Полски блесни "Лидер"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Полски блесни "Лидер"

Мнение от Бат Стан »

Колеги, наскоро бях в Беларус на мач, та покрай другото влязох в един магазин за риболовни принадлежности в Минск. Покрай всичките примамки, които се намират и в Бг, плюс мюрани и т.н., имаше и полски блесни Лидер. Въртележки бяха, продавачът се изказа много добре за тях. Тъй като трябваше да ходя на 60 км да гледам Бате Борисов - Андерлехт и не вървеше да влача и блесни със себе си, реших да отида на следващия ден да си купя, ама нещо се замотках и не успях. Та ме интересува някой дали е ползвал такива, за да знам дали си заслужава и да си поръчам да ми пратят. Благодаря предварително.
k1
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 18:32

Мнение от k1 »

здравей колега,
жалко че не си сега там за да те помоля да ми заредиш малко местни блесници. шапка им свалям на белорусците що се отнася до самоделни блесни, а и като цяло са си много силна школа/за ултралайт/. ако можеш си набави някои от тези на снимките, посочените са ул но ги има и л и нагоре, за уловимост гарантирам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

имах и други ама ги запилях някъде, цените им са смешни.
що се отнася до самия ти въпрос за полските блесни, не съм ги ползвал ама съм и предубеден къмто полски такъми и лично не бих си купил.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Колега, много интересни блесни. Благодаря, че ги показа. Руснаците (казвам го обединяващо "руснаци") имат традиции и много силна спинингова школа в различните нюанси на този риболов. При тях няма случайни работи - хората пдхождат скрупольозно и аналитично.



п.с. Но не бива все пак да се отнасяш пренебрежително и към поляците. Също са силни в спининга, а и примамките им са умни и ефективни. Има доста непознати у нас фирми, които произвеждат интересни изкуствени примамки. У нас ние ги свързваме единствено със "Салмо".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Мунчо каза:
у нас ние ги свързваме единствено със "Салмо".

... и "Дорадо", въпреки че са по-малко известни.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Бат Стане, аз като бях преди години във Варшава си купих техни блесни от марките Конгър /konger/ и Вирек /wirek/. Не са лоши примамки, особено Конгър, които се намират и у нас. Хващал съм и пъстърви и кефали с тях, а и още една полска марка блесни Профи са резултатни за костури.
Бях намерил Конгъри в рибарски магазин в Плевен, до хотел Ростов на Дон.
Блесни Лидер не съм използвал, но мисля, че е добре да се опитат. Едва ли ще са дърво.

Поляците са школа в спининга - освен воблерите Салмо, имат някои добри модели на Профи и Джаксън. Да не забравяме, че полският отбор по спининг има и две шампионски титли на Световно от общо проведени 6 шампионата. Сега на първенството в Девин останаха на 8 място, но те не са слаби риболовци и имат традиции в спининга.

Поздрави!
Последно промяна от Zander на Чет Сеп 18, 2008 15:47, променено общо 1 път.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Zander написа: Сега на първенството в Девин останаха на 8 място, но те не са слаби риболовци и имат традиции в спининга.

Поздрави!
Аз останах изумен от кастинга, който показаха на световното в Девин. На едно мое замятане те правеха поне две. Провалиха се, тъй като тактиката им с малките блесни беше погрешна, но в други условия вероятно щяха да пречукат мното отбори. Ама що си мисля, че завършиха шести? Както и да е, не е толкоз важно.
колега К1, благодаря за информацията. В момента проучвам вариант как да си ги закупим и да ни ги доставят.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Бат Стан написа:
Zander написа: Сега на първенството в Девин останаха на 8 място, но те не са слаби риболовци и имат традиции в спининга.

Поздрави!
Аз останах изумен от кастинга, който показаха на световното в Девин. На едно мое замятане те правеха поне две. Провалиха се, тъй като тактиката им с малките блесни беше погрешна, но в други условия вероятно щяха да пречукат мното отбори. Ама що си мисля, че завършиха шести? Както и да е, не е толкоз важно.
колега К1, благодаря за информацията. В момента проучвам вариант как да си ги закупим и да ни ги доставят.
Да, добре замятаха поляците, този, който беше при мен в сектора втрория ден също имаше добър кастинг. Но кастинга не е всичко, "ръчичка си трябва", както каза чичо Артьом :wink: :wink: :lol:
Осми са отборно "дружина полска", добър кютек им хвърлихме :wink: . Дано и догодина да е така. :D

п.с. Я ги достави блесните да ги изпробваме.

Поздрави!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Zander написа:
п.с. Я ги достави блесните да ги изпробваме.

Поздрави!
Ми ще направя необходимото по въпроса.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

И аз проявявам интерес!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мунчо написа:И аз проявявам интерес!
И аз... :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
nikij
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Юни 07, 2007 8:33
Местоположение: Казичене

Мнение от nikij »

babydoctor написа:
Мунчо написа:И аз проявявам интерес!
И аз... :oops:
и аз
k1
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 18:32

Мнение от k1 »

колеги, нямах предвид полска "школа", а немалкото евтини и некачествени полски марки дето заливат родния пазар.. имена няма да казвам, ние си ги знаем.

имаше тая година състезание по ул ама не международно а местно си там и беха поканили и мухари. победител излезе един мухар с най-голяма риба, втори беше спинингист който ползваше е такива блесници от тоя варивончик с малки но много рибета. заповядайте на www.ul-fishing.com , ima доста какво да се види, а защо не и да се научи. първо неприятно впечатление прави високия процент глумиси на глава от населението ама един ден и ний шъ стигнем бате борисов :D
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Интресни блесни. Мога ли и аз да се включа в групата на крайно нуждаещите се? :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
ruzel
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 23:50
Местоположение: sofia

Мнение от ruzel »

:..
Последно промяна от ruzel на Съб Сеп 20, 2008 0:46, променено общо 2 пъти.
ruzel
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 23:50
Местоположение: sofia

Мнение от ruzel »

k1 написа:здравей колега,
жалко че не си сега там за да те помоля да ми заредиш малко местни блесници. шапка им свалям на белорусците що се отнася до самоделни блесни, а и като цяло са си много силна школа/за ултралайт/. ако можеш си набави някои от тези на снимките, посочените са ул но ги има и л и нагоре, за уловимост гарантирам.


имах и други ама ги запилях някъде, цените им са смешни.
що се отнася до самия ти въпрос за полските блесни, не съм ги ползвал ама съм и предубеден къмто полски такъми и лично не бих си купил.
Здравейте колега! Аз малко извън темата, но ме интересува всякаква информация относно сайтовете от Беларус свързани с риболов. Ако мога да помоля за повечко информация ще съм благодарна!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”