За Акула със спининг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Акулка е,няма къде да оди и да не пипа.То по закон на една от пръчките можеш да имаш чепаре и да си влачиш за паламуд да речем,но никъде не пише да не влачиш и някоя рапала,а ако сте повече хора може и доста да си разпънете пак знаеш ли-може да удари нещо.Тук гледах им бият с тия гумените чукове по борда на лодката,но не съм сигурен дали има ефект и дали се сеща че и свирят на уше при толкова кръв във водата.
Акула ми е атакувала и на 2 метра зад лодката,както и на 50 метра.По принцип атакува най-игривата гадост дето си я закачил и не обръща много внимание на пискюли разни,но и на тях сам хващал.
Само не комбинирай пискюли с рапала и не ги влачи по едно и също време-вероятността да удари на пискюл е никаква,но пак привлича рибата което мисли,че това е пасаж от риба гонена от по-големичак хишник.Ако имаш повече пръчки може да се влачи едно чепаре,голяма рапала близко/3-5 метра зад лодката/и 2 среден размер на 15-20 метра,както и пасаж рибета.Ей сега ще намеря някъде една снимка на пасажа.

http://www.alltackle.com/stripteasers.htm

Само не им гледай цените,че тия са луди,но пак са първите дето ми попаднаха с хубави снимки.Това се закача на една от въдиците,като най-накрая се слага малко по-голям пискюл на които е и куката,всички малки въшки само се мандахерцат и го играят пасаж и нямат кьорава кука на тяx.
Само няма да се смееш на това дето го пускам.Много кълве и на парче дърво,даже и да няма боя по него и май по статистика най-много бие точно на нормален цвят.Това прави невероятни движения,пляска,върти се,подскача.......и е тежко като държи и линията опъната даже на бавна скорост.Много по-добър екшан има на скорост около 3-5 възла/умножавай по 1.85/е не е никак скъпо.Тая гадорийка можеш да я направиш от вретено или каквото там ти падне под рака,а също е полезно да имаш малко ято от тия.На повода закрепяш 10-12 сантиметрови пури с малко по-тънко влакно,така че да са през около 50 см едно от друго,а накрая си стои голямата 15-25 см,като само на последната имаш кука.Аз имам 5 парчета от тия и работят много добре като са заедно.Аз предпочитам малките да са ми отделно от повода,но имаме и такива които за нанизани на него.Нямам нито едно рошаво,но ще влеза в час до 1 седмица и ще си наваксам.Ето една снимка на основната гад:


http://www.ballyhood.com/cedar_plugs.htm

http://www.fishmagiciantackle.com/cedar_plugs.htm

Е тук има малко по-различни идейки.Ние ползваме и силикон с олово и пласмасова глава която е куха и има 2 крилца от страни.В главата е пробита малка дупка и с помоща на пиронче може да се закрепи малко рибе,което стои под силикона.Е сега ще се опитам и това да намеря:

http://www.ballyhood.com/quick_rig.htm

Ей ма сам добър беееее,иде ми да си посегна.Ей там зад тия крилца се намира малката дупчица в която е вкаран порона-вадиш го,слагаш рибето и го нанизваш с пирона през главата за да си стои мирно под силикона.Мойто е зелено,ама май няма голямо значение стръвта.Движи се като замаяна във всички посоки без значение от скоростта,но няма и как да го влачиш по-бързо от 4 възла.
Пак стана дълго,но мога още много.
Go BIG or Go Home!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Пенн, евалла за всичко, което изпрати по темата. Огън си! :D Интересни идеи - например комбинацията със силиконката с олово и пластмасовата глава с рибето ми допадна. Ще трябва да опитам. То и ние като влачим по язовирите пускаме общо три въдици с воблери - две отстрани и една накъсо по средата и не се оплитат. Та и в Черното море предполагам, че ще стане и съм любопитен какъв ще е ефекта от цялата работа.

Поздрави! :D
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Това С ПИРОНА си е класика при бавното влачене за акули.
На мойто имам 3 метра кабел с тест 300 кила за повод,вирбел между куката и повода,кука 12 кована.Зелено с черно е на цвят.
Влачим го главно като няма вятър достатъчен за по-бърза скорост или като видим акула да гони рибета,при атака на обикновенните пускули/те не я спират/или като се разминем с някоя перка.За дрейф и балон на повода също става,но предпочитаме да ползваме кабел с кука само без финтифлюшки разни в тоя случай.
Цялата артилерия е дълга коло 40-50 см и тежикам половин кило.Не съм виждал по-малки,но ще се загледам в размерите на тия.За стръв ползваме главно скумрия-много е мазна и си вони с часове,но и нещо от рода на нашенския паламуд става.Трябват много добри вирбели за цялата работа-тия крилца го правят ненормално.Върти се на големи кръгове на една или друга страна,гмурка се,прави резки завои в ляво или дясно.........и ако не си с добат вирбел се заформят нерви.
Не знам дали ако нямаш лодка ще се получи нещо,но знам как ги ловят на Хавай.Ползват по-големи найлонови пликове или балони,които ги връзват между повода и основното и цялата магария я пускат по вятъра.Там са постоянни ветровете и след има няма 20 минути може да е на 200-300 метра от брега цялото чудо.
Много хора ползват лампи с праснат лъч през ноща,когато главно я търсят акулата.Много добро око имат някои видове акули и светлината ги привлича като муха на ......Гледах на един филм как един дивак с пищимaлче на задника беше седнал в едно кану и им друсаше деире.Деирето беше направено от кръг по дебела лияна на което бяха нанизани половинки от кокосов орех или поне на това приличаше.Е това нещо то движеше като пияна циганка във водата и без да има каквато и да е кръв или стръв си докара акула за около 1 час.После я удуши с едно като кобилица само,че по-малко,но това е друга тема.
Аз не съм го пробвал,но и не мисля на тия добичета да им правя серенада с ръце във водата.Главната идея при риболова на акула е да намериш къде и е основната храна.Намериш ли пасажа от малки рибета,маркирай на GPS за да знаеш къде се въртят и пускай рапалите.С бавни кръгове около пасажа и наточени куки може и да удари нещо.Някои ползват олово между основното и повода което позволява да се търси на сравнително голяма дълбочина,но според мен акулата ако иска да атакува,ще си се засили и няма да и пука много какво има за ядене днес.
Всичко това важи за тия говеда тук,но сега ще се опитам да прочета за черноморската акула из нета да я видя тя какво ще иска.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”