Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

:wink: Отборът на 6!
Аватар
noreason
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 11:25
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 88 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от noreason »

за протокола, рибката е 48см, не съм теглил грамаж, едва ли е толкова важен...
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bat.galin »

Хубава риба, колега,браво :)
А каквато и да е, стреми се, ако ще я пускаш, пръстите ти да не докачат хрилете.
mitaka2001
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 19:33
Риболов: спининг

Re: Янтралайт

Мнение от mitaka2001 »

Здравейте.Малко инфо за колегите по долното течение.В района на Бяла водата е с цвят на прясна боза а рибите доста плахи и дребни.
По надолу,след бента на Долна Студена положението е по различно/предполагам заради самия бент/водата е по бистра,нивото се е вдигнало малко в сравнение с предната седмица и успях да закача няколко кефала с размер 35-45 сантиметра.Накрая ме взе бързия влак и тръгна срещу бързея,взе 5-6 метра аванс и дори не успях да го обърна към мен,когато се откачи,а уж съм със здрави куки.Сори,че нямам снимки на другите риби,но по принцип,бързам да ги върна .
Бияча ми беше ето този
Изображение
Поздрави
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Draj »

Вчера кратка разходка по Янтра в чакане на бързия влак.... Явно бях закъснял и влака беше заминал, за това пък безброй останки от "колеги" си стояха там... :evil: Вероятно и аз имам вина.... След като разясних, къде съм хванал първият си речен сом получих доста оправдани упреци.... След моите писанки местата са били заляти от дънари и тападжий... Деева тяхната мамка де ева, жалко, че такива хора могат да четат... Реших да се преместя, като преди това утолявам иманярските си речни страсти с един класен телен живарник, забравен вероятно, защото бившия му собственик е бил зает да си събере боклука на камара, но да го остави там.... Сигурно си е мислил, че прави услуга на някого... Стана прекалено топло и тръгнах да търся нови места.... Докато обикалям виждам голям и суперлуксозен влак... Европа експрес или нещо подобно, викам си тез дет се возят, къде ли си хвърлят боклука!?!.... На следващата спининг спирка виждам перспективно място и си го заплювам за утре сутрин, т. е. днес.... Междувременно се засрамвам от пост на Митака, в една друга тема и давам публично форумско обещавание да правя уборка на местата, на които ловя.... Изразявам и мнение, че вероятно реката за това не ме дарява с риби и двайсетачки....Днес след час и двайсетина минути настояване.... На втората позиция инкасирам здрав удар....приятна веселба и адреналин и полагам в краката си 80 см сом.... Викам се да са таковам у добрия, само обещах, а вече вземам риба, кво ли щеше да бъде, ако първо бях почистил....а, не като да нямаше какво. Снимки малко късно, че компютъро е зает.... Поздрави и до скоро.... А, щях да забравя, колеги, скоро ще се опитам да организирам една малка еко акцийка по почистване на ряката, защото искам да хвана и трофеен... Желаещите могат да се обозначат идния четвъртък в СПСа в 19.00 часа. Поздрави..... Мисля, че подсказах основната част от тактиката, как да се хване сом на Янтра!
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Draj »

Улова от събота
Изображение
и от днес
Изображение
Изображение
Изображение
reelbigfish
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 14:23
Риболов: Спининг
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от reelbigfish »

няколко спортно елегантни рибки от габровските села

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от GE6_HUNT »

Хубаво соме, Драго! Браво :)
Според мен може да махнеш или смениш вирбела от блесната, особено ако ловиш с нея след почистването, че да няма влажни погледи после.
Успех и за напред :fish15:
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Draj »

Колеги, групичката търновски спининг съфорумци организираме скромно почистване на любимата рЯка. Сбирка в 10.30 на 20.09.2015г. в района на металния мост над река Янтра в град Велико Търново /Мавриков/. Има осигурени чували, а в последствие и извозването им. Всички са поканени на градинското парти с мнооого боклук :D. За най-активните, като награда ще им бъдат дискретно показани няколко перспективни места за риболов. Поздрави!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от maranzika »

Евала Драго... :tup: Жалко че няма да съм в района да дойда с вас... :(
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

Днес, вечер имам над 20 рибки.. реката е добре. Рибите бараха мудно, безброй откачания и празни удъри, павече от 20 барнати риби... :tup:
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Янтралайт

Мнение от A.S.H »

Здравейте, колеги! :)

Отдавна съм се смълчал за тази тема, а ми е любима. Дойде време да дам пак своя скромен принос за развитието ѝ ;)

Дълго време не съм правил излети, а редките ми изяви се сгромолясваха в дебели, мазни и сриващи капота, изразяващи се в липса на удари и някое друго дежурно намокряне.

Та най-накрая - нормален излет. Няколко риби, няколко празни удара, къпане, спасяване на примамки и една рискована ситуация, завършила благополучно.

Сутринта тръгна безнадеждно - един брой 15см. кефал за 2 часа си е #бралолайката на самочувствието и ентусиазма. Минахме дълъг участък с Илиан, в който реализирахме само един брой кефал от едно тихо местенце до едно дърво. Борбена, охранена, около 30см, рибка.

Изображение

Очаквано рибите се активизираха, което за пореден път си личи много ясно и не се заблуждаваме, че сме направили някоя магия с примамки и тактика. Половин час по-късно се връщахме по същите места и започнахме да ловим регулярни рибки. Аз на Салмо калинка, а Илиан на Чъби Икура. Въпреки усиления ми скептицизъм, не хванахме дългата част на Икурата без "И", а даже той се отчете с най-големия кефал за деня. За цвят по-късно имаше и едно щукле на Чери, което избяга преди фотосесията, но пък се бори с мерак.

Изображение

След това, обаче, на Чъбито му се наложи спасителна акция от един подъл, подводен клон, който се опита да отмъкне безценния хайвер :D Но ние сме калени в боя и отскубнахме злощастната примамка от лапите на това бездушно парче дърво ;)

Преборихме доста растения от всякакъв бодлив тип, за да се доберем до едно приятно местенце, на което отчетохме последни няколко рибки от същия калибър.

Изображение

Изображение

През цялото време си лових на бръмбъзъка с бавна проводка и рибките го атакуваха, когато е задълбал на 5-10см под водата и много рядко на самата повърхност.

В самия край на риболова бях на отсрещния бряг, за да спася една примамка. Спасих я, смених с нова и гушнал изтънчения такъм под мишница, стиснал примамката със същата ръка, закрачих през реката. Спънах се в един клон и докато охках, следващата крачка се оказа бездънна и течението взе да ме носи. Овладях първоначалния шок, но пак се наложи да се боря с течението само с една ръка. За щастие всичко завърши благополучно за моето здраве и за състоянието на оборудването :)

Малко след това се заприбирахме, като по пътя срещнахме нещо интересно, което само ни даде по една усмивка за изпроводяк :D

Изображение

Получи се стандартен добър излет за местата, по които ходим, но това много ме радва. Отдавна имах нужда да съм back on track :D


Поздрави и успех на всички!
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от ivo Vratsa »

A.S.H написа: През цялото време си лових на бръмбъзъка с бавна проводка и рибките го атакуваха, когато е задълбал на 5-10см под водата и много рядко на самата повърхност.
Идеята на самата примамка е да я водиш по повърхността, но и на мен ми се струва, че работи по-добре под водата :fish15:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Янтралайт

Мнение от A.S.H »

ivo Vratsa написа:Идеята на самата примамка е да я водиш по повърхността, но и на мен ми се струва, че работи по-добре под водата :fish15:
Това са ми първите впечатления. От позицията, на която бях, нямаше как да стане, а и честно казано не съм целял. Но както и ти казваш, явно няма нужда, взимаха го под водата, даже видях атаката веднъж и как не можа да се закачи рибката :)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Янтралайт

Мнение от Стонин МаХенд »

Дано не греша, но факта, че клена е вземал тази примамка ми навява идеята, че действително цвета на примамката е без значение (освен качеството му да отразява различно количество светлина), тъй като е известно, че калинката не присъства в менюто на рибите.

Благодаря за споделения опит. :fish4:
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”