Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от empar »

ЕТО то източника на филстраското кепче.

Аз пък се сдобих с една от първите внесени бройки от ТОВА. Високите цели изискват сериозна подготовка. Ще трябва да му се прави нова, по-къса дръжка и имам питане. Към кого мога да е обърна да ми свърши тази работа срещу съответното заплащане. Пигов, Стенли?? :roll:

пп. Вчера го разнасях по Панега с дългата дръжка и освен, че е голям, тежък и неудобен за носене през драките, друга обратна връзка нямам, понеже единствият улов за деня беше рибка, едва превишаваща размера на примамката. :mrgreen:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1791 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

empar написа:пп. Вчера го разнасях по Панега с дългата дръжка и освен, че е голям, тежък и неудобен за носене през драките, друга обратна връзка нямам, понеже единствият улов за деня беше рибка, едва превишаваща размера на примамката. :mrgreen:
Е, чакай де, много бързаш! Първо разнасяне и риби искаш... Аз моя кеп за пеперуди го носих сух към половин година. Но пък така го разлових, че после не ставаше за нищо - с толстолоб над 20 кила! :lol: Последва смяна на рамката на главата и сега вече си "работи". :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

empar написа:Ще трябва да му се прави нова, по-къса дръжка и имам питане. Към кого мога да е обърна да ми свърши тази работа срещу съответното заплащане. Пигов, Стенли?? :roll:
Значи, зимаш една ножовка и режеш докъде ти е кеф, сваляш гумената дръжка, тураш й една връзка да стърчи, мажеш с лепило по скъсената вече дръжка и тураш ръкохватката.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от empar »

Д.Граховски написа:
empar написа:Ще трябва да му се прави нова, по-къса дръжка и имам питане. Към кого мога да е обърна да ми свърши тази работа срещу съответното заплащане. Пигов, Стенли?? :roll:
Значи, зимаш една ножовка и режеш докъде ти е кеф, сваляш гумената дръжка, тураш й една връзка да стърчи, мажеш с лепило по скъсената вече дръжка и тураш ръкохватката.
Тоя вариант ми е ясен, обаче аз искам да си запазя тази(за други риболовни цели) и да направя още една, която да бъде с дължина само гумената дръжка.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1791 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

А що си не неправиш един отделен кеп за такива случаи? Земаш една глава със стандартна резба + колче за въдица със същата резба и си готов. ;) На тва чудо може ли да му се разглобява главата от дръжката? :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от empar »

Разглабя се. Натиска се се пружиниращият сребърен палец и се вади. Самата мрежа и размерът на главата много ми харесаха и за това искам да имам две дръжки за този и да си приключва драмата с кеповете(поне в сладкововната част :lol: ). Ако имаше стандарта резба е лесно, обаче тук е измислено крайно хомосексуално и идея си нямам от къде и от какво мога да си направя втората, така желана, къса дръжка.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

Басимо и тегавата работа, никой не качва снимки...Айде да кача една измъчена рибка от миналата седмица, благодарение на която продължих новия сезон без капо, но като гледам какво се случва, май няма да е за дълго :?

Изображение

Изображение

Воблерът от тея самоделните, дето хващат риби само по случайност :lol:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1791 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

kontev написа:Воблерът от тея самоделните, дето хващат риби само по случайност :lol:
Колега, моделът на Тачо лурс ли е? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

баш майстора написа:
kontev написа:Воблерът от тея самоделните, дето хващат риби само по случайност :lol:
Колега, моделът на Тачо лурс ли е? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не, как ще мятам тачолурс във водата, знаеш по колко вървят, да взема да го скъсам.... :oops:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

kontev написа:
баш майстора написа:
kontev написа:Воблерът от тея самоделните, дето хващат риби само по случайност :lol:
Колега, моделът на Тачо лурс ли е? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не, как ще мятам тачолурс във водата, знаеш по колко вървят, да взема да го скъсам.... :oops:
Ако земеш да го скъсаш, кажи къде и го вадя, без значение температурата на водата. Ама после в замяна я една шепа ванковци, я дагекито, все пак е Тачо лур :mrgreen:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stiga »

E, не е толкова зле, риби си има и кълват :)
Изображение
Изображение

С кофти фото се правят и кофти снимки, та за тва нЕма снимки на повечко рибки, ако и да имаше по-заслужаващи за това от сниманата.
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bogidar »

И при мен започна много тегаво сезона. Два излета имам от които втория бях на така да се каже цели три реки... Тотално капо. На достъпната голяма река снега беше отъпкан и беше видно че е имало масово присъствие и по време на забраната. То нали се ходи за американки тогава щото... На втория излет бях на места където човешки крак не беше стъпвал. Не можах да регистрирам никаква активност на риби.
Изображение
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stankof »

След четири поредни капота миналия месец,най-после открих и аз!

Изображение

https://youtu.be/tSSvrXA5QEM
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Поскубах скромно днес за 2-3 часа,лишен от свръхочаквания там, където са минали предимно претенциозни капацитети и откровени п@д@рази. Рекицата бе бистра като сълза и студена като сърцето на съдия изпълнител, но поне не носеше шума и снежна вода от ледената планина. Комплицирано занимание с малко и мудни рибки - всъщност единствената, която се видя и хвана, го направи самодейно в спокойното огледало зад един камък, където задържах(или по-скоро се самохипнотизирах от трептенията на воблера и интензивните вибрации по бланката), а аз я извлякох на буксир. Бе подобаващо каталясала и пребледняла от необуздан секс и след мигновена фотосесия бе деликатно амнистирана. Важното е обаче, че се полюбувахме на красивата раждаща се за нов живот природа и напъпващата пролет, пък и блажени са тези, които не искат много, защото обикновено го получават. :D Бях решил излета да мине под знака на изделията на скъпи другари, които винаги ме очароват с ювелирно до скрупульозност внимание към детайла и изящна игра.
Накрая колегата колабира от глад по средата на бързея, което наложи скоропостижно предислоциране в непретенциозната кебапчерия или както там се казва. Остава надеждата, че бат Стан е прескочил с градския транспорт до изходната тръба на ВЕЦ-а, където е изпаднал в излишество, понеже той с малко не се задоволява и ще ни обдари с подобаващи фотоси...
...
2.jpg
2.jpg (94.14 KiB) Преглеждано 2656 пъти
3.jpg
3.jpg (322.3 KiB) Преглеждано 2656 пъти
12.jpg
12.jpg (238.01 KiB) Преглеждано 2656 пъти
10.jpg
10.jpg (261.16 KiB) Преглеждано 2656 пъти
11.jpg
11.jpg (243.32 KiB) Преглеждано 2656 пъти
13.jpg
13.jpg (269.19 KiB) Преглеждано 2656 пъти
8.jpg
8.jpg (289.67 KiB) Преглеждано 2656 пъти
9.jpg
9.jpg (165.62 KiB) Преглеждано 2656 пъти
4.jpg
4.jpg (167.47 KiB) Преглеждано 2656 пъти
5.jpg
5.jpg (216.42 KiB) Преглеждано 2656 пъти
6.jpg
6.jpg (270.38 KiB) Преглеждано 2656 пъти
7.jpg
7.jpg (264.64 KiB) Преглеждано 2656 пъти
14.jpg
14.jpg (372.13 KiB) Преглеждано 2656 пъти
1.jpg
1.jpg (306.24 KiB) Преглеждано 2656 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

... това не е Тачолур...защо не ловиш на Тачолур???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”