За сома, упорството, късмета, находчивостта и нейната липса!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

или не се закачи, или бе малък!!
50 гр. чибита ми ги донесе един френ от "вън"


Реката бе бистра а температурата на въздуха бе около 17гр.!!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

нищо, шъ ги хванеш...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Мнение от te4osoma »

Който ходи ша фашта :D :D :D :D :D
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

И защо да е еретично/според 99% от разбирачите,те и толкова са разбирачи/,да хванеш сом по това време на спининг?Някой от вас задавал ли си е въпроса,защо ходят да търмъчат сома през зимата,а не през лятото.На тези разбирачи,ще им кажа,че за разлика от лятото на всички видяни от мене уловени сомове коремите им бяха пълни с риба,като един 8кг.повърна пред мене жива около 200гр. каракуда.
Та значи според мене през зимата можеш да имаш по-добри резултати от лятото,защото сомовете са групирани и защото са там,на дъното.Правилно си избрал да ги търсиш с дънни примамки.Успех!
риболовът е само хоби!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

axel написа:Някой от вас задавал ли си е въпроса,защо ходят да търмъчат сома през зимата,а не през лятото
тук сам даваш отговора

- защото сомовете са групирани и защото са там,на дъното.
Лятото е в корените и пръснат,няма как да ги търмъчат тогава.
Ванка,успеха ще те навести.
Упорството ,което влагаш,няма да е напразно :wink:.
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от fn1p »

А,чак сега разбирам,че бат Иван ходил по Марица,бат Иване щом си имал дръп,ще има и продължение,иначе тези 50гр. чебурашки,ако ги има някъде в България,ще е много добре.
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

axel написа:И защо да е еретично/според 99% от разбирачите,те и толкова са разбирачи/,да хванеш сом по това време на спининг?Някой от вас задавал ли си е въпроса,защо ходят да търмъчат сома през зимата,а не през лятото.На тези разбирачи,ще им кажа,че за разлика от лятото на всички видяни от мене уловени сомове коремите им бяха пълни с риба,като един 8кг.повърна пред мене жива около 200гр. каракуда.
Та значи според мене през зимата можеш да имаш по-добри резултати от лятото,защото сомовете са групирани и защото са там,на дъното.Правилно си избрал да ги търсиш с дънни примамки.Успех!
Камене, вместо да ходиш да гледаш търмъкчиите и в коремите на улова им, не можеш ли да им фърлиш един бой.

Покажи една риба на спининг да видим (през зимата).

Никой не е казал, че е невъзможно, ама ти обичаш винаги да си по, по, най.
Аман от Доктори начи.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от asp-erman »

axel написа:Някой от вас задавал ли си е въпроса,защо ходят да търмъчат сома през зимата,а не през лятото.На тези разбирачи,ще им кажа,че за разлика от лятото на всички видяни от мене уловени сомове коремите им бяха пълни с риба,като един 8кг.повърна пред мене жива около 200гр. каракуда.
Нещо не схванах от поста ти,дали си от търмъкчиите и ако не си,колко от тези зимни сомове пълни с риба си хванал на спининг?
Ако ученика е готов,учители се намират!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

Лорде,да ти покажа някоя риба та пак да ходиш след мене и да се криеш,като ..... да ме снимаш от храстите отсреща????????????,няма да стане,като хванеш поне 1/10 от мойте сомове,тогава ще ме напътстващ!!!! :idea:
Лично,аз съм хващал и то нееднократно сомчета около 2-3кг/които винаги съм си пускал/,през зимата при риболов на мънисто с единична кука.Виждал съм лично един колега който на малко туистърче 3см,червено на цвят извади два последователни дни 3бр сомове,4,6,12кг.Това,което съм написал е важно,а то е,че за разлика на всеобщото схващане,че през зимата сомът се крие в дълбоки ями,затрупани коренища и не се храни,съвсем не е така.Според мене именно зимата,сомът вклинявайки се в пасажите от мудни риби си яде и то доста добре. :idea:
риболовът е само хоби!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

Колега axel, според мен улова на спининг с изкуствени примамки освен за костур и щука е приключил още ноември, особено на Марица, макар че улова на тези две риби в тази река е почече случаен и не целенасочен! :D
Сега зимата е риболова на якламата и алая на финен такъм и наред с тях се закачват и сомчета харесали жъладовия червей, парченцето сланина, .........., но това е много рядко явление и по-точно случайност!
Зимата при тези температури на водата рибата не може да си позволи да хаби енергия в несигурно преследване и улавяне на плячката, от там намаляват и изчезват атаките върху воблера!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Мнение от te4osoma »

А не съм съгласен , колега . Винаги може да бъдеш изненадан,стига да не е много студено
gunis
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 22:36
Местоположение: Оберхаузен Германия
дал Браво: 5 пъти

Мнение от gunis »

Течо е прав, тази година на 1.01 , ако си спомняте беше топло на един бент имаше 5 удара от екземпляри от 2 до 7 кг. .... да не напомням за предишни години, има и снимки в форума ...
Всеки си ШеТа на акъла.........
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от fn1p »

Абе,то май,тази година на 01.01 на един бент извадиха около 25 кг сом.
Който ходи хваща това е :idea:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

Точно така,щом сомът излиза в течението винаги може да атакува примамка минаваща близо до него.Тук,според мене удачни биха били примамки движещи се по дъното,като туистъри,рипъри и др.Истината е,че няма абсолютни правила.
риболовът е само хоби!
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

Метсото на "зимната случка",която можеше да се окаже слука е дълбоко около 7-8м. с водовъртежи и обратно течение.
Стремях се движа примамката колкото се може по-близо до дъното, пробвах и със 6/0 джиг с туистер 20см. и общо тегло около 60гр. и си мислех че на него е по вероятно да удари нещо, но не би.
Вярно през зимата шансовете са в пъти по-малко, защото според мен мустакатият се храни по-рядко но тръгне ли си папа охолно, за да има запас за повече дни. Само температурите да станат около 10гр. и да имам време СИГУРЕН съм в успеха, защото той идва при тези които го търсят-с упорство, находчивост и т.н.

Поздрави и Весела Нова година!!!!!!!!!

п.п. След като братята сърби си ги дърпат на джиг МУСТАКАТИ през зимата по Дунав, защо и тук да не можем ние :idea:
Е верно те имат малко повече рибки, ама имат и закони които се СПАЗВАТ :idea:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”