Ако се запалиш по спининга някой ден ще разбереш,че е по-важно да има какво да хванеш,не с какво хващаш.
По въпроса с дължината....всеки сам намира вариант ,който му пасва най-добре. Наистина едно ,2,4м.за начало мисля си ОК. Прекалено твърдата пръчка при по-бюджетен вариант,брейд,затегнат аванс и начинаещ не е добра комбинация!
Ще си позволя да ти дам друг вариант. Новата серия на Шимано Катана, 2.4 10-30. По описание: модерейт-фаст,тъкмо големите въртележки няма да ти я дърпат от ръката. Мисля около 100лв. Плюс е това,че след време,ако ти омръзне ще я продадеш лесно.
Ако си от Пловдив пиши ми ,може да измислим нещо съвместно. Поздрави.
И колега между другото да, от Пловдив съм и ще се радвам на нещо съвместно:)
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от petur »

Щом ще ловиш с монофил няма проблем. Когато се оборудваш пиши ми .
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от axel »

.......един съвет от мене......да Кристъл спин....БЕШЕ,,,,,,много добро бюджетно решение/аз съм имал 3бр. от тях,сега само една остана/......при второто зареждане повечето пръчки са дефектни и се чупят много лесно на едно и също място.С първата партида всичко беше наред. :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
Mitashki89
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 12:44
Риболов: Речен и шаранджииски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Mitashki89 »

axel написа:.......един съвет от мене......да Кристъл спин....БЕШЕ,,,,,,много добро бюджетно решение/аз съм имал 3бр. от тях,сега само една остана/......при второто зареждане повечето пръчки са дефектни и се чупят много лесно на едно и също място.С първата партида всичко беше наред. :idea: :idea:
Колега тъкмо се успокоих че я намерих... Кажи поне коя серия е или нещо такова да мога да я позная и къде по точно се чупи?
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от petur »

Ти защо след второто предложение рече и отсече: това ще е! Прегледай форума,спининг риболов,такъми...използвай в търсачката. Тази тема-спининг за щука е дъвкана,дъвкана.
Mitashki89
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 12:44
Риболов: Речен и шаранджииски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Mitashki89 »

petur написа:Ти защо след второто предложение рече и отсече: това ще е! Прегледай форума,спининг риболов,такъми...използвай в търсачката. Тази тема-спининг за щука е дъвкана,дъвкана.
Колега, от опит знам че като почнеш много много да му мислиш и на края или се набуташ излишно или се връщаш на първоначалното. Ето например жената, само като я видях (в гората) и викам край тя е. И е на... :lol: пък и явно за всеки е различно индивидуално. В крайна сметка, надявам се че се донастройва човек и според пръчката до някъде. :fish15:
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Monov »

https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... rch=cherry
Това е вариантът с тест 7-28гр. Аз бих ползвал този до 40гр., но според мен не се хвърляй на нея, тъй като няма да ползваш чак такива тежки примамки на този етап. Просто ще си смелиш макарата, ако го направиш.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от petur »

Отлично предложение,как не се сетих...
Mitashki89
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 12:44
Риболов: Речен и шаранджииски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Mitashki89 »

Някой друг дали ще има да добави нещо? Благодаря все пак на всеки включил се. :)
Mitashki89
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 12:44
Риболов: Речен и шаранджииски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от Mitashki89 »

Здравейте колеги, може ли последно мнение за тази:
https://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80 ... Spin/6514/
Първия вариант 2.30 дължина?
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от petur »

7-28
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ за избор на спининг въдица

Мнение от angel81 »

Миналата година счупих 2 бюджетни боклука още на първият излет, даже колега ме предупреди, че е чупил същата пръчка на 8мото мятане.. как да е таз година си купих ред шадоу 7-28 и долу горе бива. Засега вади само дребни, но ще дойде баба рано или късно.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”