Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
anonimen
Мнения: 573
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от anonimen »

Поредния истински ден на реката,до слетобяда никаква активност,но след 14 часа картинката се смени коренно:

Изображение

хвани пусни и отърви беше рефрена от тук на татък :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение[/img]

Изображение

поздрави :wink:
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Днес реших да проверя дали мити4ните са склонни да се снимат заедно с мен. Е не искаха :? , вместо тях щракнах една дебютантка и може би бъдеща "баби4ка" :) . Удари на жълта моска 3.
Изображение
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

В събота залових една хубава 45 см женска. Менюто беше Мепс Аглия Лонгкаст 2, тази блесна май ще ми стане фаворит за сезон 2009. Иначе общо взето тегав полудневен риболов - жега, бистра вода, прорастващи драки...

Изображение

Изображение
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Стамене, за полудневен риболов това е богатство, бре!!! Некои хора цел живот чакат тая риба!

Шапки долу :!:
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

От събота малко набързо да драсна. Имах свободни около 2 часа и вече бях твърдо решен да отида до потока на проверка, па ако ще огромен да е... Водата беше висока, но пък бистра. Имаше надежда значи. Няма да крия, че треперех от кеф когато построявах такъма. Отдавна не бях стъпвал по тези места. Още сняг имаше тогава. Започнах облавянето на местата нагоре по течението. Вече беше минал повече от половин час без никакви признаци на живот в реката, когато при поредното замятане към отсрещния бряг удара ми изкара ангелите. Излезе мъничка балканка.

Изображение

Сърцето ми се стопли ви казвам... Кефих й се все едно беше 40 сантиметрова баба. Удари на Блу Фокс жълта на червени и черни точки. Продължих нагоре.

Изображение

Изгубих си към половин час в облавянето на един перспективен вир. Нищо. Още нагоре давам и в един бързей пак ме изненада една същия размер като първата. Пак удари при отсрещния бряг в плиткото. Не можах да я щракна, че се откачи на брега и с един скок си се върна във водата... Вече можех спокойно да си тръгна доволен, но в продължението взех, че излъгах и каката на първите две.

Изображение

На Пантер Мартин № 6 с черно листо на жълти точки. Беше страшно интересно, защото удари точно пред мен до брега и успях да видя цялата атака. Как не ме видя един Господ знае.... Голям кеф стана.

Те и малко кирливи снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те това беше от мен.... Сите риби си плуват и растат


п.п.

Абе нещо макарата ми направи номер преди 10-ина дена и почна да ми мота влакното повече в горния край и по-малко в долния. Умирам от яд. Нещо я преебах, а ми служи вярно от много време. Иска ми се да я спася някак, но не знам къде е причината... Ако някой има некаква идея да сподели, ако може.


Поздрави на сите :lol:

Иде нащо време :wink:
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Поздравления за рипките !
Абе нещо макарата ми направи номер преди 10-ина дена и почна да ми мота влакното повече в горния край и по-малко в долния.
Имах подобен проблем с моята макара.След сваляне на ролката на бигела съм я обърнал и започна да нарежда повече отзад - оказа се, че канала на ролката не е баш в средата..
От двете страни на тази ролка имам при мене шайбички-да не се е загубила някоя и ролката да се е изместила ?
Като се свали шпулата на остта на макарата имам една изолационна шайбичка (над зъбното колелце).С нея може да се регулира нареждането.Ако се махне ще нарежда по-напред.Аз съм я махнал в момента и ми нарежда перфектно.
Ако бигела има голям луфт при затворено положение и влакното го
"мандахерца" при навиване също има проблеми с нареждането...
Последно промяна от Pedro на Вто Апр 21, 2009 13:11, променено общо 1 път.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Колега защо си изтри мнението? Точно исках да ти благодаря за съветите и ти фана и го изтри.

Все пак благодаря за бързия отговор. Ще я прегледам обстойно тия дни

Поздрави
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Грешка направих -Извинявай - написах го пак моментално !
Като въртиш бавно макарата без влакно гледай канала на ролката в най-предно положение дали е на ръба на шпулата, а също и в най-задно положение дали е на задния ръб на шпулата и ще се ориентираш,дали да "бутнеш" шпулата назад (с онази шайбичка) или да изместиш ролката на бигела малко напред, ако позволява мястото с някоя тънка шайбичка...там е проблема...
Но не трябва да блокираш ролката на бигела - тя трябва да се върти..
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

... два дни по-късно. Нивото на водата още по-високо. Пак бистра. Лових само около час - час и нещо. Резултата...

Изображение

... пак на Пантерка № 6 бяла на червени точки и пак в края в плитчините. У големата вода рибата си е по края. Нормално.
Рибока си плува гордо и спокойно с цел да расне за следващата ни среща :lol:

Поздрави на всички



Изображение
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Днес 26/04 "По следите на мити4ната" м-найста серия. Реката ниска и бистра, мити4ната си трае в подмола. Вместо нея зака4ам, но без да успея да го докарам до снимка три балканки. Последната от тях падна в тревата пред краката ми, но докато се наведа и тя се саморилийзна :? . На финала все пак успях да спася капото :) .
Изображение
Вси4ките удари бяха на 4,5см. самоделка миноу, синя с 4ерен гръб. Краси Крумов ме светна за този цвят, за което му благодаря по нататъка ще има и още нещо за него :wink: .
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от stiga »

Само така градски,
евала за излета и да знаеш,
че митичната няма да закъснее :)
Желая ти го от сърце
Поздрави на всички
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

На 1 май с Кетфиша и колегата Борооо бяхме на една река в Стара Планина. С Кетфиша лупахме на блесна, Борооо на нимфа. Първоначално излетът почна лошо за мен, с две изпуснати риби. Едната беше балканка някъде около 35 санта, изпусната поради това, че лових с куки без контри. Довлякох я почти до брега и избяга - лонг кеч и рилийз. След това още една риба в нормата се отърва по подобен начин.
Блесната обаче работеше. Беше Мапсо Ори, бяла с точици, изпитан модел. Успях да хвана с нея две много трудни риби. Първата беше се спотаила под една скала на около 20 метра от мен, като половината река пред мен беше плиткаж с пясъчна коса. След много точно подаване обаче успях да я уловя. Пъстърва в нормата, около 23-24 санта. Следващата риба също я дръпнах от много трудно място със същата примамка - беше езно бързейче в другия край на реката. Балканка със същите размери.
Продължихме излета, и на едно място реших да сложа блесна Хримар ХД, медна. Върти много добре. Още на първото подаване ми издумка една балканка около 25 санта. Чудя се на майстора, дето ги прави, що не вземе да пусне масова серия и да стане милионер, а се занимава само с бутикови екземпляри.
След това си скъсах Мапсото и продължих с други въртележки, на тях също имаше кълванета. Кетфиша изпусна няколко риби, тва без контра да ловиш е кофти, особено като ти прасне петдесятница, както стана в неговия случай - довлече рибата до себе си, оная подскочи един метър, изми му очите и избяга. След това и аз направих един дълъг чек и рилий на пъстърва от порясдъка на около 40 санта и това беще излета. Навъртяхме голям километраж - около 10 км че и повече ходене. Хубав излет стана и съм доволен. Кетфиша ако може да пусне снимки, ако не - ще пусна като се прибера.
Интересно, че на блесната кълвяха повече мерни риби, докато при Боро на нимфата преобладаваха маломерките, ама за сметка на това имаше доста повече кълванета.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

снимки опитах да камча, ама не стана, затуй по-късно.
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Хер Станилио, дай снимки че иначе не вярвам :lol: :lol: ....майтапче.
Аз днес сътворих един 10-12 км риболовен преход, а резултата беше само 3 маломерки, блесната беше най-ситната жълта моска. Големите риби явно празнуват :( .
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Днес рано,рано сутринта имах близка среща от третия вид(с пряк контакат :) ). С пристигането на реката ка4их на вирбела една самоделка 4см. Направих две мятанета перпендикулярно на мен в бързея, колкото да ми свикне ръката, след което пуснах воблера да се отте4е във вира под мен. Затворих бигела и задържах линията, примамката затрептя, 5-6 секунди нищо, направих няколко бавни оборота и зака4их в една клонка, която не бях видял първона4ално на около 20см под повърхноста на водата с леко притръскване на пръта успях да отка4а. Пуснах отново воблера да влезе във вира и задържах нищо, завъртях и пак зака4ка. По изпитаната рецепта разтръсках леко пръта да отка4а тройките и тогава "зака4ката" взе да тресе и да гъне пръта. Аванса ми бе максимално натегнат, "бабата" не можеше да дръпне към падналото дърво по-надолу, но и аз не можех да я накарам да тръгне към мен. Всико продължи не пове4е от 10-12 секунди, линията олекна и аз си извадих воблер4ето с две изправени тройки 12 ВМЦ. Уста проклинаха цяла вселена и най-ве4е производителя на куките. На адреналина о4ите са големи, но на мен тая пъстърва ми се струваше поне 60см :shock: .
От там на татъка изпуснах още една, но зна4ително по-малка и една успях да хвана на самоделка миноу. Но не се изкефих :? разврати ме тази "мити4на баби4ка" :wink:, не се кефим ве4е на младо :) .
Ето снимка на младата.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”