Кастмастери.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
ac.hooligan
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 20:07
получил Браво: 7 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от ac.hooligan »

Leo,темата се казва "Кастмастери". Модели и марки много, аз търся HONGGEE 28 gr.
Изображение
http://www.honggee.com/ourproducts.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Преди съм ги нмирал в гр. Варна, но нямам път на там и няма как да отида до магазина от който съм ги вземал. Внасят се в БГ но ги няма никъде в нета, затова ми беше и въпроса знае ли се кой ги внася.
Аватар
suravia
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 21:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кастмастери.

Мнение от suravia »

ac.hooligan написа:Leo ....................аз търся HONGGEE 28 gr.
Еиии много мъка има по този свят.

Към автора на темата,аз ползвам Kaida
Изображение
25-26гр.позволяват по бърза проводка в течение и запазват що годе правилна игра.
Струват към 2лв,иначе съм най доволен от CONDOR но ги няма на пазара вече.
ASIO аз съм жив за тази ти кушия,но на -есен :fish15:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от gele kapaciteto »

quietriot написа:Гела капацитета ги бачка много благи , изберете българското :tup:
Васе тея ли имаш предвид

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Или може би тези засуканите

Изображение

Изображение

Смело твърдя че всичките ( мои сенджета) ловят , стига да им се фане цаката :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от bai ves »

8) отличник!
mihail830
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 12:44
Риболов: спинниг

Re: Кастмастери.

Мнение от mihail830 »

Супер, примамки.
Аз лично с Акме, Кастмастер 2 гр жълт,
започвам и понякога спирам с риболова на
кленчета по Марица. Много уважавам тази примамка.
Скоро трябваше пак да се намокря, за да не се разделя с нея.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от gele kapaciteto »

Реших да сложа някое друго дърво в огъня , че се е изгаснал .

Новата концепция за допълнителни вибрации - Яко релеф ; леко усукан , и големите дупки са под наклон .

Изображение

Изображение
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от empar »

Въпреки скромния ми опит в този риболов мога смело да заявя, че Кастемастера ми е любимата примамка. Изключвайки ръчните изработки, при които има уникални попадения, за жалост се делят на два вида - АКМЕ и останалите. От 1.5гр за кленчета, до 28 за морски спининг НЯМАТ АНАЛОГ. Нарочно оставих един 28гр неизмит след ходене в Гърция и останах очаровах след 3дни, че имаше само белезникави петна по него, които се измиха с гъба и веро.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от gele kapaciteto »

АКМЕ - да , но понякога и на тях не им достига играта - да не говориме че цените им подминаха Пържолите :lol: :lol: :lol: :lol:

Според мен колкото по изтънен от каде наклон толкова по добра игра - казано и доказано .
Отделно примамките трябва постоянно да се усъвършенстват , което на фона на това колко риба имаме по водоемите е голям коз :wink: :tup: .
Ето още малко извръщения :wink:

Изображение

Голямото листо на JACKSON
Изображение
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кастмастери.

Мнение от jiro »

И на мен ми е любима примамка кастмастера абсолютен фрйстайлър по отношение на проводка а основния му коз в че се задържа по дълго време във водния слой в който е рибата като по този начин провокира повече от една атака.Акме разбира се но има и бг варианти като например красела които с по голяма широчина и по тънък профил позволяват оше по бавно потъване с по големи странични заходи уникална игра (при проводка подобна на тази с морски пилкер) надминаваща акме и всичко което съм ползвал.Добри впечатления имам и от пантер мартин при над 15гр обаче.Основно ползвам примамки 6-10гр при дълбочини до 15м от лодка за сулки и костури.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от Димитър Тодоров »

Въпросче към Геле,

Забелязал ли си разлика в ефективността на разпробити vs неразпробити кастмастери?
Наистина ли работи този детайл (разпробиването),дава ли осезаема разлика в играта (и броя кълванета) ?
И на 12-15 метра дълбочина и близка дистанция (20-ина метра) с колко грамови блесни (кастмастери)
предпочиташ да работиш? :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от bai ves »

:D Митко , има разлика, аз ще ти кажа. Струите, които преминават играят рола в течение и спокойна вода. Все едно да рекламираш оребрени шадове и да те питам от какво значение са тия фафли. Ами създават ниско- високи, умерени звуци. Така мислим. Факторите са това, което мислим, че са. Защо мислиш, че би се усъмнил в дупките, а нима не сме си говорили за Сандра тейла.... преди години, години. И пак се замисли, дали профилът на каст мастерите на Геле не създава въртене и ако, то какво се получава... :tup: Вземаш и пробваш. :fish4:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от Димитър Тодоров »

Веско,с годините ставам мързелив и предпочитам да не се впускам в теоритични разсъждения,а просто да питам хора с опит,така е по-лесно. :roll: :)

По-здрави, :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от bai ves »

На теб как да не отговоря? разлика, ефект и ръка. Това е.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от gele kapaciteto »

Димитър Тодоров написа:Въпросче към Геле,

Забелязал ли си разлика в ефективността на разпробити vs неразпробити кастмастери?
Наистина ли работи този детайл (разпробиването),дава ли осезаема разлика в играта (и броя кълванета) ?
И на 12-15 метра дълбочина и близка дистанция (20-ина метра) с колко грамови блесни (кастмастери)
предпочиташ да работиш? :roll:
Отговор към Димитър :wink:

По закона на Ом за част от веригата , па и за целата верига :lol: ако рибите се влиаят от вибрацийте на -20м дълбочина само това е спасението , като разлика не мога да дам точен отговор понеже вече 10г ловя само с собствено производство и съм ги научил на ловят , но за всеки сезон е различно .
Принципно наблегам на СИТНИЯ КЕЦ , но понекога когато иска по бърза примамка ползвам по издължени , а кога го набараш на плиткача си требе максимум окраска за да впечатлиш рибата , понекога излезнат горе тогава идват на помощ широки и изтънени :tup:
Основно ловя с 7/11 гр без значение дали е 9 или 25м , а блесните на ДЖОНСЪН ( извинявам се по горе бях написъл Джаксън ) специално ги направих с 3/0 куки за да нямат изплюване - резултата е 5 от 5 (100%) с по малките куки 50/50 , но тука формата на листото е удар в 10-ката
Изображение
Относно дупките 3бр са разпробити на ляво и 3 бр на дясно , едните със сигурност ще врибрират - малките са за красота и допълнение , но и това е ефект .
Проба му е майката и изучаване , аз напоследък по се интересувам на коя дава и защо , от колкото - колко риба ще хвана .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Кастмастери.

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря за коментара и наслука, :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”