Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от pi4a94 »

Здравей,
поздравления за бордюрите :tup:

На какъв силикон извади рибата?
Изображение



ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от balkanka »

DJ_Predator написа:В търсене на "Рачевки" - Епизод 1/3
Екстра, другия път звънни за инфо щото положението беше такова няколко дни по ред. Здраве да е. 😊

Ивчо браво за рибата!!!
Аватар
Иво Илиев
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 19:38
дал Браво: 3 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Иво Илиев »

Благодаря за поздравленията :)
Силиконът е ето този
Изображение

Cultiva rock n bait 2'' цветът е същият като на снимката :) а джиг главата бе 1гр.
spinning4ever
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

В неделя след нежелание на костурите, после и на кленовете, реших и едно пъстървово капо да направя, а то пък излезе че не стана по план. Това ми бяха първите балканки в живота и кефа беше неописуем. Верно само дребни ама пък първите :) имах и удар от едра, но се откачи. За около 3 часа имах над 10 реашизирани и още поне два пъти толкова нереализирани удари.

И малко снимки за цвят

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Имаше и един местен,който като ме видя как пускам тази последната щом се махнах и веднага седна на вира. Имаше и още ама все тоз калибър , тази събота май пак ще ходя. Благодаря на Бат Стан за съветите.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от babydoctor »

:tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Бат Стан »

Д.Граховски написа: тази събота май пак ще ходя. Благодаря на Бат Стан за съветите.
Нищо, че са били дребни, важното е, че си си направил кефа, а едряците рано или късно ще дойдат. Само упорство му е майката и ходене за риба.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
milko87
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Май 05, 2015 19:30
дал Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от milko87 »

Здравейте рибари :D

При мен също преобладават маломерните риби.... :( като цяло май липсват по-ячките рибета...30-35-40 см.....реката позволява рибата да достига такива размери!
В границите на селото е ясно какво притеснява рибата,но извън тези граници по реката няма следи от човешка дейност,единствения луд,който ходи да го ядат комарите съм аз :D ,но има една животинка от сем. Порови и според мен тя оказва сериозно влияние на рибната популация в малките реки!
Но стига мрачни мисли...ето малко малки рибки :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Друг път започвам риболова около 7 часа сутринта,а в този случай започнах към 13 часа и този път активността на рибите беше значително по-слаба :? Гонеха предимно много дребни риби,а едрите (около 25-30 см. :D ) пасуваха....също така ми направи впечатление,че сутрин рано рибата много харесва воблерите,а сега имах една изпусната риба около 30 см. на HZL 55 мм. и една уловена на D-Contact 50, дължина не повече от 15 см. :?
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Miro »

След около месец и половина без пъстърво излет и ставане в неделя около 8:30 часа реших, че ще разходя. Речено сторено, един сандвич, вода и газ.. За съжаление водата беше мътна, но реших поне разходка да си спретна. Излъгах някакви рибки де, таз е най- фотогеничната
Изображение

А пък аз си направих една баня с гащеризона, докато си показвах възможностите по катерене на една скала, усеща се че от 4 години не съм слагал седалката :lol:
Тук вече са почнали да изсъхват дрешките
Изображение

Важното е че имаше емоция и беше забавно.
Резултат даде черна PM с жълти точки и ветрилообразно водене на блесната.
milko87
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Май 05, 2015 19:30
дал Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от milko87 »

Надлъгването с петнистите ства по-трудно!Маловодие,кристално бистра вода...се неща които усложняват улавянето на пъстървите!Все пак успях да излъжа някой друг рибок и да сефтосам новото макаре :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

Ето още няколко дребосъка от мен
Изображение

Тази като я пуснах и си застана до мен

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Общо за двата дни към 20 рибока хванах, като повечето бяха в Неделя. Всички без една са хванати на моска 1ви номер бяла с червениточки и една на рублекс селта 2 бяла
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от radogagov »

Малко рибки от съботната разходка. Излета, както винаги беше на ниво - нужните съставки: хубава и весела компания, красива природа + и някоя друга хваната рибка. Интересен беше разговора с един местен пишман рибар, който без капка свян сподели за един ендемит, бивш военен, който необезпокоявано си трепе рибките с ток...
Успях да фотогенирам цели две рибки и една хубава се откачи с красив и грациозен скок. Успешната примамка се оказа едно хенд мейд воблерче бай колегата s7alker :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

Днес рано сутринта цъфнах на реката, бях си набелязал едно място за старт от вчера и спрях,извъргалях се набързо и над мен се откри едно много хубаво вирче. Заметнах първо с въртележка и имах подгонване, смених с клатуша gt bio и на второто хвърляне усетих съвсем леко почукване, туйчнах още веднъж и бууум, така дълго търсената едра балканка. Последва яростна борба, аз аз без кеп. Вместо да вадя рибата, изморих я, застанах на колене във водата и последва бърза фотосесия


Изображение

Изображение

Изображение

Рибатаотплува успешно, а аз минах нагоре, забих още една ама по дребна. Имах още няколко подгонвания на малко по-едри риби все на клатушката,но нямаше повече закачени.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от naso »

Това е друго нещо Граховски
Занапред само така :tup:
milko87
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Май 05, 2015 19:30
дал Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от milko87 »

Много жега....
Сутринта не успях да стана рано,но все пак някак си се довлякох към 9:30 до реката!
Първият вир е много дълбок за стандартите на реката и държи доста бройки,като има и няколко риби около 30-35 см(което си е капитална риба за тази рекичка :D).Та закачам аз най-големия воблер който имам,HZL 55 mm.Замятам срещу течението,воблера цопва във водата,изчаквам малко да потъне и почвам с мандръсането на върха :D ...след един оборот на макарата изтряска добра риба,която натяга към дъното и беснее колкото сила има!Рибата е от капиталните и оказва яка съпротива :D ....но изведнъж всичко олекна :shock: викам си "ай изпуснах я".... но само секунда осъзнах,че не е обикновено изпускане,а рибата си беше заминала с воблера :oops:
Направо бях като гръмнат и не вярвах какво се случи....вярно,че и влакното ми е 3 либри,но пък чак да го скъса риба около 35 см.... ай сиктир...явно е било наранено някъде.
Умрях от яд за съсипаната риба,но нямаше какво повече да направя.Махнах метър-два от влакното вързах нова карабинка и изредих доста воблери,но само подгонвания от по-дребни рибета,без да се закачат.Викам си ай последно мятана,слагам едно Rigge 35F и го засилвам срещу течението.В момента в който цопна във водата,друга риба около 30 см го отнесе като куцо пиле домат :D даже не ми даде възможност да завъртя макарата.... оказа се борбена риба и единствената за деня която си заслужаваше снимка.

Изображение
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Бях забравил последните два месеца за пъстървите,други риби ми мътят главата,а и сега Панега е изключително обрасла и от вътре и от вън .Водата почти бистра но с много добро ниво .Големи жеги отивам около 20,00ч и набелязвам само две места за час и половина риболов ,най обраслите за които съм сигурен че скоро никой не е стъпвал.Знаех какво ще заваря :mrgreen:

Изображение

Приближавам местото което бях изсякъл и направил още зимата и подавам воблера от метър височина в далечния край .Изчаквам да потъне малко и да достигне потопените дървета до последния момент .Почти не дишам и внимавам да не влезе там откъдето няма вадене.На първо туичване и мощно разтърсване на пръчката даже не видях откъде излезе :shock:
Етого местото,такива в Панега по това време колкото щеш там са големите :mrgreen:

Изображение

Отдавна чакам удар на голяма на тясно и късо место три на четири метра.Беснеенето и борбата на такива места е несравнимо с нищо.Винаги тегли надолу и към дърветат ,метър аванс и хващам шпулата няма място за повече компромиси .Като види големия зор веднага нагоре и скок във въздуха.Според мен големите губят най бързо сили именно от засилването и скока и последвалото тресене.Вдигах я няколко пъти умишлено за да не мисли за дърветата :mrgreen: но и риска от откачване е в пъти по голям от тези изпълнения.Удоволствието е страхотно !Борбата трае две три минути няма какво толкова да я размотавам добре че носех ония големия кеп :mrgreen: дето всички ми се смеят като го видят едвам я достигнах от по високото место.

Изображение

Изображение

Натресе новия воблер на Васко пукса който ми даде когато загубих по големия аналогична окраска на Белмекен (там човек не може да влезе и да си извади воблера в тая ледена вода :) ) Този е по малък и в началото ми е малко криво когато заменям изключително успешен с по малък размер но ...било е за добро :D

Изображение

Куки оунер 10 номер не биха издържали по никакъв начин на това место но Гамакатсуто се справиха но не помня от коя серия са че и там има слаби тройки.Да кажа малко за пръчката която използвам Favorite JIG GUN JGN-662ML 5-14 .Като цяло не подходяща за пъстърви пръчка с реален тест около 6-20 много бърза.Изпуснах през сезона без да преувеличавам над 90% от пъстървите до около 45см ,удар и откачване ,удар скок и откачване вероятно с 70-80 см ФК щях да реша част от проблемите но тези риби не са ми целта.Това което мен ме устройва е перфектното самозасичане на риби 50-60+ и нито една изпусната риба по вина пръчката.Никога не засичам на пъстърви и винаги ще има изпуснати но тази джигова пръчка е перфектна за моите цели, усещам воблер 6гр но мога и да туичвам в слабо течение без проблеми например Поинтер 100-20гр :mrgreen: Справя се прекрасно с риби 2-3 кг сигурен съм и с по големи.

Изображение

Изображение

Поздрави на всички и Панега сега сама пази своите тайни !!!

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”