Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от empar »

Този път коментарът ми е само от една дума - РЕСПЕКТ! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Владимир »

Често ли засичаш,този дядо на реката?
Останах без думи,дано и нас ни ни очаква,тази съдба ,на родители.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

Здравейте колеги. Имам нужда от малко инфо. В четвъртък, ако е що-годе хубаво времето, ще бъда в Търново. Планът е да оставя жената и тъщата да се разхождат из града, а аз да сляза до реката. Някой може ли да ме насочи за удачни места за спининг по Янтра около Търново или близките села? Вариант, предполагам, е и Росица. Няма да имам толкова време да обикалям и да търся, затова ми трябва някаква насока, поне в кой район да ида.

Благодаря предварително. :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Златев »

И имаш ЛС. ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Владимир написа:Често ли засичаш,този дядо на реката?
Останах без думи,дано и нас ни ни очаква,тази съдба ,на родители.
Не, за пръв път го виждам, то и аз като нагазя в реката рядко нещо може да ми отвлече вниманието. Ако той не беше спрял под сянката, да гледа как ловя, надали щяхме да завържем разговор. Аз бях толкова развълнуван, че дори пропуснах да го попитам от къде е. Искрено се надявам дните които му остават на този свят да са по леки, от това което е било до сега.
Когато човек е млад и здрав рядко се замисля за такива хора, като този старец. На никой не му се вярва, или не иска да осъзнае, че рано или късно, кръговратът на живота ще направи така, че и ние ще остареем. И докато сме здрави, и млади, и не толкова млади, е хубаво да бъдем хора.
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Pale rider »

:tup: ! Всяко добро стократно се връща!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

След лавината от информация, която ме обсипа след като потърсих поне някаква ориентировъчна подсказка за места по Янтра около Търново, на 22 септември стоварих жената и тъщата в старата столица и към 12 и нещо вече минавах през Лясковец на път за реката. Тука искам да благодаря на Ванката от Варна, който единствен ме насочи къде евентуално може да се търсят рибите....
Та, малко се заблудих с мостовете и вместо на предварително търсения мост до Драганово, се забих на тоя преди Долна Оряховица. Макар и за сефте да стъпвах на Янтра в тоя район ми стана ясно, че реката е ниска, очевидно и бистра. В дебелите бързеи и вирове нямаше никой, риби намерих в един участък със средно течение и камъни. След като се наплашиха рибите, тръгнах да търся ново място и стигнах до някакъв бент, но беше окупиран от колеги и се върнах. През оставащите ми два часа все пак отидох до Драганово, но под моста нямах кълване, чак километър и нещо нагоре в един разлив хванах 3 прилични кефала, но почти се стъмни и приключих.
Като цяло - 10-12 риби, 4-5 от които читави, другите по-дребни. Загубих много време в обикаляне и търсене, но все пак като за непознат район смятам, че все пак направих някакъв риболов.
Ето и няколко снимки на рибоците. :)
...
IMG_20160918_164830.jpg
IMG_20160918_164830.jpg (73.28 KiB) Преглеждано 4328 пъти
IMG_20160922_133135.jpg
IMG_20160922_133135.jpg (45.1 KiB) Преглеждано 4328 пъти
IMG_20160922_181436.jpg
IMG_20160922_181436.jpg (64.73 KiB) Преглеждано 4328 пъти
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Златев »

Направо си си за Отличен(6)!
Надявам се късна есен да имам възможност да преслушам тези околности, но дали?...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

sleepwalker написа:След лавината от информация, която ме обсипа след като потърсих поне някаква ориентировъчна подсказка за места по Янтра около Търново, на 22 септември стоварих жената и тъщата в старата столица и към 12 и нещо вече минавах през Лясковец на път за реката. Тука искам да благодаря на Ванката от Варна, който единствен ме насочи къде евентуално може да се търсят рибите....
Та, малко се заблудих с мостовете и вместо на предварително търсения мост до Драганово, се забих на тоя преди Долна Оряховица. Макар и за сефте да стъпвах на Янтра в тоя район ми стана ясно, че реката е ниска, очевидно и бистра. В дебелите бързеи и вирове нямаше никой, риби намерих в един участък със средно течение и камъни. След като се наплашиха рибите, тръгнах да търся ново място и стигнах до някакъв бент, но беше окупиран от колеги и се върнах. През оставащите ми два часа все пак отидох до Драганово, но под моста нямах кълване, чак километър и нещо нагоре в един разлив хванах 3 прилични кефала, но почти се стъмни и приключих.
Като цяло - 10-12 риби, 4-5 от които читави, другите по-дребни. Загубих много време в обикаляне и търсене, но все пак като за непознат район смятам, че все пак направих някакъв риболов.
Ето и няколко снимки на рибоците. :)
Сега разбирам за питането Ви, относно места за риболов около В.Търново.
Станало е така, че по едни и също време сме били на около 7 км. един от друг.
Това което е оцветено в червено е участъка в който бях аз, а това в син цвят е участъка където сте били Вие.
Аз бях около жп мостът на линията Г.Оряховица - Русе, за около два часа (между 13 и 15 часа), на реката, за което време имах около 35-40 хванати рибока. Всички рибки бяха хванати в участъци с дълбочина между една и две педи, основно около брега, под надвисналите храсти и дървета.
Иначе мостът на р.Янтра, на Долна Оряховица, е емблематично място за региона. А бентът до който сте стигнали през есенно-зимните месеци е място до което можеш да се добереш със "записване", така да се каже.
2016-09-27 13 10 09.jpg
2016-09-27 13 10 09.jpg (62.49 KiB) Преглеждано 4182 пъти
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

Аз разбрах, че не съм уцелил мястото, но времето ми беше ограничено. Благодаря все пак за информацията, може пък скоро пак да мога да половя там. :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

sleepwalker написа:Аз разбрах, че не съм уцелил мястото, но времето ми беше ограничено. Благодаря все пак за информацията, може пък скоро пак да мога да половя там. :tup:
Не, не е това, че не е уцелено мястото. Въпросът е, че трябва да се нацели подходящата примамка, поднесена на подходящите места, по подходящият начин. Това е с няколко думи решение на такива дилеми.
Другото е, че температурите вече, рязко, коренно се промениха. Водата вече изстина до такива нива, че не можеш да газиш без ботуши, което ще рече, че рибата вече трайно ще си промени местата на обитаване. До сега бе в плитчините, от сега вече ще започне да се изтегля в по дълбокото.
Те така е общо казано с няколко изречения. Иначе, ходене му е майката. Няма нищо по добро от практиката. Която пък подкрепена с теорията дава онези резултати за които всеки е болен от тази неизличима болест, магия, хоби, наречени с онова магично определение - спинингов лайт и ултра лайт риболов.
Поздрави, и наслука.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от vinil »

Еееее, Ники !
А ти се оплакваше от липса на инфо по питането ти !
Виж, колегата m65 (адмирации за постъпката с дядото, която бе описал, колега m65), е направил нещо, което ...поне според мен е написано искрено и с желание да помогне !
Ама нищо не каза, за излета в неделята....нещо не те е накефил ли, какво ?!
М/у другото, интересен воблер - съдя само по цвета му. Кажи 2 приказки за него.

(имам достоверно инфо, че костурягите и белките (верно-дребни белки) на гьола дето ше да одим за есенен джиг, са се посабудили и .......след седмица-две, може да направим включване) ;)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

Митко, за неделя нямам снимки, пък без тях е сухо. За сулките видях в другата тема ;) А воблерът е някакво китайче под марката Вибра Байт, което излезе читаво. Щом на Камчия го хапят от време на време.... :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от sleepwalker »

m65 написа:
sleepwalker написа:Аз разбрах, че не съм уцелил мястото, но времето ми беше ограничено. Благодаря все пак за информацията, може пък скоро пак да мога да половя там. :tup:
Не, не е това, че не е уцелено мястото. Въпросът е, че трябва да се нацели подходящата примамка, поднесена на подходящите места, по подходящият начин. Това е с няколко думи решение на такива дилеми.
Другото е, че температурите вече, рязко, коренно се промениха. Водата вече изстина до такива нива, че не можеш да газиш без ботуши, което ще рече, че рибата вече трайно ще си промени местата на обитаване. До сега бе в плитчините, от сега вече ще започне да се изтегля в по дълбокото.
Те така е общо казано с няколко изречения. Иначе, ходене му е майката. Няма нищо по добро от практиката. Която пък подкрепена с теорията дава онези резултати за които всеки е болен от тази неизличима болест, магия, хоби, наречени с онова магично определение - спинингов лайт и ултра лайт риболов.
Поздрави, и наслука.
На местата, които ми се сториха перспективни, отделях доста внимание и изреждах примамки. Там, където имаше активни риби, си проличаваше веднага - удари още с цопването при първите подавания. А където нямаше...нямаше. Много е вероятно просто да нямам най-точната примамка за определените условия. Но както и да е, ако има следващ път, може да ми покажеш тайните на Янтра :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Скоро не бях ходил на релакс, на рЯката, та днес реших, така профилактично, да я посетя. Янтра ме посрещна с изключително бистра вода, и също изключително плитка. Нормално е все пак, есенно маловодие. След близо едно часово обстрелване на реката с пластмаси и железа реших за последно да метна една Mepps Aglia 3. Оставих я да падне на дъното, и 3-4 оборота след започване на обиране на влакното последва един от онези мощни удари които осмислят очертаващият се излет - капо (до този момент) . Рибокът не бе от онези двулитровите, за които го помислих първоначално, но си бе доволно борбен. И за награда, че ми подари удоволствие, аз му подарих живота.

https://www.youtube.com/watch?v=Qecy7o6FGq0
...
20161015_131645.jpg
20161015_131645.jpg (127.04 KiB) Преглеждано 3729 пъти
20161015_132526.jpg
20161015_132526.jpg (249 KiB) Преглеждано 3729 пъти
20161015_132609.jpg
20161015_132609.jpg (306.59 KiB) Преглеждано 3729 пъти
20161015_132622.jpg
20161015_132622.jpg (245.41 KiB) Преглеждано 3729 пъти
20161015_145517.jpg
20161015_145517.jpg (159.78 KiB) Преглеждано 3729 пъти
20161015_145524.jpg
20161015_145524.jpg (142.04 KiB) Преглеждано 3729 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”