Хвани И Пусни - репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Paviljon
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 247 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнениеот Paviljon » Чет Ное 01, 2018 9:55

:tup: Поздравления. Хубав риболов е бил :)
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg

Аватар
Blackassy
Риболов: Спининг
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнениеот Blackassy » Чет Ное 01, 2018 23:52

Paviljon написа::tup: Поздравления. Хубав риболов е бил :)

Хубав беше колега, докато не се появят всички пишман риболовци със селски характер и мислене. Много се натоварвам като съм на брега до тях, пак се изпокарах с няколко човека, които не можеха да разберат защо им правя забележка за прибраната риба. Много време ще мине докато се смени софтуера на хората в нашата мила родина и почнат да мислят за нещо повече от собсвеното си трибуквие

Аватар
Paviljon
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 247 пъти

Мнениеот Paviljon » Пет Ное 09, 2018 0:16

Здравейте,

Тръгвам да натискам клавишите в момента и усещам гъделичкането по показалеца на лявата ръка. Има очертани рязки от зъбите на няколко борбени риби, с които се срещнахме за малко. При натиск с палеца преминават иглички :)

Времето отдадено на риболов беше доста ограничено. Направо да си го кажем точно 1 ч. и 15 мин преди всичко да се покрие с мрак. Отвори се кратък прозорец от свободно време за риболов и газ към мястото, на което бях сложил още от предишните дни знаменце на картата. Трябваше на няколко пъти да спирам колата, заради ремонт на пътя. Последното спиране продължи близо 5 мин. Разменихме няколко думи с отговорника с палката, който спираше идващите коли. Попитах го "Искаш ли ябълка?" В колата имах 7-8 червени ябълки. Отвърна " Абе искам, ама няма кой да ми даде". Подадох му една от торбата, а той се усмихна и я прибра в джоба. "По-късно ще я хапна, за да не ме гледат" рече той с усмивка, а аз потеглих с колата отново. Не след дълго пристигнах на плануваното място. Имаше преди две коли с плувкаджии, търсещи есенните щуки. Бяха заложили на стръв рибка, но нямах време да спирам и да ги разпитвам. Отдалечих се по-нататък и паркирах. Тревата беше с характурния за ноември сухо жълтеникав отенък. Зеленото беше дало ред на есенните краски. Шаварите също бяха сменили премяната, а папурите на места се бяха цъфнали. Премених се набързо и бях готов вече за стрелба. Клатушка или блесна? Блесна или джърк? И да се чудя и да се мая, нямах много време на разположение. Закичих в края на линията Mepps Lusox 3 и се приближих към водата

Изображение

Тишина и спокойствие. Огледах набързо и заметнах. Блесната цопна в спокойната вода и обитателите отдолу веднага се разтичаха през глава. 2-3 риби (вероятно щуки) направиха леки вълни. Куката взе, че подхвана подводно растение и се наложи да презаметна. Второ повеждане и атака на "огромна" щука от 40+ см щука :) Няколко снимки на красивия рибок и обратно във водата

Изображение

Изображение

Изображение

Преместих се в страни. Рибите определено бяха активни и се виждаше как атакуваха малките рибки и правеха леки плясъци. В страни на следващото място нова атака, но не се закачи. Няколко замятания в различни посоки и с дръпна по-хубава риба. Този път щука 62 см.

Изображение

Изображение

Усмивката грейна на лицето, а рибарската душа се развълнува от споходената слука. Час и малко риболов, но достатъчно да заредя батериите.

Изображение

Изображение

Колко му трябва на човек. Глъдка въздух, хубава гледка, песните на квакащите патици, които се крачеха във водата сред препядствията от подаващите се от водата тръстики. Това бяха местата и които целех. Рибите обикновено се скътаваха около тях и дебнеха поредната жертва. Така на момента се подразваха от преминаващата блесна и атакуваха. Закачи се и още една щучка 40 см

Изображение

Времето вече клонеше към своя край, колкото и да не ми се искаше. Дадох си още 10-15 мин и трябваше да сгъвам. Приближих до поредния участък и заметнах на няколко места и с учестен пулс следях как блесната с бавни обороти облавяше тъмните води. Блесната спря своя ход от атаката на поредната риба. Обаче дръпна по-сериозно и се опита да се освободи от парчето метал в устата. Виждаше се хубава борбена риба, която определено не й се излизаше на сушата при мен. Въдицата беше хубаво огъната от тежестта на красивата риба. Извадих я на брега. Красива щука 72 см. Душата не само грейна, а и засия от радост. За час и малко улових 4 щуки, като две от тях хубави борбени риби. Затварям очи и отново се пренасям на мястото. Направихме си снимки за спомен и кой откъде е. Тя във водата, а аз към колата. Разбрахме се да й извадя по-нататък общата снимка и да й я покажа.

Изображение

Клипът е на обратно и е малко по-тъмен, но важното е че рибата пое в правилната посока към свободата :)

Риболовът приключи, а аз останах безкрайно доволен от преживяната емоция, въпреки краткото време. Слънцето се беше скрило вече и ме приканваше и аз да потеглям.

Поздрави и наслука на всички колеги желая.
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg