Първа щука!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Първа щука!

Мнение от vlado-ma4a »

Колеги изключително съм доволен. Днес сутринта отивам за щука да пробвам направените от мен воблери. Въртях, въртях блесни ама нищо. След това в едно заливче като хвърлих един Мепс и го закачих на отсрещния браяг и скъсах. :x Трябваше да събера въдицата и да заобикола от другата страна на язовирчето за да се опитам да взема блесната от клона-взех я за моя радост. Но от тази страна на язовира няма място защото е обрасло. Върнах се и понеже не ми се разпъваше въдицата се чудех дали да не си тръгна, но няма как да разбера дали ще хвана нещо ако не опитам. Сложих един мой воблер от 2 части-докато най-спокойно си го водех на 1 метър близо до водораслите една щука се хвърли от долу и се опита да захапе воблера, но не се закачи на куката и се върна обратно :shock: :shock: . Направо се стреснах, след малко пак същата история, но с по-малко зрелище.

Изображение

Смених мястото и хвърлях на блесна също покрай едни водорасли близо до брага. Смених със същия воблер от 2 части, хвърлих близо до брега в дясно и след малко под воблера се изстреля една щука и го захапа като го надигна във въздуха...този път засякох здраво и не успя да се измъкне.....рибата направи няколко скока около водораслите, добре, че не се оплете в тях.....успях да я изкарам на брега, издърпах я на сигурно разстояние-вече беше моя! :D :D Дълга е 44 см.- 2 педи

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След малко клип на пускането... :arrow: http://video.nariba.com/play/12IYEH2125SOI34BCK41
Пъхнах и едно шише в устата и с една клечка извадих куката. Воблера беше малко разрушен от зъбите и. А на мен ми стана едно леко на душата и много развълнувано. След това я пуснах след като я снимах-можеше да си я оставя да и препарирам главата ама нищо тъкмо сега започвам да ги ловя :D :D Сложих един друг мой воблер-червен с черни ивици-хвърлих го успоредно на брага и една друга щука се втурна към него, захапа го, но след малко се откачи. Все пак съм много доволен защото това ми е първа щука, севтосах въдицата и хванах риба на самоделен воблер. :P :P 8) 8)
Довечера мога пак да се дигна и да похвърлям.......
Последно промяна от vlado-ma4a на Съб Сеп 13, 2008 15:09, променено общо 1 път.
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

Добро щукле си хванал на Доб.... :wink: радвам се ,че не са ги изловили всичките там! Като се прибера в края на месеца може да ги пробваме заедно!!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Хобаво щукле, а щом е на собственоръчно направен воблер, кефа е още по голям.
Владо при риболов на щука на изкуствена примамка при ВСЯКО съмнително чукане се засича (подсича), е вадят се и сума водорасли :lol: , но не се пропуска удар.
Поздрави !!!
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Мнение от vlado-ma4a »

miron написа:Добро щукле си хванал на Доб.... :wink: радвам се ,че не са ги изловили всичките там! Като се прибера в края на месеца може да ги пробваме заедно!!
Става - пищи на лични ако искаш кога точно!
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Браво Владо,
аз на това язовирче хич не му вярвах и се бъзиках с Мирон, че там е имало точно една щука и той я е хванал, но явно не съм бил прав :) .
Направи един двойно по-голям воблер и дано да излъжеш някоя 88 см. баба щука на следващия излет.
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Браво пичага,евала за воблера,прави са хората,че на собственоръчно направена примамка кефа е по-голям,отличник...
hvani i pusni
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Мнение от vlado-ma4a »

Айде още една обаче нямаше късмет заради моята глупост, за което много съжалявам. Та както си дърпах клатушката нещо се заплете вв водораслите. След малко се откачи, но беше повлякла след себе си малко водорасли и както я вадех към брега пред очите ми ( както и предната) атакува, засичам я я докарвам към брега. КАчих я но влакното се скъса от зъбите, а аз се втурнах да я хвана и я задържах

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от ceslav »

С какво влакно си?В смисъл ,плетено или монофил!
Бива я щучката!
И справедливост за всички.......
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Мнение от vlado-ma4a »

Монофил 0.20
Изображение
cani
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 21:27
Местоположение: Ловеч

Мнение от cani »

и аз ползвам същото и съм доволен от него :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”