Със спининг по искърското дефиле

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
noriaga
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:20

Мнение от noriaga »

Е..си говедата. Аз се чудя как все още има риба някъдв в БГ.....
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

bai ves написа:Плащат и продължават. :evil: " Да Живей Труда "! :twisted:
Точно това ще правят. Нищо не им пречи веднъж месечно да си почистват шибаните ВЕЦове :evil: и да си плащат за това примерно максималните 2000лв. Ще обезрибят реката тотално.
Малко кофти стана, че оспамихме хубавата тема на Zander, ама като гледам може скоро и да няма друга такава от дефилето.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Без думи.........ИЗРОДИ
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

.... ми аз се изоках в другата тема, но тя е свързана с тази:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 598#308598
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Ами за съжаление това е нашата мила родина. Водоемите са като всичко друго - осират се до безобразие :twisted: Надали ние, обикновените рибари, можем да направим нещо.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Докато не им сложим чатала на гръкляна всички гадости които се случват в страната ще продължават. С хленчене по форумите няма да се оправим. Здраво гражданско общество е рецептата.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Хайде де! Тук във ФМ, сме не малко общество, башкъ и семейства, и приятели....... Айде! :evil:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

noriaga написа:Е..си говедата. Аз се чудя как все още има риба някъдв в БГ.....
То си е за чудене...сигурно напук...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Пичове, такива случаи ще има сигурно още 50 години не са виновни ВЕЦ-овете, даже те в известен смисъл ще ускорят изчистването на коритото. Просто 30-40 години на дъното са се утаявали тежки метали и други простотии, които само висока вода може да вдигне и нанесе към Дунава - което неминуемо води до загиване на риба. Едно време по Живково даже имаше проект да се засипе дъното по протежение на Искъра с 30-40 см пясък, който да погребе тези изродщини... :roll: Така ще бъде, но, стига да има рибни проходи по ВЕЦ-овете, ще се качва риба и от Дунав, страшно няма...Казвал съм, пак ще кажа, тези неща работят много добре по цял свят - дано и у нас...А риба ще измира, дори и при по-сериозни валежи, които ще вдигат простотиите от дъното и ще ги начукват в хрилете на рибите...Просто ще трябва да си платим за победата над природата...децата ни също... :twisted: Дай Боже, не и внуците... :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Ама и тия от стандарт са страшни....клен кефал...а праснали неква снимка с умряла Бяла риба...
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Мммм да бейбидоктор е прав, че при проливни дъждове и вдигане на дънните утайки по реката винаги се наблюдава измиране на някакво количество риба - предимно мряна, но такова чудо каквото се няблюдава онзи ден не може да се обясни с тази причина. Проблема е във веца и утайките - наносите, които са испуснали както сами казаха, а пак казвам не ми се вярва, че не е имало оценка какво може да се случи просто 500-2000 лева са си далавера да се платят като глоба и да се свърши. Няма да е зле да се криминализира посегателството над рибите и де се лежи ефективно за по-мащабно изтребване на риба. В закона за лова например има предвидени наказания до 20000 лева и до 2-3- години затвор за различни провинения като убиване на застрашени видове и т.н.
И да не ми се сърдят някои колеги но ми писна да ми викат че нищо не зависи от мен, много повече зависи от нас отколкото си представят някои. Съжалявам за отклонението :?
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Добре де, а когато бяха големите наводнения и приливните вълни по Искър не ги ли е поизчистило тия наноси? Нещо не мога да се отърва от чувството, че няма начин да пуснат един бент и по този повод на измре толкова риба- някаква друга химия има замесена.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Доста на дълбоко са стигнали гнусотиите Вики,пример-във Своге съм потъвал буквално до задник в ЧЕРНА,миризлива тиня,то не е и тиня това,незнам какво е ама ужас. :evil: Направо се чуди на дедковците дето ловят и ядат рибата от там,всеки път ги питам,а те...продължават.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Бе то явно има какво да я изтрови тази толкова риба, не е умряла от старост. Аз се чудех дали не са чистили турбините на ВЕЦ-а с някакъв химикал примерно, ма какво пък толкова да им чистят...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Аз от тея неща не разбирам брат,ама то ти е достатъчно да видиш какво се носи по водата и с каквъ цвят и познай от къде идват повечето,подсказвам започва със С. :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”