Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Сутрешна забежка до рЯката. Нещата от последният риболов не са се променили, само дето водата е още по-малко.
РиПките много, ама малки. Малки, ама много.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
vanko_nukata@abv.bg
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Дек 13, 2013 13:47
Риболов: Риболов на плувка и спининг
Местоположение: село Ценово, област Русе
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от vanko_nukata@abv.bg »

БОНЧО написа:И една рибка от долното течение :fish4:


Здравей колега! Поздрави за слуката! Този участък ми се струва познат, ако не греша, това е край село Ценово, , там където има маси и пейки ( Еко патеката на 1 км под моста на Ценово ) . Познал ли съм? И ако е така, дай малко инфо на каква примамка го хвана. Аз ходя често там и съм от селото. Може да направим някой излет заедно ако идваш пак. :) :fish3:
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от БОНЧО »

Здрасти,колега.Мястото е същото,но по цялото протежение на Янтра от Дунав до бента на Долна Студена има доста распери.Примамката е Л-миноу 44,но не мисля в случая ,че има значение,защото този распер го "чакалях" и в момента ,в който избуха му подадох и той налапа :) Ако бях му хвърлил нещо друго съм сигурен,че пак щеше да вземе.Иначе с расперите по Янтра нямам кой знае какви успехи.Иначе през седмица съм в този участък на реката.Между другото през последните 3-4 години не мога да направя хубав риболов на кефал в този участък,а преди правех разгроми :D
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
vanko_nukata@abv.bg
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Дек 13, 2013 13:47
Риболов: Риболов на плувка и спининг
Местоположение: село Ценово, област Русе
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от vanko_nukata@abv.bg »

БОНЧО написа:Здрасти,колега.Мястото е същото,но по цялото протежение на Янтра от Дунав до бента на Долна Студена има доста распери.Примамката е Л-миноу 44,но не мисля в случая ,че има значение,защото този распер го "чакалях" и в момента ,в който избуха му подадох и той налапа :) Ако бях му хвърлил нещо друго съм сигурен,че пак щеше да вземе.Иначе с расперите по Янтра нямам кой знае какви успехи.Иначе през седмица съм в този участък на реката.Между другото през последните 3-4 години не мога да направя хубав риболов на кефал в този участък,а преди правех разгроми :D

Аз обхождам местата от бента на Долна Студена до това място където си се снимал с распера. Преди 2 дни бях над моста на ценово, местноста потъналия багер ако го знаеш ( над моста има засадени млади тополки , това е точно след толоплките ), та там от 18:00 до 19:30 имах хубава слука, 17 броя кефал, като най-големия е с тегло не повече от 700гр. , но телефона ми е счупен и не можах да снимам слуката. Ще ти пиша на лично да ми дадеш телефон за връзка да се разберем да направим един излет :) :fish15: :fish1:
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Ilian70 »

Днес реката беше доста замътена и ниска, но стана хубав риболов. Андро отново хвана най-едрата риба и за малко да се прибира пеш :mrgreen:
Рибите взимаха охотно дребни примамки и се назлъндисваха на по-едрите. Хванах около двайсетина и имах доста празни удари. Почти всички рибки бяха над нормата.
Ето малко снимки:
IMG_20170924_103106_resized_20170924_041739700.jpg
IMG_20170924_103106_resized_20170924_041739700.jpg (51.37 KiB) Преглеждано 4314 пъти
IMG_20170924_103257_resized_20170924_041736595.jpg
IMG_20170924_103257_resized_20170924_041736595.jpg (47.39 KiB) Преглеждано 4314 пъти
IMG_20170924_125618_resized_20170924_041741811.jpg
IMG_20170924_125618_resized_20170924_041741811.jpg (371.64 KiB) Преглеждано 4314 пъти
IMG_20170924_135741_resized_20170924_041733793.jpg
IMG_20170924_135741_resized_20170924_041733793.jpg (64.43 KiB) Преглеждано 4314 пъти
Наслука на всички!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от karaburov »

Всичко хубаво Илиянски,ма тоя бастун що не му пострига брадата на връщане докато спеше бе? :lol:
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от Ilian70 »

karaburov написа:Всичко хубаво Илиянски,ма тоя бастун що не му пострига брадата на връщане докато спеше бе? :lol:
Не ми даде сърце, Даче. Знаеш ли как многозначително прокарва пръсти през брадата и навива мустака - все едно е професор от Сурбоната :lol:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от ceslav »

Много му отива,направо е будител!
И справедливост за всички.......
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от karaburov »

Ilian70 написа:
karaburov написа:Всичко хубаво Илиянски,ма тоя бастун що не му пострига брадата на връщане докато спеше бе? :lol:
Не ми даде сърце, Даче. Знаеш ли как многозначително прокарва пръсти през брадата и навива мустака - все едно е професор от Сурбоната :lol:
Ще видим тая работа скоро,на мен пък ме подтиква сърцето да го обръсна :lol: :lol: :lol:
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Янтралайт

Мнение от A.S.H »

karaburov написа:
Ilian70 написа:
karaburov написа:Всичко хубаво Илиянски,ма тоя бастун що не му пострига брадата на връщане докато спеше бе? :lol:
Не ми даде сърце, Даче. Знаеш ли как многозначително прокарва пръсти през брадата и навива мустака - все едно е професор от Сурбоната :lol:
Ще видим тая работа скоро,на мен пък ме подтиква сърцето да го обръсна :lol: :lol: :lol:
Подъл си ти, подъл... :lol: :lol: :lol:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Почивката ми съвпадна с УЙкенда, та и аз като хората, в неделя след обяд прекарах около три часа на рЯката. Есента бе отпуснала студената си прегръдка, и по едно време дори се разсъблякох, гол до кръста.
Водата вече е доста студена. До миналата седмица можех спокойно да си шляпам, но сега вече не можеее.
Иначе риПки дал Бог, само дето много мнителни, и страхливи, в таз' бистра вода.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Онзи ден сутринта се събудих, и нямах желание да върша нищо, освен да се разходя до рЯката.
Станах, и тъй като жената бе отишла на работа, реших да си направя мъжка, бърза и хранителна закуска.
Нарязах един Горнооряховски, леко позаветрял суджух, на парчета. След като лееееко го затоплих в тиганЯ, колкото да започне да цвърка, счупих от горе четири яйца, и всичко това го обърках. Докато чаках закуската ми да поизстине, натъртих едно петдесетаче гроздомицин, лекарство което съм си само предписал, когато не трябва да шофирам, и да ходя на работа.
След като закуся по този начин мога да изкарам с гладните, поне до обяд.
Нарамих любимата ми раничка, и газ на педалите към рЯката. Не знам дали от гроздомицина, или от студената утрин, но някак си бързо въртях педалите, и както се бях замислил за житието и битието на българският риболовец, неусетно стигнах там където се бях запътил.
Последва бързо изваждане на солетката, монтиране на примамката, и замятане. Още с първият тигел нещо се опитваше да ми тормози примамката. Усещах, че е добра риПка, и приложих една техника, която и друг път съм ползвал в такива ситуации. Заметнах за втори път, и там където примамката бе тормозена, спрях да въртя, и оставих воблера да потъне на дъното. Изчаках няколко секунди, и започнах леко да навивам. Още на третият, или четвърти оборот на дръжката на макарата последва един от онези мощни удари, след които се чудиш как все още пръчката е в ръката ти. Солетката ми, Tailwalk Troutia 62L ,така се сгъна, че чак получих сърцебиене. Не ме питайте как извадих риПката, добре, че нямаше водорасли наблизо. Все още учуден от ситуацията със солетката, реших, че н'еам други нерви за подобни ситуации, и извадих тежката артилерия Tailwalk Backhoo Rise S702ML. Преместих се малко по надолу, и отново заметнах. На вторият тигел, отново по същият начин, нещо се опитваше да налапа примамката. Реших да приложа отново успешната тактика, но точно в този момент тАлАфонЯ ми звънна някак си гадно. Оказа се, че трябва да приключвам с риболова...

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Бърз отскок до рЯката, за има няма 3 часа, и нова порция рибоци, от преди два дни.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Вече е есен. А риболова протече на принципа: тънка стружка - бавен ход.


Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

След обедна заигравка на ряката, ей тъй без да се каня.....

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”