Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Kaloyan87 »

Във Видинско викат "мушморок" на рибата с латинското име Aspius aspius :) Или казано малко по така Распер :tup:
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от pav4o79 »

RUNNING WILD написа:колега мислех че знам коя риба как се казва по родината ни ама ако не е тайна на коя риба викате мушморок по видинско?чудя се на къде да хвана към Лом към Оряхово към Мизия не знам и аз.
:lol: :lol: , разсмя ме от сърце колега , аз на расперите до кило и канче съм ги кръстил мушмороци :lol: .
А иначе по Видинско на Распера му викат Ласпер , на Бялата риба - Якбалък , на Костура - Бобоѝ , на Мъздругата - Шутовица , на Платиката - Деверига и така нататък .
Наслука колеги .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от babydoctor »

pav4o79 написа:
RUNNING WILD написа:колега мислех че знам коя риба как се казва по родината ни ама ако не е тайна на коя риба викате мушморок по видинско?чудя се на къде да хвана към Лом към Оряхово към Мизия не знам и аз.
:lol: :lol: , разсмя ме от сърце колега , аз на расперите до кило и канче съм ги кръстил мушмороци :lol: .
А иначе по Видинско на Распера му викат Ласпер , на Бялата риба - Якбалък , на Костура - Бобоѝ , на Мъздругата - Шутовица , на Платиката - Деверига и така нататък .
Наслука колеги .
И в Лом така, Руцко. А бобой като им се хване, го метат назад в храстите, както ние слънченсите. Къде да ходиш - за распер Скобелево, за всичко Чифтилера и Арчар, за щука - Цибър. Успех. И устието на Лом е страхотно, но, както казах, забравил съм пътя.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от sestrata »

Нивото на Реката поспадна и се откриха някои места. Преди работа отскочих да проверя как е положението. Не е добре. Има риби, но трябва цял ден да им се молиш. Време с което не разполагам и се задоволих с лека забежка от капото. А, дано се поразмърдат...

Изображение

Изображение

п.п. Гледам, някои хора не си взеха бележка и продължават с белетристиката. Повече снимки, господа, снимки... :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Днес в ранния следобед доста се чудех дали да сляза до реката. Сядах на компютъра уж да посвърша малко работа, но ставах многократно, въртях се из дома, но мисълта за реката не ме оставяше. Исках също така да изпробвам и новозакупената от мен въдичка, която се оказа едно супер чудесно бюджетно решение.
Накрая се реших, сложих два спинъра и един воблер в джоба на якето, обух черния панталон, с който ходя на работа, и сложих черните обувки. :oops: Поне така нямаше да бия на очи, минавайки през главната улица на града, държейки само една въдичка в ръка опряна плътно до мен.

Стигайки на реката (цвета е страхотен, не е мътна), едни товареха "злато" и вече бяха напълнили един шлеп.

Изображение

Изображение

Изображение



Други разтоварваха пясък.

Изображение




Трети чакаха покана да се качат на ферибота и да пресекат великата река.

Изображение


Тук, зад тази секция, очаквах някой да се появи. Позицията ми беше добра, но въжето, което се вижда горе на снимката, ми пречеше много. Накрая се преместих. Отидох на по-удобно място, където исках да видя как се справя въдичката, за която вече споменах.

Въдичката е на световно известната марка - Оксижен. :D Вярно, името буди яко смях, но въдичката е направена с мерак. Добре заляти и широки водачи, разделена дръжка, удобен макародържач и тънка бланка. Дължина 2,40, акция 7-30, като акцията според мен е повече, т.е. въдичката има голям потенциал да се справи и с големи риби или както май се казваше, че въдичката има здрав backbone, т.е. здрав гръбнак. Или по-точно казано, строят на въдичката според мен е фаст и дори отиващ към екстра фаст.
Теглото й мисля беше 158 грама, което за мен е много добре и то за въдичка от тоя клас.
При джиг риболов не знам как ще се представи, а и аз там съм първолак още, но много добре се усеща кога спинъра се удря в нещо плуващо във водата. Дано е, както казват майсторите в джиг риболва, чуваща, а не глуха. Но ще видим.


Изображение

Изображение



Тук при напън се усеща мощта и потенциала на въдичката, а той не е малък.

Изображение

Изображение

Изображение



Като цяло - едно много добро бюджетно решение. Цената при нас е 31 лева за дължина 2,4 метра, а за 2,7 метра е 34 лева. В OLX видях, че някой е пуснал модела на 2,7 метра, но малко се е престарал с цената и иска да забогатее набързо. Май имало и дължини на 2,1 и 3,00 метра. Ако някой иска да има спинингова въдица, а не може да отдели много пари за скъпа такава, може да погледне този модел. Мисля, че няма да остане разочарован, а и за тия пари какво може да се иска повече.

Бях се насочил към закупуването на една скъпа въдица, тъй като си продадох старата след състезанието "Синия Дунав". Доста хора разпитвах за нея, посъбрах доста впечатления от колеги, които ползват тоя модел, но с различна акция. Бях на крачка от закупуването й. Накрая се разколебах, размислих и реших, че не въдицата лови рибите, а правилната примамка в правилния момент. По-добре да инвестирам в качествени и доказали се примамки, от колкото в скъпа въдица, над която да треперя при всеки риболов.
А и какво да искам повече от тази на Оксижен - 158 грама (старата ми беше 234 грама на 3 метра, доста ме уморяваше), много маневрена за под въжета на кораби или клони на дървета и справяща се както с воблери по десетина грама, така и с тежки спинъри и клатушки. За сега ще съм с тази, а за скъпа... ще видим - то риби да има.

Аа, риби. Риби не видях днес. Но щом Павката е хванал един дребосък, значи и тук трябва да се търсят. Но може би е по-удачно сутрин, както той е направил, рано, преди всички ония с крановете да са се събудили и да почнат да тракат цял ден и да удрят грайферите на крановете по секциите. Ще видим, здраве да е само. :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от babydoctor »

И мен ме изкефи. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
miha12
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 18:42
Местоположение: гр.РУСЕ
дал Браво: 212 пъти
получил Браво: 355 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от miha12 »

Явно снежеца все пак пресече рибата, дори и мирната поне моето наблюдение е такова.Новото пада и да се надяваме на по добри риболовни дни.Днес все пак се показаха две рибки макар и дребни.



Изображение


Изображение
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от sleepwalker »

Въпросната въдичка на Оксижен :mrgreen: наистина е много добра за парите си, имам същата като на колегата. Като я взех, я претеглих на кантара на кварталния зарзаватчия, излезе точно 150 грама, което за въдица с подобни параметри е доста добре, според мен. Дърпал съм водорасли, папури и боклуци по хамалския начин, но не е поддала за сега :) Абе за 30 лв. повече не може да се желае според мене. Сравнително тънка бланка, удобна дръжка и най-важното - лека и пъргава. Добър избор, колега :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Днес с колегата 'lacho44' засукахме качествен тандем. Аз извадих от ръкава някой трудно достъпни и много интригуващи точки, той осигури високопроходимо превозно средство за достигането им. Интриги имаше и нямаше. Пердашихме по щуките, на места където през годините съм правил грандиозни захождания, но уви, зъбатките се оказаха костелив орех. Останахме си със някой и други распета не успяващи да прехвърлят килото. Той взе 2 рибки с подобни на моите размери, аз взех 3. В личен план считам излета за супер успешен, от една страна, защото се разходихме из най-дивите блатища и влажни зони, а от друга защото едната рибка ме трясна на джига давайки ми 30 секунди жив, мощен адреналин.
Ето и няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Странно, помен от бели риби нямаше, тропахме по дъното до тъмно. Първото рибе не го снимах защото бях с 1 см. клиренс да залея ботушите с кал и вода, не посмях да помръдна. На всички колеги пожелавам распер на джиг, голяма фурия и адреналин, дори и от дребно рибе като сниманото, взема стръвно и спира дъха в първия момент. Поздрави.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Asio написа: .. Странно, помен от бели риби нямаше, тропахме по дъното до тъмно..

Водата пада отчетливо,белите рибки трудно биха доближили брега.Тези дни залагам на затворено.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
miha12
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 18:42
Местоположение: гр.РУСЕ
дал Браво: 212 пъти
получил Браво: 355 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от miha12 »

Един дребосък от днес.


Изображение
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Leo »

Здравейте момци,

Закъсах я доста със здравето,но пък,между системите :) намирам време и да помятам малко.Като казвам малко,наистина е малко,защото след 15-20 минути вече не мога да замятам.Господ нещо ме наказва,ма поне да беше по друга линия :(

Митко,май наистина белите не доближават брега :wink: Но нищо не ни пречи,да намерим място където брегът доближава белите :wink: Установих,че белите риби не могат да четат.Вече четвърта риба налита на клатушка на която пише Pike.И то на метър от брега.

Изображение

Милене,позволи ми да не се съглася с разсъжденията ти за въдицата.Или по-скоро,да изразя мнение различно от твоето.Въдицата е ВСИЧКО!Пред контакта с хубавата въдица, удоволствито,което ти доставя риболова с нея и мотивацията,която поражда в теб,всякакви други аспекти на риболова бледнеят.
Примамките са нищо.Дори не е и необходимо да са скъпи.
Изображение

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Прав си Бат' Лео за въдицата, знам го това. Както се казва - "кеф цена няма".
Но, не ми се даваха 300+ лева за една въдица и после да я нося с дни, по нашите обрани места от към риби, без удар. :oops: :(
Иначе мотивацията я има и се поражда дори и с евтината въдица, но да има всеки ден или през ден риба на другия край на влакното. :D

Тая самоделка, подобие на Трил, колко грама е?
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Leo »

Милен Динков написа:Тая самоделка, подобие на Трил, колко грама е?
Милене,не си спомням с точност колко грама бяха.Помня само,че ги правих нещо средно между малкия и големия Трил.Вероятно са по 17-18 гр.
Вчера след поста ми пак помятах малко.Най накрая ме огря, да ми удари бяла на клатушка с надпис Zander :) Не я видях и избяга,но съм сигурен,че беше бяла.
Самоделка,тоя път с очички,прилъга един наперен юнак :)
Накратко за условията.Уклеите все още щъкат по повърхноста.Расперите гонят,но без излишната лятна показност.Примесени са с бели с неголеми размери и ловуват в едни и същи участъци.Все още са силни и много бързи.Този дойде почти в краката ми и лапна воблера почти при вдигането.

Изображение

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Милен Динков »

Страхотна снимка, браво!
Радвам се, че самоделката лови. Оздравявай по-бързо и по-често да ни радваш със снимки! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”