Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от bulgarche-to »

JettroniX написа:Плашещо е, че не се виждат почти никъде новоизлюпени рибки...
От мястото на което работя пускам достатъчно личинки към една река, която след сливането си в следваща се гмурка в Марица. Така че...и да няма, аз ще ви пусна.
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Пускай братче, че не си правя майтап, почти няма люпило при нас :o

Слуката от Неделя рано сутринта :lol:
Тука важи лафа "изкарах я като прани гащи", само дето не беше риба и не бяха прани де :mrgreen: :

Изображение

Нивото на реката пада и би трябвало да почнат да взимат, ама някъде взимат, другаде не :D
Рибешка му работа, нямам време да ходя всеки ден :)
За около 4 часа само едно 15 см кефалче :oops:
Видях няколко разочаровани колеги и явно има защо.

Изображение
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от bogidar »

Нещо хищника се е покрил... Не, че хич го няма ама така не е интересно.
Както всеки път пиша - правя чести но кратки излети - за по има няма 2 часа в района на Пловдив. В събота/голямата жега/ също не се стърпях и към 16:00 бях до Садово... Непоносима жега - на слънце не се стоеше. Заварих да разпъва един колега на една от малкото сенки - за алай на хлебче... Докато се суетях къде да мятам и къде да се скрия от слънцето мина половин час. Върнах се на неговата сянка и видях че е напърнил живарника. Пред мен изкара още няколко риби - един калибър по 30см +... Почти нямаше празно хвърляне... Искрено му завидях и отидох да посея още няколко воблера....
aidman
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2015 18:57
Риболов: Спининг
Местоположение: Димитровград

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от aidman »

Днес водата беше много бистра, но дребосъци никакви не се виждаха по плитчините. За щастие успях да излъжа един разбойник от дълбините :fish15: линк и на пускането на рибока https://www.youtube.com/watch?v=PbElWFVcaZ0
Изображение Изображение
Изображение Изображение
dartmoll
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2015 8:26
Риболов: спинингов
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от dartmoll »

Ето малко снимки и от мен от предната седмица

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

А това е кратко клипче от ваденето на сомчето:
НЕ УБИВАЙ МЕЧТИТЕ СИ!
Don't kill your dreams!
C&R
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от sharko54 »

Така..., воден от желанието за повторна среща с едни кефали, които по-миналата събота ми донесоха емоции, в неделя с бодра крачка се засилих към Марица

Появявам се на реката, хвърлям и ...НИЩО.... водата малко по ниска от последния излет но все пак ми се струва, че местата си са ОК обаче ... неще. :( Защо така..., и воблера от последния излет не дава резултат и газих, и лазих, и.... не ще. Скъсах един воблер и много ми докривя. :(

По едно време хвърлям до едни далечни дървета и нещо плахо ми подръпва блесната... викам си.. аха набарах ви... обаче НЕ.
Блесни, воблери... не иска, и бияча от предишния излет не даде резултат (отново :lol: ).Реших да сложа един малък миноу, викам си, като не искате ей сега ще ви изнервя с тУйч :lol: хвърлям, цоп... повеждам, задържам.... туйчвам два три пъти на място... тръгвам да навивам и БУМ, :fish15: ...зъъъъ... уха! Айде пак аванс - зъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ.... ебаси... кво ще е това ????
В това течение щука едва ли, сом...., ми както гледам как сменя посоките и как рязко тегли, ебаси лудия сом ... и докато леко, ама много леко, че нали съм за кефали и такъма е лайт с монофил 0,18., и течението, и то едно такова голямоооооо :shock: абе луда работа, та докато си тегля и айде пак зъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ... а, ... така няма да стане, навлизам смело в течението за да не трябва да тегля рибата точно през най силната струя до брега и ..... ботушите пак са пълни.... ебати ботущите... сефте. Обаче въпреки, че съм дълъг... бързея си е дълбок.... както точно го измерих някъде около 6,5 см. над колана ми :lol:.
Преминах струята и вече в по-бавната вода започнах малко по смело да напъвам дзверо...., вече имах някакви идея какво може да е това дето ми грабна воблера но предвид как държеше дълбокото и сома си беше вариант. Тъкмо да го докарам... откачам кепа от гърба и зъъъъъъъъъъъъъъ... замина си пак... тегли към бързото, аз напъвам и си мисля- само дано влакното и тройките да издържат.... ей тая риба няма умора бе :shock: , Предвид мястото помислих, че може да е распер но като усетих няколко тръскания и си викам еми сом... и в този момент опа не е распер, а РАСПЕР... Бухване на повърхността, скок, айде пак аванс.... още два пъти така и взе да идва към мен, подавам кепа обаче ..... нещо му малеее... :lol: е на втория път го кепчосах и :fish2: ....луда работа. :D :D :D

Изображение Изображение
Изображение

Е рибата не е някакъв огромен трофей но за мен това е може би един от най емоционалните ми улови. Искаше ми се да направя по хубави снимки но съперника нещо май взе да дава фира и реших да го пускам бързо.
Воблера беше как да кажа.... разкостен... крива носова халка, смачкани тройки, отлепена лопатка абе тотална щета. :? но предвид рибата която хвана и това, че е правен за пъстърви се справи повече от добре.

Еми това е, хубава река си е Марица... все още крие по някоя изненада ;)
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от bogidar »

Браво колега, завиждам ти за емоциите...
Аз след залитането ми по пъстървовия риболов, чувствително разредих посещенията на градската река. Последния път успях дори да си счупя гегата. Закачка в едни драки до мен, напъни, щото ме мързи да се наведа и да откача. Воблера литна и буквално отсече пръчката в горната и част.
Но вече децата тръгнаха на училище, което ми дава възможност да отскачам за час след като ги оставя. А и пъстървата влиза в забрана та... Идва времето и на Маришките трофеи.
Днес бях да погледна как е положението. Гегата я оправих на глед сполучливо. Нямах възможност да тествам как се бори... Реката тече бавно и е с доста растителност. Направо е заблатена. Денят беше доста тегав, явно не само за мен. Нямах бярване дори...

P.S. гр. Пловдив
IMG_20160916_140640.jpg
IMG_20160916_140640.jpg (100.1 KiB) Преглеждано 7048 пъти
IMG_20160916_140549.jpg
IMG_20160916_140549.jpg (76.22 KiB) Преглеждано 7048 пъти
Аватар
pikehunter
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 14:52
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: Симеоновград/Хасково
дал Браво: 92 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от pikehunter »

Да съживим малко темата с един едър разбойник от вчерашната разходка по реката...
...
IMG_20160930_171729_tonemapped.jpg
IMG_20160930_171729_tonemapped.jpg (138.8 KiB) Преглеждано 6768 пъти
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

В края на юли и началото на август направих 3 излета на Марица около Пловдив. Общо взето слуката беше много слаба,
а излетите посредствени!

Изображение

Изображение

Не е редно в началото на месец август в този участък от реката да има новоизлюпени рибки! Говорейки с колеги, които ловиха на плувка с бял, се оказа, че само допреди една-две седмици мряната и кефала са имали хайвер в коремите си!

Изображение

В материала съм споделил и други свои впечатления от Марица. Като цяло: "Това не е риболов". :?
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

В средата на август направих два излета в средното течение на Марица. За последно бях ловил там в началото на април месец и не знаех каква ще е хавата. Изобщо бях отписал любимите места поради ред причини. Целта беше проверка на състоянието на дребните хищници в участъка, а като основен таргет ми бяха кефалите. Ясно е, че едрите риби ще вземат някой друг път и затова не се и напъвам да ги търся. :D Забелязах, че това лято доста колеги се преориентираха и минаха на по-лайт такъми. Все пак важното е да си правим кефа колеги и да сме на рЯката. Няма всеки път да гоним Михаля я. ;) Бях изненадан приятно от слуката, която имах при двата си излета.

Изображение

Изображение

Наред с основния ми таргет се показаха и няколко бонуса! За двата излета се уловиха общо 5 различни вида дребни хищници, което е показател, че в този участък може да очакваме бъдещи по-едри изненади, стига да ги опазим по някакъв начин. Бях много радостен, че този участък се е посъвзел малко от малко и тази година поне се наблюдава край брега люпило от 5-6 сантиметрови рибки, а не като предни години само безкрайни пясъчни пустини.

Изображение

Изображение

Двата излета съм ги описал по-подробно тук: "За кефали по Марица". :fish2:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Iso »

aidman написа:Днес водата беше много бистра, но ... Изображение
Въх! Таквоз наточено Балканче скоро не съм виждал. Хората под 40 годишна възраст ги уведомявам, че това мотопедче е чисто българска направа и никак не беше лошо само, че вдигаше много шум.
(https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... %B5%D1%82)
Това беше моторното магаренце на Българите за доста дълъг период при "строителството на развито социалистическо общество". По думите на мои роднина Балканчето "Гори като като газена лампа и хвърчи като муха". Тук да поясня когато няма втори човек на него. :lol:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от angel81 »

Онзи ден отидохме да разпуснем покрай реката, за по някоя друга мръвка с бира, .. на късмет заметнах точно 5,6 пъти и оп .. малка изненада ..
Изображение
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от JettroniX »

Понякога е така. :)

Серията от добри риболови за малки хищници на река Марица продължи! Нахъсан от предните излети, в последните дни на август месец отново направих две разходки до средното течение на Марица. Нивото се бе задържало същото и пак напипах активни риби.

Изображение

Този път наред с кефалите се показаха и три такива бонуса!

Изображение

Явно е, че са от едно и също люпило. Дано не ги съсипят ... тъкмо се позавъдиха. :?

Изображение

От приятел разбрах, че предния месец от ИАРА са минали и за позарибили реката тихомълком с шаранчета. Знам ги, че нямат и пет пари да се усмихнат и отначало не повярвах на инфото, но впоследствие видях двама колеги, които ги ловяха на дънце и ги върщаха обратно, та се убедих в достоверността на инфото. Голяма радост е настанала по реката, но за съжаление отново има недобросъвестни рибари, които прибират зарибителния материал в торбите с цел прАжене ... Ясно е, че на самотек няма как да се случат нещата, трябва и контрол точно в моменти като този - след зарибявания!

Пълния репортаж, както винаги, четете в: "Отново за кефали по Марица". :fish2:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Borkata_111 »

Здравейте,
напълно нов съм в расперския риболов. Оборудвал съм се с едно розово ю-зури хеви и ми предстои първия излет по Марица около Пловдив, НО
идва частта (въпросът) който терзае всеки риболовец...
Къде ?
Ще бъдете ли така любезни да ми подскажете някои места в околностите на Пловдив ?
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Марица в риби и снимки..

Мнение от Fishh »

Отиваш на бент или широк разлят участък със паднали дървете във водата или около остров , слагаш някаква блесна или клатушка първо да провериш има ли закачки след това слагаш каквото имаш в кутията, късмет :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”