Въпрос за силиконовите примамки.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Въпрос за силиконовите примамки.

Мнение от Lubo »

Как се подбира главичка за туистера?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Който не е гледал последното предаване на Краси Гогов сега не знае :))) Той обясняваше, че требва да има нарисувано око на главата, освен това боята трябва да не се влияе от силикона (повечето се разяждат). Цвета е специфичен за всеки водоем и требва да се пробва кой дава най-добре. Мътна вода - ярки цветове. Това научих аз за себе си.
Fish friendly
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Благодаря Крики. Мен обаче ме интересуваше повече колко да е дълга главичката спрямо силикона. Скоро четох по пресата но не мога да си спомня къде е, та затова питам.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Ами като ги гледам куката с главата идва към 1/2 от дължината на силикона някъде. Трябва да е толкова дълга, че да покрие тялото му и опашката да се вее в посока обратна на извивката на куката.
Fish friendly
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kriki написа: опашката да се вее в посока обратна на извивката на куката.
Минимум 1/3 да стърчи извън куката.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за силиконовите примамки.

Мнение от Любака »

Lubo написа:Как се подбира главичка за туистера?
Адаш не е ли малко като "балтон за копчето ми"... С бат` Стефко Зандера бяхме мислили да напишем една работа за "меките примамки" и май ми се чини ще е повече от уместно да споделим какво сме препатили в процеса проба грешка. В основни линии, аз ти бях казал и преди - за мен туистерите са целокупно примамки за течащи води - оттам насетне в зависимост от размера на рибата, и това с каква агресивност атакува си подбира човек размера (основно дължината) на туистера - после преценяваме колко закачки има по дъното(след като се сбогуваме с първите няколко примамки евентуално) и спрямо дебелината на влакното - и съответно отклонението което водното съпротивление причинява, съобразяваме тежестта на "главата" на куката за да ни даде желания досег с дъното. Разбираемо е, че големите куки може да ограничат ударите на предпазливите риби, но пък почти гарантират доброто закачане при засечка. Хубавото на цялата работа, е че може да се експериментира и възможните комбинации са неограничени - например аз много често добавям рибешка главичка на куката или цяло живо рибе, земен червей(парче) и агресивността на ударите е измеримо по голяма. Не гарнтирам, че информацията ми е 100% ефективна, защото всеки се учи постоянно и евентуално се усъвършенства - на мене много ми куца спининг риболова като загубя тренинг и най-вече усет, защото е много правилно да се отбележи, че дори и с най-стабилната техника и ерудирани отмерени водения, ако не преценим обстановката относно цвят и вид примамка капото е почти неизбежно...
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”