Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от lacho44 »

Вчера отидох да затворя прозорци, капандури, да зазимя чешмите и да хвърля сол в тоалетната. Пътьом реших да проверя активността на расперите. Още с първото хвърляне и ме започнаха, удар след удар. Като ме видяха околните, събрах агитка. Един дънар си заряза въдиците, каза че при него било скучно и дойде да ми откача рибите. Отначало расперите се придържаха плътно до дъното, но към 16часа изчезнаха и реших да ги потърся в по горните слоеве. Оказах се прав и живото предаване гол след гол продължи. В крайна сметка хванах много над 20бр до
около килограм, не можах да спася всички, единият ми фен празнувал на 6.12, та му подарих няколко.
Като гледам времето, май наистина ще зазимявам и воблерите.
...
1.jpg
1.jpg (117.35 KiB) Преглеждано 4850 пъти
2.jpg
2.jpg (209.2 KiB) Преглеждано 4850 пъти
3.jpg
3.jpg (253.71 KiB) Преглеждано 4850 пъти
4.jpg
4.jpg (223.45 KiB) Преглеждано 4850 пъти
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Денят преди Фронта

Мили преатели!

Вярвам,че по-любопитните от вас вече са прочели някоя друга статия за прогнозите и знаят,че
фронта , прозорците и жените (!) , трябва да се обработват преди.
Щото " след" е майка плаче-грамофон свири.. :lol: :roll: , но да караме подред.

(Говорим си с моя приятел Стефко и аз му споделям,че нещо много ми връзва в риболова
напоследък. Някакси лесно и интуитивно ми се получават нещата, не е на добре тая работа..
Стефко,бате,дали ставам по-добър или пък се приближавам към Края, питам? :lol:
Той..ми,Мите, сигурно и от двете по равно! :roll: Та, тази ми беседа,мили преатели, ще е
за Нейно величество Интуицията. ;) )

Прогнозата за уикенда беше приказка,но както често става в живота, някой бе забравил да
пусне Южняка. :? Мъглата по Реката не се вдигна два дни и брах голям студ в лодката съботно :lol: ,
та Слънчо вчера сутринта ме изкуши силно.Още повече,че любимият ми прогностичен сайт
обещаваше бавен ръст в налягането и дъжд чак към 17 часа,а и Северняка бе поносим до този час.
Искаше ми се да се телепортирам на Реката за изгрева, но жена ми бе намислила друго, така че -
появих се чак по обед..deja vu. :roll: :lol:

Решавам,че ще започна с обработката на една голяма и дълбока 'буна' , която ми сработва добре тази есен.
Правя бавен обход с ел.мотора в брега, оглеждам се за издайнически въжета на станоци и хвърлям
по едно очо на сонара и за ята рибки по дъното,дето да привличат хищника. Нито едното, нито другото,
значи започваме с 'чист лист' ? Да, обаче станоците са си там ,просто не съм ги видял. Късам един монтаж,
превръзвам и се препозиционирам,така че по-малко да ми влияе Вятъра, и да съм на разстояние от 'зацепа'.
Два чисти каста, пак в станока, късам и отново отначало..Тегля им една "P&M" ,изнасям се 30-ина м назад в
дълбочина,ето вече 'кормовата база' (стада дребни шаранови рибки) се виждат на дъното на 12-13 м,
обработвам внимателно мястото,но никакъв знак,че наблизо има някой със зъби? Нямам много точки в този
участък, така че сценария е познат,но се замислям,че с този Север/Долняк ще стоя добре на котва над
препятствието и мога да си позволя 30-ина мин да го проверя за 'активни' риби. 10 каста и напред, казва учебника..

Палвам леко и с малка газ заобикалам струята на носа, а после гася и се позиционирам с ел.мотора
на котва над 12 м отметка - хубава цифра, температурата на водата е 7.7 , което е близко до моите
любими '8 градуса'. (Утре вече няма да са толкова! ;) ) Та, замислям се за ръста в налягането,за спада на
Речното ниво, за видимостта на водата , за облачността и прочие..(няма да изброявам всичко,не сме
шахматисти все пак :lol: ) и монтирам пасивна примамчица - поролониум style на тежката глава
от една унция. ( Все пак съм с новият си GVOS 842XH и това трябва да се отбележи някак. :wink: )
Първи каст, няколко стъпки, примамката зависва леко в пропадане - дрЯн - отчетливо кълване,
а после Някой отсреща показва мускули в течение и дълбочина! Кеф на бучки! 8)
Вдигам бавно добра бяла риба , кепчосвам я с малко чалъм и отварям бигела да не стане някой скатлък
в лодката. Северняка леко надува , зачервява ми ръцете и се чувствам като да съм си взел лекарството
току-що, готино ми е . Още няколко каста и ново кълване - леко, но отчетливо ( Графитлидер са
майстори в това направление ), по-малка бяла риба. Стандартна ,дето им викаме, около кило и пОлвина. :)
Любопитството ми проговаря, свалям поролона и монтирам шад Савамура 6'' на моя 28.0 round глава с
кука Matsuo.Два-три каста , лек толчок под лодката и вземам в ръка бяла риба около 2-та.. Оглеждам се
за конкуренти, чисто е , само аз и Вятъра..това не е спорт ,мамка му, това е наркотик, искам
повече месеци да са Ноември! :lol: :D Хвърлям шада настрани и монтирам 5" туистероподобен червей
на Савамура, харесвам аромата му , пък и цвета е секси..кафяв като..като..,абе, белите риби обичат
такова кафяво и няма значение на какво прилича! :wink: Първи каст, слизам в дълбочина..леко съмнение,
не толкова контакт, подсичам и повеждам добра риба, обаче на 3-тия метър я губя. Случва се.
Поглеждам си часовника - 35 мин от първата, 4 кълванета, 3 риби - добър резултат за обеден заход.

Следващите няколко часа прекарвам в проверка на интересни места в дълбочинния range от 9 до 13 м,
като резултата е,че вземам щучка-килограмка от 10 м дълбочина на 6'' шад на Савамура! :roll: После втора
на 6' червей Mag Wag ми напомня,че и тя е там, и тя е гладна..Ааа,не!, аз съм за бели риби, вдигам си котвата
и дим да ме няма :lol: , проверям обедната си точка дали ще продуцира нещо повече.
Облаци,вятър,мирис на студ..,някаква катеричка привлича погледа ми , бърза по нейна си работа,
аз съм на вода и се чувствам свободен..чувствам се жив! Искам това чувство да си го екстрахирам и таблетирам,
та да си имам таблетки за скучните,зимни дни! :twisted: 8)
Точката мълчи..светлината намалява,Вятърът се усилва и знам,че имам малко време, преди да трябва да офейкам.
Решавам още веднъж да дам дан на пасивните примамки и монтирам червей на Reins 4'' - в кафяво,разбира се,
с 28 грама моя, flat white fluo глава. Няколко каста и в най-дълбоката част чувствам контакт от сорта
на 'повдигане' ? Моля!? Мен не можете да ме 'повдигате' безотговорно - лека подсечка с тежката въдица и
бяла рибка около мярката ме гледа лошо. Ясно,това е краят,време е да тръгвам.

Та, мисълта ми в началото на този дълъг монолог бе за Интуицията. Вярвайте й повечко на вашата,но и си
я подхранвайте. А това става само с тренировки. Щото..,какво!? 'За да имаш ръце ловки,трябват тренировки." :lol: :wink:

Сърдечни благодарности на Валери Хинков! Здрав да си и много да ти кълве, Валери! :tup:
Поздравявам всички ,които карат в този час в трафика с подходяща песен! ;)

По-здрави! :fish1:
...
IMG_4905.JPG
IMG_4905.JPG (100.91 KiB) Преглеждано 4784 пъти
IMG_4910.JPG
IMG_4910.JPG (62.84 KiB) Преглеждано 4784 пъти
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Павлин Калайджиев »

Благодаря г-н Тодоров! :tup:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от GLIIP »

Едно благодаря и от мен.
Искам и аз такава таблетка "свобода и щастие".
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от empar »

Страхотен репортаж, както винаги! :tup:
Една питанка към проф. Тодоров имам аз. С каква макара и влакно е стиковано неговото ново екстремно(по моите разбирания) джигово пособие на Graphiteleader?
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от axel »

Аз пък за разликите между Nuovo-то и Prototyp-а,като строй и екстри.
риболовът е само хоби!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

empar написа:Страхотен репортаж, както винаги! :tup:
Една питанка към проф. Тодоров имам аз. С каква макара и влакно е стиковано неговото ново екстремно(по моите разбирания) джигово пособие на Graphiteleader?

Благодаря!

Daiwa Certate 3000 Hyper Custom + Daiwa "Saltiga Surf'' 20lb - старата жълта 8-жилка, която по моему се
явява нещо като #1.5 и която ползвам вече трети (зимен) сезон. Жалко,че го спряха това влакънце. Ползвам
го, благодарение на препоръка от Павката Сестрата ( здраво кълвино,Павле! :tup: ) , и отнесох няколко ролки
преди две години,когато се чу,че приключват с него.

Ето и ревюто на Питерцов,което насочи вниманието ми към 'екстремното' джигово пособие,
с надеждата да ме доведе до желания Трофей. :roll: :)

http://pal.sport-express.ru/tests/53425/
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

axel написа:Аз пък за разликите между Nuovo-то и Prototyp-а,като строй и екстри.
Мога да сравня Tiro Nuovo GONTS 762M до 28 грама и Prototype GOTPS-772M-T до 28 грама,
понеже само този Прототип ми е подадал в ръка и са в един тестов диапазон с моето Тиро Нуово 762М.

Прототипът е осезаемо по-бърз,по-зъл и стои малко 'суховат' в ръка. Това за мен е типаж в голяма степен
за агресивен джигинг ( примерно, в коряжник) или за туич на по-големи и упористи воблери.
Срещнах наскоро коментар с негативен оттенък,че Тиро Нуовото било 'малко меко' . Строят е прогресивен
фаст , при натоварване работи по-голяма част от бланката ,сравнена с Прототипа, който е малко "Г' строй.
На мен все повече ми допадат тези 'чисти' , 'прогресивни' фастове, комбинирани с чувствителност и ергономия
на бланката, пред един семпъл , зъл, екстрафаст. Екстрафаст-ът го предпочитат начинаещите риболовци,
или поне тези, които не са губили важни риби на състезание ,заради 'въдици-колчета' . :)
Може да се усмихнете или да се засегнете,но за пример ще дам едно видео към много грамотен колега
(почина наскоро, лека му пръст! ) ,които лови с moderate/fast на състезание, щото за него (и за мен)
е важна всяка риба в сметката.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от b_lomsky »

Димитър Тодоров написа:Денят преди Фронта
Все пак съм с новият си GVOS 842XH :
Това за Дунава е прекалено мощно, явно си оптимист :D
Какъв е желания Трофей?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

b_lomsky написа: Това за Дунава е прекалено мощно, явно си оптимист :D
Какъв е желания Трофей?
Заченът съм Оптимист! :lol: :D

Хмм..7 кг бяла риба от Откритият,лош,януарски Дунав!? :roll: :oops: :D
(Знам,че няколко пъти в годината , обикновено през февруари (?) , в мрежите влизат бели риби
над 10-те кг..Чувал съм за 11 и 13 кг-ови, последно преди няколко зими. Не знам дали съм бил
достатъчно палав ,та Дядо Мраз на лошите деца да ме зарадва с една такава РИБА !? :twisted: :lol: )

Имам старото,станало легендарно вече Vivo GVOS-842H 16/60 - страшна въдица(!) , но наскоро Лънкер сити
пуснаха Шейкър 8'' , а Кейтек - Суинг Импакт ФАт 7.8" , а тия страхотии + 28/42/56 грамови глави
вече НЕ мога да ги предложа апетитно в дълбочина и течение с въдица до 60 грама. Оптимист съм, mea culpa! 8)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
skalata85
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2016 20:21
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 291 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от skalata85 »

Решихме с колега да се поразходим до студената река,в днескашния мразовит ден. Та по обед се наканихме и вече пътувахме, преди това колегата беше разучил терена и се очертаваше да ловим щукозабърчета.Още с първите опити колегата го трясна нещо , но не успя да я секне... след малко и аз бях в играта 3 каст и дум зверски удар .... епа и аз рязко засеках и отначало малко като закачка, но след секунди ръна беше внушителен ,, и така добре се получи като за Декември. След това продължихме и да настояваме , но само 2,3 удара и колегата се разписа с класен стрижок , който изглеждаше доста сърдит, че излезе от водата ;) Това е засега ;) :fish15:
47393178_1395859053878379_6073894564765106176_n.jpg
47393178_1395859053878379_6073894564765106176_n.jpg (115.45 KiB) Преглеждано 3887 пъти
IMG_20181201_141442.jpg
IMG_20181201_141442.jpg (90.95 KiB) Преглеждано 3887 пъти
photofacefun_com_1543683477.jpg
photofacefun_com_1543683477.jpg (106.03 KiB) Преглеждано 3887 пъти
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет!

Реката си тече, рибките показват зъбки,само време за риболов да има.. :roll: :)

* Съботният ден бе приказка - тихо,меко, темп на въздуха около 6-те, на водата 4.4, това за
зимен ден си е прелест.Само да можеш да се озовеш в "правилното време на правилното място"!
При мен не се получава винаги,животът става все по-бърз и докато шофирам в слалом
между дядовците с колелета, слушам с кеф Стефан и "..забави,забави.." :)
Та,в събота не можах да бъда на вода за изгрева (това има значение,дори за зимен ден) ,
нямаше да мога да посрещна и залеза. Остават ми 'обедните' часове от 11 до 15 , което никак не е
цвете,но по-добре на вода, отколкото в абстиненция. :lol: :roll:
Товаря лодката - газ!- махам пътьом на някоя позната физиономия, и след не много време и доста
рутина по слипа, съм на вода в 11.30. План за следващите няколко часа: проверка на дълбоки точки
в диапазона 9-14 м. Мятам се на първата буна и се качвам 'отгоре' й. Очаквана тишина 30-ина мин,
после преминава лодка с античен дядо край мен, който любезно ме уведомява,че 'имал тука
някое станоче'. И там,и там..,ясно,вземам си бележка. Припалвалвам и се пласирам под буната,
по-назад и близо до 'границата на течение'. От тази позиция има няколко възможни траектории
на облавяне, но най-апетитните са строго по границата на течение и 'на снос' с обратното течение ,което
води към носа на буната. Първата презентация иска принципно по-лека глава, така че първо подаване
с 18 гр глава и червейче Reins 4" (кафяво) и отчетливо кълване под лодката на 11 м. Бяла рибка малко над мярката
ме кара да се усмихна. :) 12.15 часа, време за един чай..В следващите два часа сменям няколко позиции
и различни примамки, за да се появя пак на предходната,но този път облавям на снос с обратката,
по-тежка глава от 21 гр и Bugsy 5'' 'перла' (перлата ми е голям фетиш за бяла риба! ;) ) Тази позиция
иска повече 'олово', затова в последните стъпки зависвам по-дълго,но това е целта. Бивам възнаграден
с остро кълване , кратка борба и вадя от дълбочко 'стандартна' бяла риба около кило и мЯуко. 2:0
за отбора на упоритите! :D И пак тишина, слънцето отстъпва рано следобед , а с него и свободното
ми време. Около 15 часа облизвам интересен релеф с камъни и праг в дълбочина. Остро кълване и вадя от
относително плитко 3-4 м (?) бойка щучка към лакет,която ми прахосва скъп силиконец. Кеф цена няма. :roll:
Времето на вода - още повече! Нямам повече минути за 'вечерния' заход,но си представям,че моите риби
ще хапят силно и с кеф..,защото аз не съм наблизо. :lol:


* Неделя е ден за семейни дела,но все така успявам да си открадна няколко часа с въдица от брега.
Излизам следобед с надеждата да си изпрося някоя щуче или костурско кълване от дълбока позиция,
но Реката вчера ми е раздала достатъчно сладки минути и днес мълчи. Олекотявам монтажа,после го
утежнявам малко повече..никой. Залезът на запад е еротично-оранжев и ми напомня,че наближава 'Часа
на Вълка'! 8) Тъй като днес нивото на Реката е с някой (символичен) сантиметър в "+" , може би някоя
гладна бяла риба ще излезе на дистанция и дълбочина като за един воблер на Димитър Тодоров? :roll:
Наджапвам към сладка точица, едно очо в кутийката и избирам пасивен миноу М1, който ми дава
приемлива дистанция и поведение като за студена вода. Първи каст , няколко оборота и злобно кълване (!?)
от плитка позиция. Разхождаме се за кратко в течението,но скоро вземам в ръка налята бяла рибка,
поела воблера като солетка. Воблерова риба в истински зимен ден,взела класически като по учебник..Красота! 8)

(Въдичката е Jig Master до 21 гр, а влакънцето -новата 4 жилка на Госен 'Cast-4' в размер #1 .
Обръщам внимание на въдичката,щото за парите си е много добра сделка и доколкото съм в курса с
логистиката на Филстар, е до 'изчерпване на количествата'. За джигинг на бяла риба е 'самое то' ,
било от лодка или от бряг до средна дистанция )

Хубава седмица и наслука в зимната скука!
:fish1:
december_zander_1.jpeg
december_zander_1.jpeg (47.36 KiB) Преглеждано 3420 пъти
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Spining_fen4e »

Отново приказен репортаж! Отлично Митак, все едно бях там!!! :o :o :tup:

П.П Би ли споделил какъв тип монтаж използваш при Бъгси-то?
Има ли желание, има и начин!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря,Павка!

Вярвам силно в класическата джиг-глава с влята кука,била тя ,каквато форма
ви е на сърце и достъпна.Round, aspirin,walleye,spear,stand up,flat или друга,според
грунта,течението,дълбочината и скоростта,която търсим при пропадане.

Bygsy 'носи' съвсем адекватно и офсетник,но силиконът,знаеш, е мек и се разкъсва сравнително
лесно. Затова употребата на hook keeper,пружинка или някаква подобна екстра е съвсем на място
и би ни спестила лев. ( За повече силикон! ;) ) Относно размерите, за мен 3.5'' е стартов 'универсал'-
вземат го всякакви рибки и правиш дистанция с него. После са 5 "-те, с които целя по-бавно пропадане
и , А дано! :D :wink: , по-големи рибки, а 6''-те инча ще заприходя и тествам съвсем скоро
с горната цел. Цветове - дал Господ,но ако вярвате в цвета , то бих насочил вниманието ви
към 834; 107;133;134 и 143-ти. Както и препоръчвам модела във вариант 'Bygsy Perfect' пред стандартния
Бъгси. Освен,че вторият се води saltwater силиконец, в пакет са и повече бройки за подобни парици. ;)


По-здрави!
:fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Spining_fen4e »

Димитър Тодоров написа:Благодаря,Павка!

Вярвам силно в класическата джиг-глава с влята кука,била тя ,каквато форма
ви е на сърце и достъпна.Round, aspirin,walleye,spear,stand up,flat или друга,според
грунта,течението,дълбочината и скоростта,която търсим при пропадане.

Bygsy 'носи' съвсем адекватно и офсетник,но силиконът,знаеш, е мек и се разкъсва сравнително
лесно. Затова употребата на hook keeper,пружинка или някаква подобна екстра е съвсем на място
и би ни спестила лев. ( За повече силикон! ;) ) Относно размерите, за мен 3.5'' е стартов 'универсал'-
вземат го всякакви рибки и правиш дистанция с него. После са 5 "-те, с които целя по-бавно пропадане
и , А дано! :D :wink: , по-големи рибки, а 6''-те инча ще заприходя и тествам съвсем скоро
с горната цел. Цветове - дал Господ,но ако вярвате в цвета , то бих насочил вниманието ви
към 834; 107;133;134 и 143-ти. Както и препоръчвам модела във вариант 'Bygsy Perfect' пред стандартния
Бъгси. Освен,че вторият се води saltwater силиконец, в пакет са и повече бройки за подобни парици. ;)


По-здрави!
:fish15:
Голямо Благодаря за изчерпателния отговор!
До сега използвах Bygsy само с офсетки, но дори и със споменатия от теб hook keeper, силиконът "дава фира" прекалено бързо... Задължително ще пробвам със стандартна джиг-глава, а и особено 5''-овия вариант(все още го разучавам :mrgreen: ).
А относно 3,5''-те , при мен добре работят "перлата"(S809) и златистият брокат (S802)

Поздрави! :)
Има ли желание, има и начин!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”