Примамки за едри распери

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Daniel Defoe »

Адмирации Лео :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Ilian70 »

Daniel Defoe написа:Адмирации Лео :tup:
+1
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
fedoracore
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:59
Местоположение: столицата
дал Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери

Мнение от fedoracore »

Stefko написа:В последните 2-3 години точно на подобен тип стримери имам и аз уловени риби (распери). И отново в такава комбинация - вързани над основната примамка. За съжаление с идването ми в София не остана време за по-сериозни проби, но идеята си заслужава…не само за распери. Особено, според мен в този период на ранното лято - юни/ юли :roll:

Роска, поздравление за стримерите - страхотно изпълнение :!: Ако е възможно бих искал да си закупя няколко такива от теб, защото моите съм ги вземал с триста зора чак от Сръбско… Тук така и не можах да открия желаещ да ми върже нещо подобно :?

А на Лео - браво за рибите, разбира се ;)

Поздрави! :fish4:
и аз искам няколко стримери - колегата Росен да драсне телефон на лс нещо да се свържа с него
Всичко за вашето bmw може да намерите при мен
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Росен »

Колегата Росен си е добавил в подписа линкове към блога си, но ето и по-мързелив линк за контакти с него ;) - http://www.flyfishing.iantra.com/contacts

Не продавам стримери, въпреки многото запитвания особено за щукарските, но с удоволствие подарявам с единственото условие за обратна връзка, т.е. за мнение за риболова с тях, за да могат да се подобряват - цветове, форми, големини, материали, динамика и т.н. Сега ще се разходя малко до Щатите в търсене на басове, мъскита и евентуално и тарпони - ще се върна в края на Август и ще понавържа малко стримери за распери на който желае ;)

Стефко, ловя распери и какви ли не риби на стримери от толкова години (хващал съм и калмари дори) - вЕрно ли не се сети кой може да ти даде стримери, а ги носиш "с триста зора чак от Сръбско" :) :) :)

Поздрави!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от bat.galin »

Мечтите след такива провокиращи разкази водят до безсъние :)
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

Росен написа: Стефко, ловя распери и какви ли не риби на стримери от толкова години (хващал съм и калмари дори) - вЕрно ли не се сети кой може да ти даде стримери, а ги носиш "с триста зора чак от Сръбско" :) :) :)

Поздрави!
Роска, сещал съм се, разбира се но… Ще продлжа на ЛС, за да не разводняваме хубавата тема :)

Поздрави!
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от fisherman »

Спокойно тази примамка влиза в темата след среща с подходяща по размер риба
IMG_20160717_150713_resize.jpg
IMG_20160717_150713_resize.jpg (89.65 KiB) Преглеждано 5133 пъти
За съжаление не можах да и снема пълните Т.Т. данни,след като сама се релиизна /видно е как успя/.Имам и една успешно извадена 2+,и двата удара на обяд в жегата.Поне успя да ме зареди с положителни емоций :D .
dartmoll
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2015 8:26
Риболов: спинингов
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от dartmoll »

fisherman написа:Спокойно тази примамка влиза в темата след среща с подходяща по размер риба
IMG_20160717_150713_resize.jpg
За съжаление не можах да и снема пълните Т.Т. данни,след като сама се релиизна /видно е как успя/.Имам и една успешно извадена 2+,и двата удара на обяд в жегата.Поне успя да ме зареди с положителни емоций :D .

Колега, може ли малко данни за примамката? Не знам как рибите успяват да ви изправят халките, за жилата на тройките съм съгласен, но за халките не мога да си го обясня, при положение, че без клещи едвам ги отварям. Да не говорим, че при риболова на распер по-скоро ще скъсаш влакното преди това.
НЕ УБИВАЙ МЕЧТИТЕ СИ!
Don't kill your dreams!
C&R
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от fisherman »

Привет,колега.Примамката е Rapala X-Rap 8 см.,и халката и куката са си оригиналните.До сега и аз не съм имал проблеми с халките възможно е тази да е дефектна,но на този воблер имам доста распери и до сега не бяха успели да отворят халката.Ползвам плетено единица с регулиран аванс ,обаче ето го факта.Случвало ми се е да ми чупят жило на тройката,но на Салмо Трил с Рапали проблем съм нямал. В замътената вода видях че рибата е сериозна но и аз не очаквах подобна развръзка.
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от milkov97 »

Аз лично смятам , че причина за изкривяването и изправянето на халките се получава като ухото на тройката някакси се заклещва на края на халката ако ме разбирате . И след бесните пориви на рибата се получава деформацията и следователно и отварянето :idea: Това е мое мнение :)
Поздрави и наслука :fish15:
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

fisherman написа:Привет,колега.Примамката е Rapala X-Rap 8 см.,...
Здравей колега,

Мога ли да попитам в какви ситуации сработва при теб въпросния Х-рап 8 (дълбочина, течение, сезон, време от деня…) и как го водиш за распери :roll:

Поздрави! :)
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Daniel Defoe »

Желателно е във водоема да има и много риба :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от fisherman »

Stefko написа:
Мога ли да попитам в какви ситуации сработва при теб въпросния Х-рап 8 (дълбочина, течение, сезон, време от деня…) и как го водиш за распери :roll:

Поздрави! :)
Привет,ползвам го в замътена вода лятото и есента,на места със завихряне на водата ,като държа върха леко вдигнат за да е малко по-високо от нормалното.10 см.вариант също е успешен.Около дървета при по-спокойна вода и лек туич , както е отбелязал колегата Daniel Defoe,особенно 10-та доволно хваща и щуки.
Поздрави!
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

fisherman написа: Привет,ползвам го в замътена вода лятото и есента,на места със завихряне на водата ,като държа върха леко вдигнат за да е малко по-високо от нормалното.10 см.вариант също е успешен.Около дървета при по-спокойна вода и лек туич , както е отбелязал колегата Daniel Defoe,особенно 10-та доволно хваща и щуки.
Поздрави!
Благодаря за отгоора :)

За щуките - ОК... Аз питах конкретно за расперите, защото определено тази примамка не я ползвам за тях... а срещам доста коментари за добри улови на распери с X-rap (6, 8, и 10) Явно трябва да му дам шанс по-настоятелно ... :roll:

Поздрави! ;)
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Leo »

jj
SAM_6881.JPG
SAM_6881.JPG (135.96 KiB) Преглеждано 4272 пъти
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”