Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
dr Tigar
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 11:17
Риболов: спининг
Местоположение: Сталийска махала/София
дал Браво: 513 пъти
получил Браво: 607 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от dr Tigar »

Личен рекорд за распер 75 см, 4,400 кг.
...
20171011_073446.jpg
20171011_073446.jpg (187.19 KiB) Преглеждано 4909 пъти
amalexiev
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 231 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от amalexiev »

didaka написа: Няма кой знае колко 110-ки с титаниева лопатка на пазара...Вижда се на снимката..

п.п.Петър Вукадинов е жокера за конкретна примамка..

Поздрави!
Защо толкова завоалирано колега? Името Петър Вукадинов нищо не ми говореше до преди малко. Имам някоя и друга бройка от продуктите на Pontoon 21, но за съжаление не знам поименно всички вносители в България. И между другото почти нищо не се вижда на снимката освен, че е оранжев/жълт издължен воблер. На мен лично, жокерът ти грам не ми помогна.

П.П. Иначе поздравления за белугата!
dr Tigar написа:Личен рекорд за распер 75 см, 4,400 кг.
Браво!!!
А нещо за примамката???

П.П. Постове от вида "И аз да се похваля", без да се конкретизира примамката според мен са безмислени, тук във форума, а иначе във Фейс-а предполагам събират много лайкове.
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Малко рибки хванах аз , никаква следа от Распер освен един заблуден който удари близо до брега ,, след като се разбра че няма да има Распер що пък да няма белки ,,, та заковаха се две ,едната близо до мярката , другата тип гладно вретено ,,, ето и снимки ,,
...
DSC03810.JPG
DSC03810.JPG (82.03 KiB) Преглеждано 4716 пъти
DSC03812.JPG
DSC03812.JPG (82.41 KiB) Преглеждано 4716 пъти
DSC03813.JPG
DSC03813.JPG (97.33 KiB) Преглеждано 4716 пъти
DSC03814.JPG
DSC03814.JPG (84.93 KiB) Преглеждано 4716 пъти
DSC03815.JPG
DSC03815.JPG (89.85 KiB) Преглеждано 4716 пъти
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от didaka »

amalexiev написа:
didaka написа: П.П. Постове от вида "И аз да се похваля", без да се конкретизира примамката според мен са безмислени, тук във форума, а иначе във Фейс-а предполагам събират много лайкове.
Леееко само да беше заинтригуван от примамката, нямаше да питаш повече, повярвай ми..
Който е имал интерес, вече знае каква е.....,пак ми повярвай...
Все още само тук съм постнал снимките на рибата...

........HI-TIDE S87ML TZ
16 CERTATE 3012
ELENA 110F
1.2 PE.........
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Владимир »

didaka написа:
amalexiev написа:
didaka написа: П.П. Постове от вида "И аз да се похваля", без да се конкретизира примамката според мен са безмислени, тук във форума, а иначе във Фейс-а предполагам събират много лайкове.
Леееко само да беше заинтригуван от примамката, нямаше да питаш повече, повярвай ми..
Който е имал интерес, вече знае каква е.....,пак ми повярвай...
Все още само тук съм постнал снимките на рибата...

........HI-TIDE S87ML TZ
16 CERTATE 3012
ELENA 110F
1.2 PE.........
Предполагам с моооолене,може да се случат ,нещата.....Както едва ли не се и случи.
Всеки хваща по ,някоя риба,разбирам да се крият места,ама и примамките е прекалено.От 90те години,още по вестниците си е всеизвестно,че под снимка с уловен трофей си се вписват такъмите и водоема.И ние ловим с Джапански пръчки,ходим на Дунав.....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от a5sh0l3 »

Дидак,
така е, прав си, няма много такива примамки на пазара, но от снимката трудно човек може да забележи, че е с титаниева лопатка и какъв размер е и т.н. и т.н. :)
За недоразбралите
http://www.ebay.co.uk/itm/DUO-Grace-Min ... 2014346437
Това също е много интересна примамка, която имам удоволствието да притежавам:
http://www.ebay.com/itm/52025-DUO-TERRI ... SwSXdZ2zeT

Поздрави за хубавата слука!

Светльо
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Daniel Defoe »

-----
Колеги,

Съжалявам, че попитах въобще. Окепазих темата. Моля за извинение :oops:

p. s. Адашът е пич и ги разбира нещата, ходи и редовно за риба!!!
Просто трябваше да му звънна, a не да пиша тук каквото и да било ...
Още веднъж моля за извинение!

НАСЛУКА НА ВСИЧКИ :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Ангел Ангелов
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 9:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 410 пъти
получил Браво: 369 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Ангел Ангелов »

Daniel Defoe написа:-----
Колеги,

Съжалявам, че попитах въобще. Окепазих темата. Моля за извинение :oops:
Привет, не мисля, че темата се окепазява и на мен ми беше интересна примамката! Не е като да са минали много примамки през ръцете ми, че да мога докато видя дадена да познавам производител, вносител и т.н. :) И благодаря за отговорите на колегите :tup:

Иначе днес отново се разходих до реката, много, много красиво утро! Ще ви споделя повече пейзажни снимки, отколкото на риби, защото нямаше особена активност. Успях да спася капото с един младок, но уви, оказа се единствен за днес :)
IMG_1245.JPG
IMG_1245.JPG (95.76 KiB) Преглеждано 4405 пъти
IMG_1249.JPG
IMG_1249.JPG (122.47 KiB) Преглеждано 4405 пъти
IMG_1251.JPG
IMG_1251.JPG (53.49 KiB) Преглеждано 4405 пъти
IMG_1252.JPG
IMG_1252.JPG (163.44 KiB) Преглеждано 4405 пъти
Поздрави!
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от p_zarkov »

В последно време съм си поставил едно предизвикатество - градски спининг ! В града пресата от риболовци е голяма , от серкмеджии до спиинингисти :lol: .Много е забавно да се намъкнеш между федеристите или мренаджиите и да изплакнеш воблерО :lol: . Като отчетем и факта ,че сутрин и вечер редовно колеги престъргват със силикон брега картинката става почти пълна . Само да вмъкна ,че хубавото време размърдва и дядовците с Джермините и Роените :lol: . Най - итерересното ми е обаче това , че до сега никой не ми е правил и намек че му преча .......... ти да видиш ! А аз не съм от скромните . Заставам чинно до дънарката и само гледам да не бутна камбанката от стар бушон :lol: . Иначе пък лаф става , а и ако хвана някой рибок , го пиша в графа ЦЕННИ , защото лично за мен си е голям успех да прилъжеш хищник с изкуствена примамка в тея условия . Сега по същество ! Водата е бистра и за това слагам флурокарбон , на мен ми помага :lol: вече и възелът между него и плетеняка става някак естетски :lol: .Воблерът заловил расперето е "съблечено" Хеви на Йозури , а силиконката е Китайка подарена ми от приятел . Явно е добър приятел ,защото това е най-голямата ми волжка бялка - на окомер близо килце , а и доста дебела беше . Местата на които можете да уловите такива риби , а не само , са от входа на лимана на корабостроителницата до лимана под завода за мая - целият кей ! Успех и поздрави на всички упорстващи !
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от patter »

Подочух си името :-)

Grace Minnow Elena е пъстървов модел на DUO. По последна информация от няколко години се произвежда единствено за руския дистрибутор Moscanella.

Ако искате по-малко от 50 броя - не ме търсете :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Поздравления за хубавите снимки и риби! :tup:

Не искам да отварям нова тема, нека това да остане в архивите на темата. Може да е полезно на някой друг, който тепърва започва да чете мненията тук.

Искам нещо да попитам колегите, които ловят с бързи макари (5,6:1 и 6,2:1) - Шимано и Дайва.


Но преди да попитам малко увод - миналата година си бях купил един ПЕН с предавателно число 6,2:1. Исках макара, с която да не се налага да въртя като дрелка Салмо Трил-а, а и някои други примамки, изискващи бърза проводка. Обаче се оказа, че с това предавателно число аз имам проблем, който се изразява в затруднение и полагане на повече усилия във воденето на примамката в силно и бясно течение. Накратко казано - аз се опитвам да бягам, но някой ме е вързал с въже и не ми дава да тичам бързо, или все едно да карате колата с дръпната ръчна спирачка. Това беше при Салмо Трил, а при по-тежките примамки като главиняри, спинъри и подобни такива беше мисия невъзможна обирането на линията - след риболов все едно бях ходил на фитнес. :oops: :oops:
Та така, интересува ме следното: колегите, които ползват Дайва и Шимано с високо преводно число за спининг ПО РЕКА ДУНАВ имат ли затруднения в силно и бясно течение при воденето на примамките - Трилове, спинъри, главиняри? Или се ограничават във вида на примамката, която ще ползват с такъв тип макара - примамки, които имат ниско съпротивление във водата? Данчо Карабуров ми каза, че Пен няма нищо общо с Дайва или Шимано, т.е., че при тях това затруднение, което съм изпитвал при Пен, го няма. Но аз съм имал мачови макари за риболов с ваглери и знам, че високото число води до повече усилия при обиране на линията. Да, но аз никога пък не съм въртял скъп модел на Дайва и Шимано както за ваглеров риболов, така и за спининг. Та може и да съм в заблуда.

Склонен съм да си купя скъпа макара с високо преводно число за риболов на спининг в бързи течения, но не искам да се ограничавам в примамките. Искам да си ползвам както добре Салмо Трил, Дуели и подобни, така и главиняри, спинъри, тежки примамки с повечко съпротивление във водата. Просто не искам да се напрягам на макарата при обиране на примамката. Ако искам фитнес, има фитнес зали. Искам удоволствие от риболова, а не напрежение и мъка. :oops: :(

Благодаря предварително на всички! :tup:
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от A_Mitov »

Незнам за Дунав, но на морето в гръция със минол воблери пак имам затруднение при въртенето и със дайва и със Шимано и двете висок клас.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от koko7784 »

Тогава вземаш едно PG и забравяш че имаш примамка на линията :mrgreen:
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от b_lomsky »

DSC00383.JPG
DSC00383.JPG (98.81 KiB) Преглеждано 3996 пъти
DSC00385.JPG
DSC00385.JPG (135.99 KiB) Преглеждано 3996 пъти
DSC00380.JPG
DSC00380.JPG (108.58 KiB) Преглеждано 3996 пъти
DSC00381.JPG
DSC00381.JPG (352.23 KiB) Преглеждано 3996 пъти
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от karaburov »

koko7784 написа:Тогава вземаш едно PG и забравяш че имаш примамка на линията :mrgreen:
Ама с ПГ трябва да бягаш успоредно на Дунава срещу течението да ти играе примамката :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”