Със спининг по искърското дефиле

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от empar »

През седмицата нивото доста играеше. Вторник на Своге, както написах и по-горе беше ледена, ниска и бистра. В петък вечерта беше 20см нагоре от вторник, доста по-мътна и със същата ниска температура. Местен колега каза, че четвъртък е била още по-висока. С Гумени ботуши, дънки, термобельо от дебелото и поларени чорапи не се търпеше от студ, при нагазване над коляното. Къде го видяхте тоя чай? :roll:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 864 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от Daniel Defoe »

------
Вчера, в изключително приятната компанията на двама приятели, се разходихме по рЯката от 06:20 до 10:48 ч. Те и двамата бяха с високи ботуши, а аз, завалията, по джапанетки. Нажарих се яко, даже се и надрах в някакъв капинак, докато стигна до водата. Нивото - ниско, цвят - идеален, темперетурата на реката беше височка, не изпитах по никакъв начин дискомфорт. Рибата беше доооста активна (за разлика от преди 2 седмици), с ясно изрезени балсови предпочитания до към 9 ч., а след това рЕзко мина́хме на Heavy & Metal ...
Хванахме само 2-3 по-едри (600-800 грамови) кефлета, за съжаление, но пък доволно имаше педарки+

По-здрави и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от babydoctor »

Алеко написа:Не ми е ясно от къде идва това замътяване, което се наблюдаваше миналата седмица, след като не е валяло. Само от ВЕЦа ли е?

DSC01854.JPG
От ВЕЦ-а при това ниво бързо се утаява. Между Своге и Черепиш на 3.4 места копаят багери, наглед безсмкслено, но правят страшен мътилеж. След малко чакам пак да ме подкарат натам...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от Алеко »

Не съм видял такива багери около Своге. По-надолу може и да има.
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от rinoreins »

Много странно,защо копаят багери.Иначе малко не по темата по дефилето беше планувано да се строят два веца Бов север и Бов юг ,но явно са се отказали.Иначе другите вецове са налице.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от empar »

Тези, които аз съм виждал покрай Желен вадят пасък за строителни цели.

пп. С вецовете вече съм на мнение, че колкото повече, толкова по-добре. Колкото по-рано уморят реката тотално, толкова по-рано ще ги бутнат и ще има шанс да заприлича отново на онова чудо от приказките на прядадо ми за реката от преди ВСВ. По-конкретно, не след 80 години, а след 35. :roll:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от kaleeff »

Tова, че реката ще е умряла няма да ги накара да съборят ВЕЦ-овете. Свинене все не са се наяли... Няма и да се наядат.
Аман от манекене...
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от empar »

Когато всичко се превърне в неспирна поредица от блатясали локви с тонове метан по дъното и микроклимата около реката се промени драстично, ще ги съборят точно за нула време. Майката природа доста бързо ще си върне своето после.
В Калифорния(поне за мен, най-напредничавото място на света) започнаха да ги бутат, а ние тепърва ги строим. Там им е отнело около 80-90 години да осъзнаят каква чутовна глупост е самото съществуване на подобни хидро съоръжения и да започнат да събарят, въпреки че подобни извращения, като тукашните 10 веца в рамките на няма и 100км никога не са допускани. Това ми дава надежда, че тук може и по-рано да стане осъзнаването, защото положението в един момент ще стане наистина нетърпимо.
Последно промяна от empar на Сря Авг 09, 2017 12:31, променено общо 1 път.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от naso »

Бяха тръгнали да преграждат и Черепиш. Добре, че по някаква случайност, водата за Лютиброд идва от помпена станция до реката, та селяните се възпротивиха. Иначе и това уникално красиво място, щяха да го напълнят с тиня и лайна
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от rinoreins »

Наистина си има доста минуси от вецовете,но пък и доста видове риба вече има по дефилето около вецовете.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от empar »

rinoreins написа:Наистина си има доста минуси от вецовете,но пък и доста видове риба вече има по дефилето около вецовете.
Основно такива, на които мястото им не е там! :evil: :evil: :evil:
Не е лошо да мислите, преди да пишете!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от babydoctor »

Аз не се сещам за нито един новозавъдил се вид, моля да ме поправите, ако греша. През годините на соц-възхода реката беше канал за отпадните води на Кремиковци, виждал съм я от влака да си сменя 5-6 пъти цвета. Сега при пълноводие тези гадости се набиват по водоемите на МВЕЦ-овете и като се изгребват от там и складират на подходящо място ще е единствената полза от тях. А и още не е късно да бъдат принудени да изградят рибни проходи, но реални, а не бутафорни - така донякъде ще се ограничат щетите...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от empar »

babydoctor написа:Аз не се сещам за нито един новозавъдил се вид, моля да ме поправите, ако греша. През годините на соц-възхода реката беше канал за отпадните води на Кремиковци, виждал съм я от влака да си сменя 5-6 пъти цвета. Сега при пълноводие тези гадости се набиват по водоемите на МВЕЦ-овете и като се изгребват от там и складират на подходящо място ще е единствената полза от тях. А и още не е късно да бъдат принудени да изградят рибни проходи, но реални, а не бутафорни - така донякъде ще се ограничат щетите...
Каракуда? Сом? :roll:
Стигне ли се до там някой да принуждава(не на хартия) собствениците да правят каквото и да било, то вече ще е дошъл момента за тротила.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от rinoreins »

Наистина,доста се промени реката от вецовете и тези рибни проходи са смешни дето са направили.По отношение на видовете риба каракуда има може би наи много.Също така се появи и лин и преди две години се ловеше често покрай каракудата.Сом има също доста но предимно дребен и доколкото знам е зарибявано с него около всички вецове.Също щука се завъди,шаранчета има също.Костур,кефал,мряна си имаше по самата река и преди вецовете.Наи ми е интересно за лина обаче защото не вярвам някои да е зарибявал с него.Според колеги които посещават често реката и вецовете доста голяма част от видовете е дошла от софииските баластиери при наводнениата през 2004-2005.Много оспамихме темата та ще напиша едно заключение.Наистина вецовете доста повлиаха на реката и екосистемата и в негативен план,но от вецовете се образуваха хубави места за риболов на плувкари и дънари,но за спинингистите е по кофти според мен.Мисля ,че нещата не са тотал щета от към риболов по тези места и се надявам за в бъдеще да се помисли дали има смисъл преди да се построят толкова много и нагъсто разположени водни централи ,от които фаидата е почти минимална от към производство на електричество.
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Със спининг по искърското дефиле

Мнение от ivagor »

Изненади в жегата - хубави рибоци, като един около килограма ми скъса точно на брега и ми отнесе оранжевото Салмо от снимките. Ако някой го хване - да ми го запази :lol: :lol: :lol:
fish.jpg
fish.jpg (214.85 KiB) Преглеждано 3284 пъти
fish2.jpg
fish2.jpg (104.13 KiB) Преглеждано 3284 пъти
fishn.jpg
fishn.jpg (232.02 KiB) Преглеждано 3284 пъти
rod.jpg
rod.jpg (132.87 KiB) Преглеждано 3284 пъти
rod2.jpg
rod2.jpg (79.06 KiB) Преглеждано 3284 пъти
s.jpg
s.jpg (111.17 KiB) Преглеждано 3284 пъти
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”