Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
koko_73cc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 20:35
дал Браво: 171 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от koko_73cc »

Те и старите ботуши кълвяха ама пустата му буна.... :lol: :lol: :fish15:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от bat.galin »

Господ помага, ама в кошара не вкарва.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Вчера се получи приятна разходка сред природата. Срещнах се с три много хубави есенни рибки, които се хванаха на три различни примамки. :D

Изображение

Изображение

Изображение


Китайски воблер Tsurinoya 78mm 9.2g - много стабилна и ситна игра в течението. Гази около 1,5 метра. Бил УЖ копие на Пойнтер 78 според руснаците. Не знам как се движи един Пойнтер, тъй като не съм си купувал, но тоя има много хубава игра и най-важното - в мощно течение е много стабилен.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Това мисля беше за тая година с расперите, имайки предвид идващото разваляне и падащите температури.
Догодина, живот и здраве да е, пак! :tup:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Милен Динков написа: ....Това мисля беше за тая година с расперите, имайки предвид идващото разваляне и падащите температури.
Догодина, живот и здраве да е, пак! :tup:

Всъщност, прозорецът още не е затворен. Днес и особено утре ще е много силно за распери,за
който има нужното свободно време и умения. :) После Северняка ще охлади водата, вероятно до 10 или по-малки
градуси и распера ще слезе окончателно 'долу' до март. Инцидентни появявания на повърхността са възможни,но
при редки,специфични условия и едва ли има много хора,готови да ги проследят. Сиреч, днес и утре- лАспери,
после - бели риби и щуки.

По-здрави! :fish3:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от lacho44 »

Прозорецът е все още широко отворен. За около час и половина хванах десетина джирки от този размер. Ако не беше студеният и бръснещ вятър, щеше да е един много приятен риболов.
За протокола, нивото при Русе 73см, темп. на водата 11градуса, на въздуха 4градуса.
...
20181117_182255.jpg
20181117_182255.jpg (86.22 KiB) Преглеждано 3890 пъти
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Мили преатели!

* Петьо Вукадинов спечели - не пак, а отново- поредният кръг от Стрийт-фишинг Лигата на Румъния в събота
и стана безапелационно Шампион за 2018-та (в чужда държава!) в този турнир!
Браво,Петьо,друже, сила си и Карактер* ! :tup: :11:
Митко Атанасов е втори в кръга,поздравления и за него! :)

* В неделята -денят преди Фронта- искрено вашият аз реши да отдели няколко часа за риболов в близката ми
акватория. Отказах покана за пътуване (идва дъжд,налягането пада стръмно,пътуванията са хазартна работа),
така че скочих в неопреновите си ботушки Snowbee (4мм неопрен! ;) ) и полазих любимата си Река.. (тука ,Саше,
ми липсва емотка за любов? :roll: ) Срещам на вода познат спинингист,който заема плитка позиция отрано,
наджапал във водата. Решавам ,че това е грешка,и избирам по-дълбока позиция,която не налага да джапам.
Ще ми се да уловя приятна щука или поне до 'белите риби' има още час време. С мисълта ,че 'за йедрите-йедро',
монтирам класически шад 3.8" на 15-ина грамова глава и - пай се,мятам тежко! :lol: С третият каст ( и втори зацеп)
обаче, усещам че нещо не ми харесва. :roll: Извиквам в ума си данните от метеопрогнозата за стръмно падащо налягане
и тези на Агенцията за "см" надоле ** , и веднага променям тактиката. Слагам на повода-струна малък 3" естествен-
секси шад на Савамура (записвайте си,напоследък влизам рядко в кризи на откровение! :lol: ) с лека 7.0 глава (моя,
разбира се, откъде да си купя такава) и подавам..Но не някъде в космоса, а към конкретно камъче,което стои сравнително
дълбоко на дъното и встрани от основния 'релеф'. Там понякога си почиват пасивни/неутрални риби.
Та ,първи каст 'на леко' в това направление и - пляс!- остро кълване от тия ,дето ги сънуваме :lol: , а после и
малко аванс ,нищо че съм го позатегнал. :D Две (твърде бързи) минути абсолютно удолволствие - сърдечни благодарности на
Жоро Николаев (g.nikolaev) за поправената въдица! Златни му ръце!! - и щука около 2.5 е в ръката ми,
щото не ще да си отвори човката за щипка,като по филмите. :mrgreen: Нямам фото, а не обичам да се моля ,
така че- погалвам рибата да я усетя жива в ръката и C&R. Отплува като светкавица,красота! 8)
С такива щуки апропо, се печелят състезания,стига, разбира се , да не ви надцака някой фен с торба костурец или
организатора да не си забрави регламента. :wink: Появява се любител на живеца и далечните дистанции, който без много
обясняния ме 'затваря' от запад, но тъй като малко преди
него на същата примамчица съм свалил и костурец, решавам,че тук съм взел ,каквото ми се полага.

Питат ме - не ти ли хареса там - абе, хареса ми, ама всяко нещо с времето си и е време за прегрупиране ,а вие си стойте
на една точка и цяла нощ, ако щете.. :D Наджапвам леко на бързей с потенциално по-добра дълбочинка срещу мен
и 'прострелвам' точката с новият си воблер-бияч. Общо-взето - ок,..ако имам малко късмет. Минутките летят, спинингиста
в полезрението ми не лови, майсторите на плуФката също, аз съм извадил едно уШо от шапката и се ослушвам за 'знаци'.
Чувам приглушен удар на бяла риба,непосредствено над мен!? Значи тази бяла риба е минала 'през мен' и не ме е харесала?
(Напомнете ми в някой сив,зимен ден да ви подаря статия 'Как да НЕ джапаме в Реката /и по главите на рибите/ :wink: )
Затова излизам внимателно , изтопурквам 15-ина м и се препозиционирам над 'рибата' така че да опитам да я
сваля на бележка. Тя, по мое мнение, би прекарала там няколко минути.) Сменям агресивния си воблер и слагам
пасивен - стар ветеран - Rip`n minnow 90-ка. Два -три каста, всичко е 6, обаче мълчание? Решавам,че рибите искат
още по-малък (и пасивен) воблер, но с по-дълбоко газене.Струва ми се ,че вървя твърде плитко.
Кратък преглед в кутията и монтирам един шедьовър на Майстор Васко (pux) върху Rip'n minnnow 65 - слим миноуче,
черен гръб, сребристи седефени страници и оранж-коремче. Първи каст, два туича да го 'чуят' рибите, леко повеждам
и ..пляс! - ето я моята истинска бяла рибка - дълъг мъжкар ,която е минала през тези отдолу за да дойде при мен!

Два часа риболов , три вида хищници и усмивка на лицето. 8)
Би се получило чудно видео,но защо ми е това,да си произвеждам сам конкуренти.
Така че, с малко желание, ще трябва да си представите рибките и да ми повярвате. :wink:

* Отстрани изглежда лесно, но има доста път да се извърви до това..да изглежда лесно. :)
А някои от хубавите моменти по този Път са..топлите ботушки, якето ,ръкавиците, шала, поправената въдица
от истински майстор, воблерите на Васко и..още други такива неща. Като за начало, бих ви посветвал да
започнете от четенето на прогнози и тайминга. В точното време на точното място.

По-здрави! :fish15:

* Карактер. Старо четене на думата 'характер' ,може да се чете още и като 'сила на волята' ,
'топки' или 'непреклонно намерение' . ;)

** Някой си Димитър Тодоров в минути за губене е писал статия къде и как да четем метео и хидро-прогнози.
Не съм срещал цитати от статията,значи си е загубил времето. Глупак. :lol: :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Мунчо »

“Сто кила ракия давам, само да те притежавам!”
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:“Сто кила ракия давам, само да те притежавам!”

И за тебе нямам емотка "ЛюбоФ" ! :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 471 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Павлин Калайджиев »

Димитър Тодоров написа: ** Някой си Димитър Тодоров в минути за губене е писал статия къде и как да четем метео и хидро-прогнози.
Не съм срещал цитати от статията,значи си е загубил времето. Глупак. :lol: :roll:
Е тука не съм съгласен! Това, че не те цитираме не означава, че не ползваме НОУ ХАУТУ! :tup:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Дарин.ор
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Мар 04, 2013 13:44
Риболов: спининг
Местоположение: Свищов
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Дарин.ор »

Спадането на градуса и снегът на парцали надъха мен и рибите..
...
IMG_20181119_121707.jpg
IMG_20181119_121707.jpg (84.88 KiB) Преглеждано 3398 пъти
IMG_20181119_105506.jpg
IMG_20181119_105506.jpg (56.23 KiB) Преглеждано 3398 пъти
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Д-р Флекс »

Дарин явно ляга и става със статиите на Митко Тодоров... :lol:

:tup:
Дарин.ор
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Мар 04, 2013 13:44
Риболов: спининг
Местоположение: Свищов
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Дарин.ор »

Виж Флекс! Въпреки лошото време днес, пак лових риби.
Ама съм чел, чел...
...
IMG_20181120_162543.jpg
IMG_20181120_162543.jpg (41.33 KiB) Преглеждано 3077 пъти
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Малко инфо от реката , щукозабърите хапват с ухота , 8- те градуса хич не им пречат,стояха дълбочко , след три гелета и изтървана риба в каряжниците успях да дръпна мерна щука, от същата точка дръпнах и дебел костур около 500 гр ,, е те това е за сега ,да изчакаме да видим тоя Североизточен циклон дето навлиза какви ше ги донесе и колко ше ни охлади и после пак за рибки,,,,
...
E6E56699-9A38-453A-A075-DDD233947028.jpeg
E6E56699-9A38-453A-A075-DDD233947028.jpeg (287.01 KiB) Преглеждано 2669 пъти
F7367645-CA16-45AB-B5C3-D81A9CBA7FAF.jpeg
F7367645-CA16-45AB-B5C3-D81A9CBA7FAF.jpeg (126.16 KiB) Преглеждано 2669 пъти
120C83C5-E738-46C3-A196-8BADAA76A560.jpeg
120C83C5-E738-46C3-A196-8BADAA76A560.jpeg (130.45 KiB) Преглеждано 2669 пъти
734A2FA0-EE34-4F0A-832A-AC6824B73007.jpeg
734A2FA0-EE34-4F0A-832A-AC6824B73007.jpeg (114.01 KiB) Преглеждано 2669 пъти
skalata85
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2016 20:21
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 291 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от skalata85 »

kaloyan-ivanov23 написа:Малко инфо от реката , щукозабърите хапват с ухота , 8- те градуса хич не им пречат,стояха дълбочко , след три гелета и изтървана риба в каряжниците успях да дръпна мерна щука, от същата точка дръпнах и дебел костур около 500 гр ,, е те това е за сега ,да изчакаме да видим тоя Североизточен циклон дето навлиза какви ше ги донесе и колко ше ни охлади и после пак за рибки,,,,
Ахх тези костуретки , дето на някой хора са им още черни пред очите , две не виждат, но рибките са супер евала и браво за слуката !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”