Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от lacho44 »

Иска ми се да е вярно, но силно се съмнявам. Положението на 22.01.17г беше следното:
image-0-02-05-97c940973c862237cd19f279cce1ccaf74d0d36623bf7b615d3c99a7664d630c-V.jpg
image-0-02-05-97c940973c862237cd19f279cce1ccaf74d0d36623bf7b615d3c99a7664d630c-V.jpg (86.5 KiB) Преглеждано 4967 пъти
image-0-02-05-131705674dfb1cfdc6fa23d712ee407b99765172375aefb17eca01bc45bd6372-V.jpg
image-0-02-05-131705674dfb1cfdc6fa23d712ee407b99765172375aefb17eca01bc45bd6372-V.jpg (123.21 KiB) Преглеждано 4967 пъти
В далечината на първата снимка се вижда с.Ряхово.
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Ivan7777 »

Е да хванат е на дупка ... така казаха .... :tup:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от empar »

Ivan7777 написа:... така казаха .... :tup:
Едно време в слабоумното списание на божо папаРРРака имаше една рубрика "Един Рибар Каза...". :lol: :lol: :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Ivan7777 »

:tup: Човека е на бащата приятел не би го излъгал .... показал му е снимки .... та както и да е наскука на всички :tup: :fish15:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от empar »

Е дай да видим и ние въпросните снимки...Принципно всяка риболовна новина без конкретни доказателства е измишльотина до доказване на противното. Нищо лично. :wink: Бих се радвал да видя подобен динозавър и ако е истина, заявявам пред целия форум, че ще изпратя бутилка ракия на въпросният човек при потвърждение на новината!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

И на мен ми звучи като партенка,но знае ли човек..всякакви палави натури бродят край Реката.
Аз не бих се качил, въпреки че Дунав край Силистра от десетина дни насам е замръзнал напълно,
сиреч ледоход няма. Ледът обаче, е натрошен, на места е тънък, а има и открити петна, твърде опасно е за човек с малко сиво в скоростната кутия.

Бяла риба 17 кг не съм виждал на живо, не вярвам и да видя скоро. Да, възможно е да стигне тези,че и по-големи килограми, ако пресата и хранителната база позволяват, но в нашият участък на Дунав
такива екземпляри биха били като белите лястовици.

И накрая да завърша позитивно. :) Преди няколко години наистина се появи бяла лястовичка край града ни,пък и сериозният лед по Реката и по-важното - ледохода- като тръгне да се очиства Дунав, винаги свалят добри риби в нашият участък. Тоест, вашите 17 килограмови бели риби ще се появят при мен! :lol:
Шегата настрана, знам за няколко бели риби 11-13 кг, които са уловени в мрежи точно след ледоход,
а участъкът принципно не държи такива риби.

Та, снимки ще има ли да оплакнем очо? :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от MapuaH »

Димитър Тодоров написа:И на мен ми звучи като партенка,но знае ли човек..всякакви палави натури бродят край Реката.
Аз не бих се качил, въпреки че Дунав край Силистра от десетина дни насам е замръзнал напълно,
сиреч ледоход няма. Ледът обаче, е натрошен, на места е тънък, а има и открити петна, твърде опасно е за човек с малко сиво в скоростната кутия.

Бяла риба 17 кг не съм виждал на живо, не вярвам и да видя скоро. Да, възможно е да стигне тези,че и по-големи килограми, ако пресата и хранителната база позволяват, но в нашият участък на Дунав
такива екземпляри биха били като белите лястовици.

И накрая да завърша позитивно. :) Преди няколко години наистина се появи бяла лястовичка край града ни,пък и сериозният лед по Реката и по-важното - ледохода- като тръгне да се очиства Дунав, винаги свалят добри риби в нашият участък. Тоест, вашите 17 килограмови бели риби ще се появят при мен! :lol:
Шегата настрана, знам за няколко бели риби 11-13 кг, които са уловени в мрежи точно след ледоход,
а участъкът принципно не държи такива риби.

Та, снимки ще има ли да оплакнем очо? :roll:
Митак, Дунава извира недалеч от мен :) Ако искаш направо от тук да ти изпратя една @хубавица@, а ти долу ще я кепчосаш ? :)

Ако това е вярно, наистина ще е някакъв мутант 17 кг.....
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Ivan7777 »

Ами аз затова питам тук .... в тая тема който е от там дали е чул нещо ... човека е казал на бащата и снимки му е показал ... на 3 метра от брега на дупка стръв попче .... това знам ,та питах дали някой е чул нещо .... аз не съм ги виждал снимките и не го познавам този човек .. и така просто питах тука за инфо :tup: :fish15:
миро мачтийм
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 16:03
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от миро мачтийм »

Неделите и аз ставам ряховченин, а бащата секи ден е там и обикаля по пристанището, лимана и надолу (пенсионер да си), обменят клюки, ама за такъв звяр не е чувал. От десетина дни Дунава вдига и леда по брега се начупи, а попче да намериш си е трудна работа.
Иначе подобни риби в Дунав има и съм виждал само че на мрежи.
vene mitov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 9:17
Местоположение: гр.Дряново
дал Браво: 5 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от vene mitov »

Може и да е хваната подобна риба, но не на въдица :D ! За това тук едва ли някой ще спомене нещо! :mrgreen:
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Welsmeister »

Здравейте! Ще се самоцитирам малко:

Welsmeister » Сря Сеп 23, 2015 10:52 pm
.....
Останах да нощувам сам на острова. Толкова ми хареса. На другият ден още два по-дребни распера по около килограм...Направо се замислих, дали да не си купя някое скромно къще в селата около Русе за "прекарване на есента". Може пък да ми мине..

Е, не ми мина и си купих миналата година стара къща с голям двор точно в Ряхово. Сега след някакъв ремонт мога да оставам и да кося трева (между риболовните излети и BBQ) колкото си искам :D Имам вече и доста познати там, та може и да разбера повече за този екземпляр, когато отида.
Изображение
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Къща край Реката - безценно. :)

В момента има движение на бяла риба,платика и чат-пат някой толстолобик.За тях чувам,че
влизали в мрежите. Видимостта е около 20-ина см и се поизбистря бавно.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Welsmeister »

" Димитър Тодоров » Чет Фев 23, 2017 1:23 pm

Къща край Реката - безценно. :)
"

:tup:
kitaen
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 20:25
Риболов: Спининг

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от kitaen »

Да ви надъхам за сезона с един распер от лятото.....:)
https://www.youtube.com/watch?v=KsnS6UQBIak
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”