Tуистери и силинонови рибки за костур

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Tуистери и силинонови рибки за костур

Мнение от Мунчо »

Колеги, интересува ме какви трябва да са на цвят и размер тези примамки, като се има предвид, че с тях ще се ловят костури около 20-25 см (преобладаващи на язовира), и това са едрите екземпляри. Интересува ме също колко тежки трябва да са главичките(дълбочината не е повече от 3м), какъв цвят и размер, трябва ли да се изплзва вирбел и други тънкости, които аз като нямащ опит не знам за да питам и за тях:). Ако има някакви специфични особености при риболова на костур с такава стръв ще моля да ме консултирате:) Много ви благодаря предварително!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Баси, никой ли не е ловил костур така?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Цветовете на туистерите и силиконовите рибки са индивидуални за всеки водоем. Ако на един хващаш много риба със примерно жълт - на друг можеш да си останеш капо , докато колегите ти ловят. Затова трябва да експериментираш на всяко ново място , ако нямаш предварителна информация.
Доколкото разбирам си мухар. Не е ли същото с мухите при различни реки ?
Относно големината - аз ползвам туистери до 6-7 см и малко по-малки рипери. Тежестта трябва да е такава , че като пуснеш примамката към дъното да не се забива като пирон а да пада по-леко.
Надявам се да съм ти бил полезен.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Мерси, колега! Това за размера и главичките беше много важно! Дали сега сезона е подходящ да се пробвам?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Приятелю, като чели на ярко зелени най-много съм ги секъл. На такъв даже както разбра и шарана налита....
АБЕ КЪДЕ Е ГЕЛЕТО С КЕПА...
ОТБОР: HOPELESS
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

И такива ще си взема -около 6 см дълги с по-леки главички:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Аз лично, при факт че е толкова плитко бих използвал системата, която описвам всеки път - стационарна двойноконична плувка, утежнена до 85-90% от товароносимостта си - една съчма да е на около 60-70см от стръвта и бих ползвал не туистери ами силиконови червейчета - зелено е най-видимия цвят от спектъра под вода, но както всеки ще ти каже дори и на същия водоем в различен период от деня ще даде на различен цвят (или пък няма да даде...)
За мен това е страшно бърз и ефективен метод да се облавят различни водни пластове с фини и ултралеки такъми - като не се изключва възможността да се заловят всевъзможни други видове освен Костур.
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Любака написа:Аз лично, при факт че е толкова плитко бих използвал системата, която описвам всеки път - стационарна двойноконична плувка, утежнена до 85-90% от товароносимостта си - една съчма да е на около 60-70см от стръвта и бих ползвал не туистери ами силиконови червейчета - зелено е най-видимия цвят от спектъра под вода, но както всеки ще ти каже дори и на същия водоем в различен период от деня ще даде на различен цвят (или пък няма да даде...)
За мен това е страшно бърз и ефективен метод да се облавят различни водни пластове с фини и ултралеки такъми - като не се изключва възможността да се заловят всевъзможни други видове освен Костур.
Привет инж. Антонов!
Споменаваш ултра леки пръчки за риболов на туистери.
Гледам по каталозите, има графи Jig rods, за джигосване на рибешките джуки. Какво представляват тези сопички?
Поздрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”