Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
onikolaev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 14:59
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
получил Браво: 1 път

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от onikolaev »

sestrata написа:
Колега, през последните 4 години на теб лично съм ти отговорил подробно на 70 запитвания на ЛС в "нариба.ком" и мисля, нямаш основания да се оплакваш, че някой ти влиза "с бутоните напред". :)
Вижда се, че коментирам за колегата slav_20 и за начина, по-който му се отговори на запитването за местата.

Именно, на мен не ми е отговаряно по такъв начин и затова се ... изненадах :)

Това е последен мой коментар за да не замърсявам повече темата. Нямам нищо против постовете ми да се изтрият.
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от GREEN BUG »

onikolaev написа:Не съм нов в спининга, просто чета без да пиша. Но в случая не успях да се сдържа на въпросното влизане "с бутоните напред"..
Погледни 57 страница от тази тема,акУ да е от 2009 година,там пак сме лоши :lol: .
И от мен-спинингиста освен винаги да е "опрятен"трябва да носи на бой,на пиене и на майтап.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от evil »

Да продължим с бюлетина...
Нивото край Русе 211 см. Утрото приказно.
20170611_053821.jpg
20170611_053821.jpg (73.28 KiB) Преглеждано 6272 пъти

Е, за цвета на водата нямам думи. Освен, че вчера бе маалко "по-бистра" от днес. Проверявам има ли гладници наоколо. Епизодични плясъци в различни точки, ме мотивират да ги търся с по-видими в мътилката примамки. И по-дребни разбира се, защото дребосъците, които се пръскат наоколо са по 4-5 см. Не искат и не искат. А някой срещу мен, на около 15 метра направо ме дразни с мощните си плясъци. Реших да му обявя DUEL, и то hard. И на второто приводняване злобно ми отмъкна воблера. Засили се в бързея, после опита да слезе надълбоко, но се умори и се предаде. Достоен противник, 54см.
20170611_061311.jpg
20170611_061311.jpg (70.29 KiB) Преглеждано 6272 пъти
20170611_061240.jpg
20170611_061240.jpg (77.08 KiB) Преглеждано 6272 пъти
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 864 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Daniel Defoe »

Адмирации за рибето :wink: , но първата снимка ме впечатли в пъти повече - достойна е не за календар, ами е директен победител в конкурс по фотография :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от bat.galin »

offfff, то тва приказното утро се явява само ако си легнеш рано...поне при мен ;)
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Една снимка на распер 1,650кг от един приятел.

Изображение
dr Tigar
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 11:17
Риболов: спининг
Местоположение: Сталийска махала/София
дал Браво: 513 пъти
получил Браво: 607 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от dr Tigar »

Имам възможност да посещавам р. Дунав само събота и неделя, за което благородно завиждам на живещете около нея. Една сребърна стрела от неделя сутринта.
...
20170611_054441.jpg
20170611_054441.jpg (200.47 KiB) Преглеждано 5707 пъти
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от evil »

Тази сутрин реших да навестя расперите. На първото подаване на "самурай" , цвят бял-флуоресцентен, останал ми от Бай Вес, ми налетя този мъник.
20170620_053506.jpg
20170620_053506.jpg (105.92 KiB) Преглеждано 5021 пъти
Пуснах го, без да му кажа да извика някой по-възрастен от родата. За първи път ми се случва. И няма никой. Нищо не гони, нито показва присъствие. Реших да тествам един китайски воблер, много хвален от братушките за улов на щука. Местя се в заливчето и започвам. Туич, пауза и той бавно изплува, туич , па...опаа. Някой друг реши също да го тества. И после как да не ставам рано? Петдесятка точно.
20170620_055619.jpg
20170620_055619.jpg (201.48 KiB) Преглеждано 5021 пъти
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от bat.galin »

Никой не пише в тази тема, ама сте извинени - то нали върви преброяване на комарите по това време....
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Аз не пиша, защото не хващам. А не хващам, защото не ходя. А не ходя, защото няма смисъл да ходя. А няма смисъл да ходя, защото денонощно или ще се пускат мрежи около местата, или ще е ток цяла нощ. Просто местата около нас се "пържат" всяка вечер. :(
А през май месец какво беше, не ми се иска и да казвам - само мрежи и само забранени риби, но най-много сом. Ей, извадиха се тонове сом в забраната. И амури, и мряна, и каквото се сетите.

Като цяло, разсипаха ми хобито. :cry:

Не съм и предполагал, че един ден ще си стоя в дома и дори желание за риболов няма да имам. За какво да ходя? Да съм турист, ОК. Е, писна ми да съм турист, а то последните многобройни риболовни излети бях все такъв - турист. :oops: :(
Имам приятели, в които желанието за риболов е все още живо. Ходят всеки ден или поне през ден - НИЩО! Дори и с лодки ходят, както ме съветвахте да си купя, и пак няма. Дано, аз на това се надявам, с напредване на лятото расперите да се групират по обичайните места и да станат по-активни. Но от къде да дойдат, да паднат от Марс ли? Рибата е силно стресирана и дори да я има, тя не иска да се храни. Пълно мъртвило е по брега.
harry_lom
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 14:37
Местоположение: Лом-8-17-работа 17-06-Дунава
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 163 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от harry_lom »

Идентична картинка и в нашия район, идентични чувства и "-" емоции! :evil:
По-добре с велосипед на риба, отколкото с мерцедес на работа.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Ilian70 »

А аз си мислех, че проблемът е в мен... Броих капотата до десет. После спрях. По бреговете е мъртвило. Уклеите се плашат само от преминаващата покрай тях примамка. Не се вижда обичайното бухане на хранещи се риби. Преди известно време нивото беше високо, след това Реката беше мътна. Сега нивото е нормално, а водата е сравнително бистра. Ееее, пак нищо. Ходя и снимам пейзажи, което не че е толкова лошо, но е някак си "платонично" в любовта ни към хобито.
Не трябва да си кривя душата, защото мои колеги имаха улов, но по-скоро инцидентен. Разликата с други години е осезателна.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Веско »

Ами напънете се да направите нещо. Там по места си ги знаете кои са айдуците. Ако държавата не иска да се намеси и да пази, остават гражданите, но няма кой друг да дойте вместо вас там на място да се занимава с това. Момчетата, които пазят Пясъчник, и тези от Централна Рибно-Опазваща Организация показаха как става...стига да има желание и хъс има и начин. Иначе има и друг, радикален начин за справяне с тях, но той става с извършване на престъпления и нарушаване на закона. За мен това бракониерство (макар по закон да е административно нарушение) е кражба от обществото, а кражбата вече престъпление. След като държавата абдикира от функциите си и не желае да ни защити от кражби, нито да наказва тези престъпления...остава варианта ние да се защитим и да ги наказваме. Аз лично съм за съпротива с всички възможни средства, вкл. диверсии. И съм насреща...ако се организирате ме потърсете, ще помогам с удоволствие.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от kaleeff »

Определено реката е в предсмъртна агония! :evil: :evil: Мрежите са сигурно в пъти повече като километри, от колкото цялото българско крайбрежие. Където и да отида - няма устия, няма заливи - всичко! А там има и гранична полиция, ИАРА... все някой може да направи нещо? Защо ние като данъкоплатци да вършим работата на институциите? След като нещо не работи, то трябва да бъде променено.
Аман от манекене...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”