Със спининг по искърското дефиле

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Мнение от javor_st »

Браво freelancer!!! Само така ! Аз само да изтрезнея.......... ще го мина цялото дефиле мамка му :)... Абе жив умрял утре съм там ;)
Наслука на всички през weekenda !
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Ето и малко снимки от петъшния следработен риболов. Не са много на брой и особено добри, но това е поради интензивноста на риболова и високата доза адреналин!
Първите две жертви:
Изображение

Изображение

Извадих ги в края на един бързей, където в последствие се отказах да хвърлям поради многото водорасли - след всяко замятане ми трябваше поне минута да изчистя блесната от водораслите навили се по нея. Изместих се 30 метра по-надолу:

Изображение

, но и там положението беше същото. Искаше ми се да похвърлям малко на воблерчета - невъзможно!!!

Тръгнах към вира под моста - единствената ми надежда за Голдитата, мястото е много добре познато от всички :wink:

Изображение

и ги почнах...както споменах в бързото инфо от петък вечер - 15-на бройки за много кратко време. Не съм ги снимал всички, понеже не исках да губя време, а да използвам максимално оставащите минути до стъмване..

Изображение

Това горкото си остана кьораво - едната тройка зверски се беше забила в окото му :cry:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И на новото ми Голди с Жълта украска:
Изображение

И още два на блесна:

Изображение

Изображение

като последните два ги извадих малко след моста.

Явно рибата си беше "починала" през седмицата от знайни и незнайни колеги риболовци и бракониери и взимаше без притеснение. Дори на два-три пъти уловения кефал го следваше компания от 2-3 хубавци, които продължаваха да гонят воблерчето :wink: .

Това е от мене засега - другия път надявам се повече :lol:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

:lol: Много добър излет! Ние тук нямаме успех с кефалите. Вчера посях едно Джако от големите. Бях застанал на изтичането на дебел бързей, със широк разлив след него, има коренища и камъни по дъното. Естествено не търсих кефали, а хванах в тихото 4 около 25 см, които си отидоха по живо- здраво. Водата- топла, рибите апатично поемат примамки, те това е положението с кефалите при мен, р. Янтра. :?
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Евала!!! Добре си ги надърпал. И момента е бил подходящ, което рядко се случва напоследък...

Честито на печеллившите :lol:
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Жалко за Джакото :( . А за другото има поправителен :lol: . Аз моя го взех този петък, че една седмица преди това се капотирах мнооооого яко!!!
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Тази неделя се оформя една групичка от около 10-12 човека с направление р. Искър - дефилето. Проблема е , че повечето искат да палят барбекю и да цвърчат меса (което не е чак толкова голям проблем), но го дават горещо и се чудих дали някой може да ми препоръча добро, спокойно и непосещавано място с дебели сенки, с вирчета и бързеи....може и на лични :wink:
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Момци, вчера и на мен ми се усмихна късмета:)
Към 14 - на доби клена и един 42 см.
Хубавеца се изяви като фотомодел и отплува по живо по здраво:)
Риболова е много интересен там и единственото нещо което ме дразни е миризмата на кенеф:)
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Един красавец хванат на блесна до Оплетня, но не от мене. Аз мога да кажа, че се капотирах с със 7-8 10-15 см. кефалчета.

Изображение

Изображение
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Евала!Много красива риба!
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Ееее браво! Уникален улов. :lol:


... гледам на обикновена блесничка (май 2-ка) е ударил. Някакви подробности за мястото (вир, бързей, дълбочина, дървета....)?
Zander
Мнения: 6271
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Супер рибок, мамин сладък... :D следващия път по-голям да дръпнете.
Аватар
freelancer
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 14:05

Мнение от freelancer »

Та значи...цялата история ми е странна. Тоя хубавец с още един момък тръгнаха да си търсят място за палатка покрай реката. Аз им казах , че след Оплетня има голяма поляна, където могат да се настанят и да нощуват. На следващия ден (неделя) и ние се озовахме при тях, около 10 човека с цел - ядене и пиене. Показаха ми снимката ама аз не повярвах - викам си на акъла, че тия са се снимали с на някой друг улова. Но...явно късмета на начинаещия е проработил. Заметнали няколко пъти и хванали. Не съм ги разпитвал (защото и все още не вярвам) само видях една пръчка за дъно в колата им. Предполагам с нея са ловили - даже не са знаели вида на рибата, някой от рибарите наоколо им го казал. Изкаран е на вира след Оплетня, незнам марката на блесната.
Най-хубавото в цялата история е , че хубавеца е пуснат обратно в реката и продължава да расте!!!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Прекрасна рибка, :) еххх.... при нас от когато почнаха периодично да изтравят рибата.... не съм барвал такъв красавец, си ги имаше на често. :?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

В дефилето има и такива риби, а спе.циално това място държи хубави кефали.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”