Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stankof »

Тази дебелана отърва капото днес!

Изображение
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 219 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от tino »

stankof,на какво залови дебеланката-на ручейник или на онези по една камара пари? :)
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stankof »

tino написа:stankof,на какво залови дебеланката-на ручейник или на онези по една камара пари? :)
На воблер от Бг майстор!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 219 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от tino »

От БГ майстори имам само Къца-кълве,но още не съм ги пробвал :oops:
sheha
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 15:44
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 96 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sheha »

Благодаря за споделения опит. На първо време, ще сменя плетеното с монофил(най-лесно и бързо), а за напред ще сменя и тояжката с по-бавна.
В тази връзка, предложения за пъстървова тояжка 2.20-2.40м 2-12/3-15 гр :? ?
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

sheha написа:Благодаря за споделения опит. На първо време, ще сменя плетеното с монофил(най-лесно и бързо), а за напред ще сменя и тояжката с по-бавна.
В тази връзка, предложения за пъстървова тояжка 2.20-2.40м 2-12/3-15 гр :? ?
Според мен тия 2.20-2.40 са бая за пъстътвова гега. За мен максимума е 2 метра и макс 10 грама горен тест. 1.80 м. 1-7 грама е идеалния вариант, по-бавна модерейт фаст примерно. Мнението ми е продиктувано от най-вече личен опит, а и спрямо реките (поточетата) по които се врем. С дълга въдица на някои места ще ти е тегаво.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
sheha
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 15:44
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 96 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sheha »

Д.Граховски написа: Според мен тия 2.20-2.40 са бая за пъстътвова гега. За мен максимума е 2 метра и макс 10 грама горен тест. 1.80 м. 1-7 грама е идеалния вариант, по-бавна модерейт фаст примерно. Мнението ми е продиктувано от най-вече личен опит, а и спрямо реките (поточетата) по които се врем. С дълга въдица на някои места ще ти е тегаво.
За съжаление, нямам голям избор за пъстървови дестинации и двете места, които посещавам определено не са поточета. Примамките, които ползвам са от 3 до 10гр, а таргет рибета са от 40+ та до 70, макар и редки все още ги има. Затова предпочитам по-сериозна гега.
nbaykalov
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 14, 2016 19:47
Риболов: риболов
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от nbaykalov »

sheha написа:
За съжаление, нямам голям избор за пъстървови дестинации и двете места, които посещавам определено не са поточета. Примамките, които ползвам са от 3 до 10гр, а таргет рибета са от 40+ та до 70, макар и редки все още ги има. Затова предпочитам по-сериозна гега.
Аз така на една голяма река с пръчка 0,5-5гр хващах само до към 30см пъстърви, по-големите не се закачаха и после продадох пръчката :lol:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

nbaykalov написа:
sheha написа:
За съжаление, нямам голям избор за пъстървови дестинации и двете места, които посещавам определено не са поточета. Примамките, които ползвам са от 3 до 10гр, а таргет рибета са от 40+ та до 70, макар и редки все още ги има. Затова предпочитам по-сериозна гега.
Аз така на една голяма река с пръчка 0,5-5гр хващах само до към 30см пъстърви, по-големите не се закачаха и после продадох пръчката :lol:
Туй не е от пръчката, да знаеш :mrgreen:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

За Панега пръчка 2.20-2.40 е прекалено дълга. Такава дължина за пъстърви е оправдана само ако се гони кастинг, най-вече на по-широка река, от калибъра на Въча, а дори и там няма особен смисъл. На Панега само ще ти пречи да се завираш, ще замяташ по-некомфортно и по-неточно, а дори и при вадене на рибите ще ти пречи при някои ситуации. Иначе за теста по примамки може и с 10-30 да ловиш, но ще се лишиш от голяма част от удоволствието, само и само да не изтървеш някоя 60-ка :) Според мен, пръчка 1.80-2.00м, със строй модерейт фаст, тест около 3-12гр е идеална за там :D
Аватар
sme6ko83
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 19:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sme6ko83 »

В този ред на мисли,някой виждал ли е на живо тази и ако да-какво му е мнението за нея? http://www.filstar.com/bg/Пръчки/3/aСпи ... pin/10183/
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от pux »

kontev написа:За Панега пръчка 2.20-2.40 е прекалено дълга...
На Панега има участъци, където брегът е висок, а не може да се нагази и ако пръчката ти е къса примамките няма да могат да "набират дълбочина" поради ъгъла на водене. Има и други места, където подмол или дълбоко течение се пада под твоя бряг, но пречи храст или корен точно м/у теб и преспективното място - тук също по-дългата въдица дава по-голяма възможност за контрол. Ловил съм дълги годни на Панега с въдици 2.40 -2.50, без да изпитвам какъвто и да е дискомфорт по отношение на замятане, точност, водене или вадене на риба! Разбира се, на който му пречи, нека ползва каквото му е най-удобно :).

:) Една стара снимка от преди 10 г. за нагледност - въдицата е Daiwa Shogun 2.50, а такива педесетки имаше на порядък повече, отколкото в момента!
IMG_3420.jpg
IMG_3420.jpg (308.65 KiB) Преглеждано 2410 пъти
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

pux написа:
kontev написа:За Панега пръчка 2.20-2.40 е прекалено дълга...
На Панега има участъци, където брегът е висок, а не може да се нагази и ако пръчката ти е къса примамките няма да могат да "набират дълбочина" поради ъгъла на водене. Има и други места, където подмол или дълбоко течение се пада под твоя бряг, но пречи храст или корен точно м/у теб и преспективното място - тук също по-дългата въдица дава по-голяма възможност за контрол. Ловил съм дълги годни на Панега с въдици 2.40 -2.50, без да изпитвам какъвто и да е дискомфорт по отношение на замятане, точност, водене или вадене на риба! Разбира се, на който му пречи, нека ползва каквото му е най-удобно :).

:) Една стара снимка от преди 10 г. за нагледност - въдицата е Daiwa Shogun 2.50, а такива педесетки имаше на порядък повече, отколкото в момента!
IMG_3420.jpg
Аз също имам опит с 2.50м на Панега и споделям казаното от колегата Пукс.


Пп.На Панега има брутални риби,според мен е редно да видиш репортажите на Тошо от там и на Мишо клипа с американката,дето с 10-30 пръчка за лавраци го направи луд...Преди да се взел 2метра до 12грама,което си е откровен лайт.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

Еееех, къде го Кръцко с фидеро...
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

баш майстора написа:Еееех, къде го Кръцко с фидеро...
Чака си новото попълнение за Панега на 10,7фута до 35гр мисля,беше.Ама са много несериозни вносителите ни...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”