Кастмастери.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re:

Мнение от babydoctor »

stamen написа: Пробвал съм един такъв на Джаксън, нямам улов, впоследствие го скъсах. Играта му е малко никаква, особено при отвесен риболов на помпане. Поздрави!
Каква игра на кастмастер бе, Стамене - то играе като парче релса. А въпрос към всички - как го водите, като търсите распер? Щото на мое производство такива само бяла на Тополница съм ловил, с почукване и отлепяне от дъното...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастери.

Мнение от Мунчо »

Има игра, Краси, но за да го установи, човек да ходи и за риба...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от babydoctor »

Ице, от 82-ра след уволнението след уволнението открих кастмастерите на Тополница, тогава не знаех, че така се казват, правехме си ги с ножовки от крадени от трамваите месингови пръчки или тръби, които понякога пълнехме с припой за тежест. От туй нещо игра не можеш да очакваш, поради чисто хидродинамични причини - пускаш на дъното, да направи мътилка, повдигаш, пак пускаш...Затова питам за расперите, щото не са особено дънни риби...Сори за гадните постове, спирам, от утре ще съм с нов компютър...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от maranzika »

babydoctor написа: От туй нещо игра не можеш да очакваш, поради чисто хидродинамични причини -
Не е баш тъй..Явно не си ги рязал както трябва.Аз оставям единият край доста по-дебел от другият.И кастмастери си има собствена игра(поклаща се леко на двете страни)
:wink: :wink: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от babydoctor »

maranzika написа:
babydoctor написа: Явно не си ги рязал както трябва.Аз оставям единият край доста по-дебел от другият.

Всяко парче желязо, на което си му вързал тройка на задника, ще мърда някак из водата при воденето, но не бих нарекъл това игра...Тия от Мухово, дето ни светнаха, замятаха колкото може по-надалеч и при обирането вдигаха мътилка от дъното, чакаха 3-4хсекунди, понякога повече и резултатът беше бяла или сериозен костур над половинка...С нашите самоделки постигнахме същите резултати и цяла зима правихме в мазето ми кастмастери, но тогава забраниха за 2 години язовира за изтичане на арсен и ... :mrgreen: Пак моля някой да ми каже как води тази релса при търсене на распер. Плийз.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от iordigd »

Бърза проводка за распер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от babydoctor »

Естествено, така си и мислех, но просто сравнявам тази релса с един спинер, например и не виждам смисъла й, освен в по-далечното замятане. Е, на лято ще отделя някой час на Дунава с експериментална цел и ще докладвам.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастери.

Мнение от Мунчо »

От цялата работа оставам с впечатление, че не ще сте ги правили както трябва, освен другото. Един добре изработен кастмастър, като например тези на бай Красан, е далеч от определението 'парче релса"...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от babydoctor »

Ице, опитах се да ти кажа, че от 82-ра ловя с таквоз, мое производство и улавях бракониерски количества :oops: Ама някой да ми говори за игра, трябва яко да се е напушил... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от баш майстора »

babydoctor написа:Ама някой да ми говори за игра, трябва яко да се е напушил... :roll:
Точно така, Краси, кастмастъра си има игра, както и всяка друга клатушка, каквато той всъщност е. Илиян правилно ти е написал, че добре направения кастмастър при относително бавна проводка лъкатуши на ляво на дясно. Нещо в твоята схема куца явно. :roll: Железцето върши страхотна работа за всякакъв риболов... като му хванеш цаката. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Кастмастери.

Мнение от atanasf »

баш майстора написа: Точно така, Краси, кастмастъра си има игра, както и всяка друга клатушка, каквато той всъщност е... Железцето върши страхотна работа за всякакъв риболов... като му хванеш цаката. :wink:
:tup:
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от gele kapaciteto »

babydoctor написа:Ице, опитах се да ти кажа, че от 82-ра ловя с таквоз, мое производство и улавях бракониерски количества :oops: Ама някой да ми говори за игра, трябва яко да се е напушил... :roll:
Аз явно съм се напушил как си требе :lol: :lol: :lol: та да обеся - касмастеро може да е дълъг ; къс ; дебел ; изтънен ; лек ; тежък ; гравиран ; дупчен ;крив ; та даже и алуминиев съм правил за по бавна игра .
Та според времето и начина на взимане на рибата , може да се ползват всичките модификации , а от тях следват и различните видове проводки - стандартна ; ситен кец ; като клатушка или бърз кец когато кустура е горе ( не дава да дръпнеш ) .
Специално за распер е добре да е от фи 22 , 3<4мм в наи дебелата част ; дължина към 7см и тегло 20 / 22 гр , които иска може и с по тежки да лови .
Не съм съгласен че е релса с тройка :tup:

Малко усмивки от старите ленти

Шаран
Сом - за жалост се наложи асистенция , и видеото бе прекъснато

Бели риби ; Кустури и Щуки не ги коментирам .
Пъстърви Кленове Разпери и др. риби също се ловят , за съжалление не съм ги снимал

Има игра Има !!!! пробата му е майката :wink: :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от babydoctor »

баш майстора написа:
babydoctor написа:Ама някой да ми говори за игра, трябва яко да се е напушил... :roll:
Точно така, Краси, кастмастъра си има игра, както и всяка друга клатушка, каквато той всъщност е. Илиян правилно ти е написал, че добре направения кастмастър при относително бавна проводка лъкатуши на ляво на дясно. Нещо в твоята схема куца явно. :roll: Железцето върши страхотна работа за всякакъв риболов... като му хванеш цаката. :wink:
Така. Явно, Ники, грешката ми е, че тъй като ме светнаха за тази примамка на Тополница за бяла, а тогава я имаше много, друга риба с нея не съм търсил. А на всички е ясно как се води за бяла...Е, благодаря на всички, ще преосмисля нещата септември по Тунджа и Дунав. Весел ден. :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастери.

Мнение от mitioto »

Аз без кастмастер и на кенеф не тръгвам бе :D
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от zampo »

Аз без кастмастер и на кенеф не тръгвам бе :D
:shock: Имал ли си някакви успехи "ТАМ" с него ? :D
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”