Изкуствени примамки за спининг през зимата по Дунав???

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Yanus
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 0:14
Местоположение: SOFIA

Изкуствени примамки за спининг през зимата по Дунав???

Мнение от Yanus »

Колеги благодарение на вас разбрах че не трябва да се чувствам идиот „не че особенно ми пука”,ако замятам спининг през зимата в Дунав.Ама някак си не ми се лови по друг
Начин,независимо от резултата.Дали някой би споделил какви изкуствени примамки е добре да си закупя за един коледно новогодишен спининг риболов около Лом???
"Любой человек, если он проведёт хотя бы один день с удочкой на реке , если он увидит в тёмной воде блеск крупной рыбы, если он почувствует её упругий бег на леске, будет вспоминать этот день, как один из самых счастливых дней в своей жизни".
Аватар
Yanus
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 0:14
Местоположение: SOFIA

Мнение от Yanus »

Прочетох по долу темата "зимен риболов на щука",та може би там се намират отговори,сьжалявам ако вьпросите са ми неуместни,но нямам опит,пьк до сега сьм хващал щука само на вьртяща блесна,а силикони не сьм пробвал изобщо а прочетох че май в тях е истината.Та все пак ако някой даде акьл за тези силикони,може би не само за щука,бяла не сьм хващал на спининг до сега изобщо :oops:
"Любой человек, если он проведёт хотя бы один день с удочкой на реке , если он увидит в тёмной воде блеск крупной рыбы, если он почувствует её упругий бег на леске, будет вспоминать этот день, как один из самых счастливых дней в своей жизни".
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Янус,ще ми се да вярвам,че си обърнал усмихнатото си лице към нас.. :lol: :wink:

Темата е много сериозна и изисква добра подготовка!За жалост,в мрежата
няма много информация за това..Аз самият,тепърва навлизам,но вярвам,че
мога да ти дам някои основни насоки.. :roll:
На първо място,потърси подходящи места.По-дълбоки/3..5..7..10 метра/ ,
твърд грунт,бавно течение/право или обратно/,наличието на сложен дънен релеф
и всякакви закачки е добре дошло :wink: Дълбоките пристанища и лимани
са добър вариант..Устията на вътрешните реки и втичалата на всякакви
канали също работят,защото задържат дребосъка/особено,ако са дълбоки/ ,
а дребната риба привлича хищника.Така че,разбери къде се държи дребосъка..
По отношение на примамките,ползвай джигове!Ако си на правилно място и си
грамотен в работата с джиговете,вероятно ще имаш успех..
Също можеш да разчиташ на по-тежички клатушки,които да водиш стъпаловидно,
по-близо до дъното..Дълбокогазещи воблери с бавна,ленива игра..
На по-плитки места,каналите между островните групи или пък затворени,
плитки водоеми,казват,че работели добре воблерите ,,миноу,,..
В тези условия обаче-плитка,студена вода с голяма видимост-рибите са трудни,
аз лично предпочитам Реката,и то основното русло..
Нека не ти пука за чуждото мнение,само опитът има значение! :lol: :wink:
Поздрави и успех!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Yanus
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 0:14
Местоположение: SOFIA

Мнение от Yanus »

Благодаря,колега Тодоров, надявам се да позгреем и зимата с малко от любимите емоции че сезона си е дълъг,пък ако не и малко ракия ще свърши работа. :)
"Любой человек, если он проведёт хотя бы один день с удочкой на реке , если он увидит в тёмной воде блеск крупной рыбы, если он почувствует её упругий бег на леске, будет вспоминать этот день, как один из самых счастливых дней в своей жизни".
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Ако си говорим сериозно,ракията и зимният спининг са противопоказни!
Всъщност,ракията върви най-добре със сланина.. :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Всъщност,ракията върви най-добре със сланина..
...след зимния спининг :lol:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Иииих, ама не можах да се стърпя. Поста е ОФФ...Моля модераторите за изтриване . Ама в полето, може и да правят хубава гроздова ракия за след риболов, но от сланина с кожичката и т.н. кръвтина/месо със сланина/, разбират само балканджиите!!!!! Рецептата е в каче - ред сланина, ред сол и така догоре, сетне една лопата сняг. Хубавия въздух в Балкана си знае работата. Дори Троянската сливова в такъв момент преборва полендашката прекрасна гроздова. :wink: :D :D :D Знам обаче тайните и на добруджанските ракии. Чакам оферти и от двата региона, като експерт и консултант!
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

joro_olympus написа:...Дори Троянската сливова в такъв момент преборва полендашката прекрасна гроздова. ..
Че тя я преборва винаги и навсякъде! :lol:

По темата - колегата Димитър Тодоров я изчерпа с един пост. Аз бих добавил и кастмастерите - ако има смисъл да се използват на река - то това е Дунав. Като цяло през зимата на спининг очаквай повече капота и имай предвид, че избора на място е решаващ.
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

mom написа: Аз бих добавил и кастмастерите - ако има смисъл да се използват на река - то това е Дунав.
Ще ги тествам по Коледа и ще докладвам.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Yanus
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 0:14
Местоположение: SOFIA

Мнение от Yanus »

Благодаря на всички,май тежки тестове ми предстоят,че освен джиговете и кастмастерите и ломската ракия със сланинка естествено(може лееко запеченка с мъъничко лучец),има и вино да се тества та ще видя как ще ги подредя.Но за разлика от спининга в другото имам сериозна квалификация и дългогодишен опит та ще се справя... :lol:
"Любой человек, если он проведёт хотя бы один день с удочкой на реке , если он увидит в тёмной воде блеск крупной рыбы, если он почувствует её упругий бег на леске, будет вспоминать этот день, как один из самых счастливых дней в своей жизни".
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”