дискусия за пъстървата

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

дискусия за пъстървата

Мнение от Markony_RS »

От модератора: Разделих темата от тази с температурата при която кълве пъстървата, тъй като двете дискусии са напълно различни.


Хвани някоя друга риба и тогава разправяй ,че пастървата е умна:)
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Що бе Маркони, ти да не си направил класификация на рибите по критерий "умност" :lol: :roll: ?
В интерес на истината според мен най-трудните за хващане риби са езерните пъстърви в голяма жега ...... няма такава мъка да гледаш бавноподвижни сенки, апатични към повечето примамки.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Markony_RS написа:Хвани някоя друга риба и тогава разправяй ,че пастървата е умна:)
Не си прав изобщо, Маркони. Това е единственият риболов заедно с този на сома вероятно (не съм наясно с него, затова само предполагам) и на щуката в ясно очертани места, където дебнеш и ловиш конкретна риба. Факт е, че пъстървата е най-добре създадената от природата риба в Бг като сетивност спрямо опасности, зрително поле, способност да избяга при улавяне и т.н. Пада жертва на агресията и лакомията си обаче. И аз като Маслинката смятам, че това е най-якият риболов в България, без разбира се да си натрапвам мнението, просто най-много ми харесва.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1774 пъти

Мнение от баш майстора »

Бат Стан написа:И аз като Маслинката смятам, че това е най-якият риболов в България, без разбира се да си натрапвам мнението, просто най-много ми харесва.
бе разбира ти и на теб главЪтЪ от пъстърви... :wink: :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Бат Стан.Всеки риболов си има свойта красота.Тук ключовата дума е лакомия!Отиваш на реката ...четеш фактори...температура,вятър,налягане,ключови места и мяташ....следва лакомията :)
Поздрави!
titi
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 18:56

Мнение от titi »

Ми то тези фактори важат и при другите риби,не само при пъстървата.Нали като захраниш за каракуда пак на лакомията разчиташ.Ама при пъстървата неможеш да захраниш.
titi
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 18:56

Мнение от titi »

А,и несъм съгласен,че при спининга пъстървата атакува само от лакомия :wink: .При естествената стръв може би?
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Да твърдиш,че пъстървата е глупава риба е меко казано странно...а това за лакомията е вярно само понякога!!!Маркони,странно от къде си вадиш тези заключения,да не би от поведението на дунавската пъстърва или на Янтра са зарибявали с балканка!?Подозирам,че се изказваш теоритично,без практическа подготовка...ами то тогава да се изкажа и аз за расперите,а!?
hvani i pusni
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от maslinkata »

Явно някой не чете какво трябва.Казах,че риболова за пъстърва се прави със акъл а не ,че тя е умна.Това което Бат Стан е написал за нея е вярно като могат да се добавят още много неща като това,че е една от най бързите и най-предпазливи риби.А колкото до това да хвана някоя пъстърва ами аз я ловя от 33 години и все съм хванал някоя.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Аз се влюбих в спининговия риболов на пъстърва. За мен това е риболовът който искам да практикувам за напред. Просто директния контакт с дивата природа и усилията които трябва да се положат за да се хване добра рибка са нещата които го правят неповторим.
Лично аз си мисля че пъстървата "особенно по-едрите екземпляри" е изключително териториална риба и в доста от случаите атаката върху примамката ни е вследствие на това че рибата я възприема като натрапник...
Относно лакомията тук пъстървата е първенец :lol:
Моето предложение е да се набляга на риболова и тогава всеки ще намери отговорът за себе си :D
И другото условие за добро изкарване е да се пуска уловената рибка за да може следващият път пак да се усети тръпката от улавянето на достоен съперник.

Наслука!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

titi написа:А,и несъм съгласен,че при спининга пъстървата атакува само от лакомия :wink: .При естествената стръв може би?
Мисля че достатъчно ясно съм се изразил "агресия и лакомия", поне така съм написал.
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

Станиле, разделил си темата не случайно на философска и конкретна, за което евала за фината настройка на модериране… само дето “не става само с ядене, трябва и акъл” е рекламна максима не само за пъстърва, а напоследък все повече се убеждавам, че важи и за кленския нрав, тъй че риболовът си остава материя неподходяща за философии. Честно казано, уж практиката изгражда увереност и самочувствие, обаче парадоксът е, че всеки излет е изключение от правилото...
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Мамка му, как да се намери ключа от бараката, кат пъстървата не живее у барака :? :evil: :roll:
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Васил Ламбов написа:Да твърдиш,че пъстървата е глупава риба е меко казано странно...а това за лакомията е вярно само понякога!!!Маркони,странно от къде си вадиш тези заключения,да не би от поведението на дунавската пъстърва или на Янтра са зарибявали с балканка!?Подозирам,че се изказваш теоритично,без практическа подготовка...ами то тогава да се изкажа и аз за расперите,а!?
Последно време ора с нимфи по ващи рекички ,извинявам се за което и нямам много голям успех,но на сухи или по-точно поудавена муха ги разбивам,което не мога да кажа че успявам да практикувам по Янтра.Най-вероятно това се дължи на новобранския ми късмет,а не на умните пастърви:).Съжелявам,че се намесих в темата ви,разсъжденията са ми само от мухарска гледна точка...останалото са факти.От нова година спининг не съм хващал.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Markony_RS написа:но на сухи или по-точно поудавена муха ги разбивам,което не мога да кажа че успявам да практикувам по Янтра.Най-вероятно това се дължи на новобранския ми късмет,а не на умните пастърви:)..
Аха...би ли казал обаче пъстърви с какви точно размери разбиваш и на какви места.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”