Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Здравей,Владо..

Тежкият ,,лонг,, не работи добре в тиха вода..иска течение и то,по-силничко.. :roll:

,,Тежката,, Аглия обаче,много ми допада.. :) Има стабилна игра и в течение и в тиха вода и благодарение на по-голямото си тегло от ,,стандартната,, ,пробива добре бързи потоци..Постиганите дистанции са съвсем прилични. Това се отнася и за четирите й размера!

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
CORMORAN
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 22:46
Местоположение: Силистра
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от CORMORAN »

След като вчера се капотирах,днес боднах няколко распера,все един калибър:


Изображение

имаше и дребосъци:

Изображение
Поздрави от Силистра!!!!!!
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Мнение от cekoi »

14. 06 . 2008

Събота сутрин е . С колегата Тончо решаваме да проверим расперите . Към 4 и 30 вече бяхме на реката . Нямам търпение да сглобя спининга . Подухва лек ветрец ,който си играе с листата на близките дървета . От време на време се чува пляскане на мирни риби . Сред красотата на Дунавското утро се настаних и аз на едни стълбички на стената на пристанището. Нямаше нужда от голяма дистанция и замятах съвсем леко, избягвайки всякакви излишни движения . Към 5 часа започна да се съмва ,но нямаше никаква активност от распери , а аз продължавах да сменям примамки . Имах не повече от два часа за риболов , но нямаше и следа от активни риби докато на 10 метра от мен водата се раздвижи . Не беше атака а просто голяма риба мина от там . Сложих за пореден път един owner cultivaИзображение и заметнах точно там . След няколко замятания вече мислех ,че си въобразявам . Съзерцавайки красотата на любимата ми река и навивайки механично рязък удар ме изкарва от уединението и дава начало на песента на аванса ми.. Преценявайки, че не бих могъл да се справя сам с по-едра риба по малките стръмни стъпала извиках на Тончо, който беше на другия край на стената на около 20м, което не му попречи за няколко секунди да е в пълна бойна готовност на най-ниското стъпало . Рибата тръгна надоло и навътре . При всеки опит да я докарам близо до мен отново се стрелваше навътре сякаш искаше да чуе песента на аванса отново и отново.Затегнах леко аванса при което въдицата се сгъна още повече . След 5 минути видях распера . Благодарение на Тончо успяхме и да го извадим . Истински красавец ,който явно е и голям ловец тъй като тежеше доста за размера си 77см - 4,400 кг .
Изображение

Отново се възцари тишина !
След малко задуха вятър и се появиха вълни . Реката шумеше сякаш искаше да си ходим ..........
Последно промяна от cekoi на Сря Сеп 17, 2008 16:05, променено общо 1 път.
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Мнение от cekoi »

на едно воблерче owner ама де да го знам кво точно беше :wink: . според мен няма кой знае кво значение примамката .
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Изображение
Изображение
Изображение


Димитър Тодоров написа:Очакваме включвания и от други риболовци,особено от някои елеменТи от РусИ,за които знаем ,че залитат по тежко.. :lol: :wink:
Изображение
Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
fed
Мнения: 392
Регистриран на: Съб Ное 11, 2006 23:12
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от fed »

Ааа, това последното е като от приказка, браво !

Един въпрос ако може само, фенерчето на главата каква функция изпълнява в риболова на распер ? или това е свързано със скорошото свечеряване ?

Поздрави !
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

fed написа:Един въпрос ако може само, фенерчето на главата каква функция изпълнява в риболова на распер ? или това е свързано със скорошото свечеряване ?
Свързано е с ЕГН-то ми... :wink: Часът е 21:25 и по това време виждам по-малко от кокошките в курника :mrgreen:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

fed написа:Ааа, това последното е като от приказка, браво !

Един въпрос ако може само, фенерчето на главата каква функция изпълнява в риболова на распер ? или това е свързано със скорошото свечеряване ?

Поздрави !
Че е приказка спор няма! Браво момци ;)

А фенерчето е с ключова роля в улова на распер в момента :!: Помага за опазване целостта на важни анатомични части на спинингиста в тъмните часове на денонощието. Иначе е почти невъзможно да изкушиш рибата ако си със строшен крак, или "капацъна" (да не дава Господ) :lol: :lol:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
giriano
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:07
Местоположение: Русе

Русе, 12.00ч., километър 490:

Мнение от giriano »

:D
Реката при Русе качва вече два дни - общо около 30см. В момента е слънчево и тихо, активност на распера почти нулева. На дъно около 10,30 ме взе бяла мряна около 1,2кг. Очаквам най - после и нещо друго! :wink:
Поздрави на всички!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Снощи само Лошото Момче улови Добрата рибка.
Изображение
Останалите "релаксирахме". :wink:
п.п. Това е нов термин в риболова, евфемизъм... :mrgreen:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
JimBeam
Мнения: 999
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 18:15
Местоположение: Плевен

Мнение от JimBeam »

Бистрър ли е?
Мунчо написа: Мама му стара, каква природа имаме, но не е случила на хора...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars" O. Wild
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Да,видимостта при Силистра е добра.. Повече от 40..50 сантиметра..

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

При нас много, но риби не се виждат :oops:
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Прясно инфо от Русе.

Тук там изшляпва някое расперче...
Умерено бистро, днес качва 6 очаква се падане с 50см.

към 18ч като излезе един "лек" ветрец.... секциите "смениха курса" :lol:

Изображение

И мене направо ме отвя в колата...

Дънари, плувкари също висяха като простряни гащи....

Впечатление.. бре много кльонкаджии се навъдиха нещо напоследък по Ряката... и гледам вече използват и пръчки с макари.... днес даже видях лодка да кльонка, а в нея други двама меткаха спининги с воблери доколкото ми се стори...
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет..

Малко и от мен.. Видимостта не е толкова голяма като предните дни,но все така е прилична..около 40 сантиметра. Реката при Силистра спада няколко сантиметра,
температурата е близо 24 градуса..

Днес,през деня ,нямаше активност на хищника,но привечер ,след 20 часа,расперите излязоха на лов.. Общо-взето бяха риби до килограм,но за краткото време на захода им,ми припомниха хубавите летни дни.. :D Поиграх си малко на криеница с тях,защото в началото упорито ме отбягваха,но все пак успях да заловя единият от палавниците.. :lol: За белите рибки - едно празно кълване и един мишок,голям колкото парче ,,кучешка радост,,.. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”