Хит парад на примамките 2007 г.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Хит парад на примамките 2007 г.

Мнение от Zander »

Колеги, в тази тема можете да споделите, кои примамки са фаворитите за вас за 2007 г.
Нека пишещите да се придържат към някаква подредба примерно размер, тегло, цвят, условия на риболов

1. Въртящи блесни
2. Воблери
3. Клатушки
4. Силиконови примамки
5. Други /цикада, пилкер, спинер байт, девон, зимна блесна и т.н./

Естествено, че който лови само с въртящи блесни или само с воблери ще посочи, на кои от тях е имал добър резултат през годината.

Така темата ще е полезна за всички - и за начинаещи и за майстори.

п.с. По късно ще напиша и моите фаворити за годината.

Поздрави!
Последно промяна от Zander на Сря Дек 16, 2009 9:27, променено общо 1 път.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Тейл спинърите на страйк про и по-точно това:

Изображение

в по-натурални цветове. Единствената примамка която проработи на Мартен. Води се за джиг, но работи по всякакъв начин.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

1. Бронзови въртящи с широка лопатка /тип аглиа/ - на Mepps, Mapso и другата фирма от рода на мапсото. Номера 1, 2 и 3 - според далечината и дълбочината - иначе според мен размера нямаше толкоз значение.
2. Същите декорирани с черни или червени точки.
Спининговите ми излети не са много, но са горе-долу успешни. Повечето са за клен по Огоста. Каръка си е карък - нито един над килото :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

При мен по разбираеми причини хит на 2007-ма бяха силиконовите примамки :oops: Не мога да отлича конкретен размер, цвят или марка, но ако трябва все пак да посоча някои, които ми направиха по-собено впечатление, това са:
1. За лятото - Силиконови шадове размер 10 см. в "предизвикателни" цветове
2. За зимата и пролетта (през лятото не съм ги ползвал) - Силиконови "октоподчета" размер 7-8 см. Цветове кафяв, зелен и бял ;)

От "не-силиконовите" примамки не мога да не спомена една блесна:
Велтик No1, червеникав цвят - чудесно лови кленчовци и костуряги през лятото :D

П.П. Фори, не съм срещал по магазините тук подобни тейл-спинъри :roll: Би ли споделил от къде се снабдяваш с тях и на какви цени?
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Айде и аз да се изокам.... таз година по строително-монтажни причини :wink: :lol: 90% от излетите ми са в района на Чомаковци - Койнаре - Писарово... и Панега де, щото ми е по пътя...
Та така....
1. Въртящи блесни - на първо място МОСКА (RULEZ!!! :lol: ) номера 2 и 3 за клен и костур и 4-5 за щука. Най-успешните разцветки бяха: за река Искър - бяла лопатка с червени или сини точки, за стоящи гьолове - с холограмен стикер на лопатката и червен помпон на тройката. На второ място от въртоците слагам Пантер Мартин както за пъстървата по Панега, така и за клен и распер по реката и костур и щука. Най-успеваемата разцветка до момента е червено оловно тяло с жълто листо и синьо тяло-бяло листо. Не мога тук да не спомена и някои други, с които съм имал слука това лято - Мапсо, Джаксън, Мепс и др.
2. Воблери - За клендурите по Искъра тази година фаворит ми е бомбъра на Видра! Всички размери и разцветки работеха безотказно. С щука на Писарово се отчетоха някои от моите домашнярски воблери (дето ги бях правил за распер де... :oops: ) и Салмота...
3. Клатушки - Признавам си че таз година не бях ма хич упорит с клатурките... инцидентни зафърляния с тобита, руски клатури и др. не ми донесоха дори и удар.
4. Силиконови примамки - същото както по-горе.... пробвах разни сръбски шадове и туистери за щука и костур, но нямам пипане... (сигурно нещо не правя както трябва :oops: )

Като обобщение.... за мен 2007 си беше годината на въртящите блесни..

Поздрави,
Тео
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Айде малце и от мен :

- въртящи блесни - кат при Теодосий на първо место Моската в почти всичките и вариации ( явно тая година си е на Моска и туй то ! ) . Второто мясо споделят Пантер Мартин , Мюран , Мепс Аглиа и Комет както и Мапсо Ори . Третото го споделят много блеснета та да ме не заболът пръстетата нема да ги пиша !

- воблери - първо безапелационно Йо-Зури Алие Гоби ! Второто също доста споделено ама доста по-споделено от на въртележките - Тиемко , Оунър Култива , Голди , Лъки Крафт , Евъргрийн , Салмо , Йо-Зури Хардкор , Алекс , Видра , Бомбер ама Американския . За третото место няма да ми стигне листето :?

- клатушки - Акме и то не особенно ама то и ползването им не на често .

- силикони и чудесии нъц ! То сигур щот се накрая ги оставям за изпробване а докат изпробвам другите примамки заделени за деня в раничето то за тех се не оставаше време :?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

За мен тази година този воблер беше най-успешен за кефал.

Изображение

На него си хванах кефалите на Потами (виж аватара), както и доста други рибета по нашите реки. За съжаление го скъсах и вече никъде не намерих баш същия. Подобните, които получих от Мунчо, или си купих от Дария, нямаха същата игра. Мунчовият е доста по-малък и гази много плитко, а тоя от Дария върви на ебем ти страна.

Най-успешната блесна бих нарекъл тази, която ми донесе второто място на Дунава.

Изображение

Тук си личи по-добре. Освен това се вижда, че хваща и други водни твари.

Изображение

Тая турбо-попфолк-блесна (май е на Байрон) също ми донесе успехи, особено в Словения.

Изображение

Тук листото не се вижда, ама е пак същата.

Изображение

Лично за мен си изведох някакво правило за кефалите. Налитат на жълто-оранжеви примамки с черни точки или други шарки. Може и да не е валидно навсякъда, но повечето риби тая година на такива примамки съм хванал.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Въртящи блесни:
1. Mepps Aglia Decore № 1 № 2 – клен, костур, пъстърва
2. Mepps Aglia Decore № 4 № 5 - щука
3. Mepps Black Furi – № 1 и № 2 - пъстърва
4. Maпсо Ори - № 1 – клен и пъстърва

Воблери:
1. Salmo Tiny – клен и костур
2. Salmo Hornet 3 S - пъстърва
3. Джакал Чъби - клен
4. Оунър Култива – распер

Клатушки:
1. Моска Сафир 17 грама - щука
2. Литъл Клио – пъстърва
3. Кастмастер Аcme 7 грама – пъстърва, костур
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мнение от Владимир »

Въртящи се.
Мепс Аглиа 5-щука
Аглия Лонг 3-щука
Мепс Аглиа 2-клен и пъстърва
Пантер мартин 4 и 2 номер със зелено тяло-пъстърва и клен

Клатушки.
Циклоп 1 и 2-распер,щука.
БГ производство-щука
Атом-щука

Воблери.
Джако 2.5 до 5.5см-клен,щука,пъстърва,распер.
Рапала Шад Рап 7см-щука,клен
Голди 3.5см и 5см-клен
Салмо Хорнет пъстърва-клен и пъстърва

Попери.
Рапала 5,7,9см основно бял корем с черен гръб-распер,костур,клен.

Много съм доволен и от спуновете(незацепляйките) на Рапала-щука
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Въртящи блесни:
Пантер Мартин размер 6, червено тяло, червено тяло на черни точки, зелено тяло, със сребриста лопатка. Костур, кефал и распер.
Пантер Мартин размер 2, сиво-кафяво тяло с червени точки, сребриста лопатка на черни ивици и червени точки ( цвят GBRED) - кефал и костур. Тази разцветка изкушаваше кефалите дори когато се бяха наяли до пръсване през лятното маловодие.
Пантер Мартин - размер 2 и 4, червено тяло на черни точки и златиста лопатка -кефал
Моска - номер 2 и 3, сребриста лопатка на червени райета - костур и кефал.
Мепс Аглия 1 и 2, златиста и сребриста лопатка -кефал.
Бай Боре - медна, месингова и никелирна лопатка - кефал и костур.
Рублекс Целта размер 0 - сребриста лопатка -кефал.
Всякакви Мюрани размер 3 и 5 гр, сребриста и златиста лопатка - кефал.
Оп, забравих Илба Спарк, размер 0 и 1, сребриста лопатка на червени петънца - хваща отлично кефал.

Клатушки. Тук не мога да споделя нищо.

Воблери:
Салмо Хорнет 2,5 и особено 3,5 см. Само потъващи, окраски костурче (НР), бяло тяло със син гръб( D) и зелено-жълто-червено тяло (GT) -кефал и костур.
На Салмо Хорнет 3,5 см, потъващ, с пъстървова окраска тази година хващам две кротушки. Той според мен и си прилича повече на кротушка. Не, че в тази разцветка може да мине за воблер на милениума, но все пак е интересно...
Голди Вибро Макс 2,8 и 3,4 см, потъващ, черен гръб с оранжево тяло (MCC), оранжев гръб на ресни (MGT), черен гъб със сиво тяло (MRS), жълт гръб с бяло тяло (ZS), уплашен змей (GFT) - кефал и костур.
Йо-Зури Зомби Тини Ривър Кранк, 4,5 см, плуващ. Откритието на тази година. Цветове "Огнен тигър"(зелен гръб - жълто тяло - червен корем, на черни ресни), сиво-кафяв гръб с жълто тяло, оранжев гръб с жълто тяло - кефал. Имам ги отскоро, но хващат риба на всеки излет, на който ги пробвах. Имат безумен поглед.
Дайва Кранкин SSR, 3,0 см(super shallow runner). Блестящ, чер гръб, златисто тяло, блестящо червен корем. Прилича на топче, плува под самата водна повърхност, както подсказва и означението му. Прилича на топче, а аз го оприличавам на затлъстял воден бръмбар. Кефалите го нападат особено стръвно в бързеи и разливи.
Габровски жабчета с и без топче на лигавника. Плуващи, с жълта и зелена разцветка - кефал.
Чакал Чъби, Тини Фрай, Кемиън Смит, Ейреа Кранк 22 - и те хванаха по някой кефал, не нещо особено като количество, но пък иначе са страхотни играчки и лек за неспокойни души!

Силикони - по тоС въпрос съм бос...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Въртящи блесни:
Не наблягах много на тях през тази година, но все пак "обичайните заподозрени" Мепс и Моска No1 се отчитаха с клен, когато им гласувах доверие.
Клатушки:
Тук направих сериозно откритие и то е кастмастерите Hongee 28 gr., хвнах няколко хубави распера на тях.
Воблери:
Най-успешни бяха потъващите грозни патета с размери 3.3 и 4 см. Като цветове, отличници бяха YE и BGI, лових главно клен по Големия Искър.
Силикони:
Ту ставах рано, ту висях по-тъмно на Дунава, но така и не хванах бяла риба на силикон :cry: . Частична утеха бяха няколкото неголеми щуки, всички хванати на голям бял туистер. Много съм слаб в тази дисциплина :oops:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Ще се спра на тези примамки,които успях да ,,разловя,, тази година..

Воблери:
Ратлини.. Рапала,Бил Левис,Котън Гордел,Йо-зури,дори някакви антични ,,Колумбия,,.. Всички ловят,но качеството на изработката им е различно.
Различни ситуации..бяла риба,распер,костур..
Тийм Еско, 7см..Взех го по препоръка и повярвах в него..Лови добре бяла риба на течение с равномерна,бавна проводка, а казват,че работи добре
и на туичинг,което ще проверя идния сезон..
Серията Rip,n,Minnow на Оунър..Струват си паричките.. :) Имах рибки
с 65-ти,70-ти,90-ти..

Силикони:
Много и различни.. :) Добро впечатление ми направи серията ,,Action shad,, на Манн, а също и някои модели на Релакс.. Лових и с много ,,неизвестни,, ,но качествени модели.. Работят си прилично,стига да знаеш какво искаш от тях..

Други:
Много интересна тема,започва все повече да ме вълнува.. :)
Засега имах досег със спинербайтите и то,повече от положителен
За идната година мисля да се упражнявам върху повърхностни примамки..

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Честно! Чудя ви се как ги помните имената и номерата на всичките тези примамки...

Ама това е, щото сте по-млади и имате още акъл да помните...
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Алеко написа:Честно! Чудя ви се как ги помните имената и номерата на всичките тези примамки...

Ама това е, щото сте по-млади и имате още акъл да помните...
И аз така се чудех до преди няколко време, но да ви каже Симо как ми се смя под мустак като намираше разни воблери по брега на реката а аз му казвах марка модел и име на цвета както и размера... просто зависи доколко се зарови човек в тея истории - впечатлявам се от факта че Лъки Крафт се носят из БГ... Аз тая примамка в Дунав примерно не бих я заметнал освен ако не я влача вързана с титанова нишка дето да кърти цимент ... Те са по 20 гущеря парчетията и ме заболява глава като си помисля само колко различни глезотии оставяме посяни годишно по гьоловете.

За мен номер едно си остават силиконки до 2см и половина в бледи цветове нощем и ярки цветове слънчево дневно време, относно воблери най си обичам Хъски Джърк и Шад Рап (цвят костур и бяла риба най ги любя) ама плиткогазещия и разбира се оригиналните плуващи около 11 размер особено сребърния цвят
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Тази година експериментирах повече, та ми е трудно да оределя най-уловистите си примамки - просто гледах да ловя с различни. Снимал съм примамките за клен и костур, които най-приятно ме изненадаха(без Голдито, то просто затвърди уловистостта си ):
Изображение

Специално този косматия джиг побъркваше маломерните костури по Тунджа лятото, когато беше свършила водата в реката. Адаша с прякора съдържащ помощни средства за придвижване ми е направил и по-едри та предстои да тествам и по-сериозните костури.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”