Nаправи си сам и П. Попандов

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Пух написа:
Смея обаче да кажа, като човек отдавна ловящ на спининг, че този метод изобщо не е лесен. Нещо повече - колкото повече ловя, толкова повече се убеждавам с това.
Е аз, съм така с мухарският риболов инак съвети и акъли, ехеее книги и фермани ще дам и напиша, ама.....
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
spiner
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 2:55
Местоположение: Пловдив

Spiner написа

Мнение от spiner »

Здравей Ivan VP,здр.Колега!
Ника си е ник!Не съм писал :Red/Grey/Rusty..Spinner,нито Spinnerbait,така,че не се представям,нито за суха муха,нито за изкуствена метална "Г"-образна примамка!
За отговора на Радо по въпроса споменах,че усещам ..това го писах.
Радо ще го спомена отново "За Цопаницата"Той пише в своя статия колко древен е този риболов и след като не е разказал,че шнура от тия времена се е правил от черва на животни,от сплитане на конски косми и т.н/не,че Акулата не го знае/,автора на статията,участвайки в конкурса "Това се случи на мен"потвърждава историйката без да знае,че 'чип-чип-а" си и метод на риболов и че за мухарство има още,още някои подробности.А може би донякъде да е и прав.Как се мухари "Чешки метод' и в повечето случаи с нимфа?
Та - благодаря ,че нещо около моето писане даде продължение .
Радвам се,че се появяват мнения на уважавани и компетентни риболовци!
Наслука,момчета!Големи успехи!Големи риби - ама да си ги пускате обратно живи ине наранени!Успехи!
spiner
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 2:55
Местоположение: Пловдив

CPR

Мнение от spiner »

Ivan - eVP,
CATCH - PICTURE -RELEASE !!!
Ще направя всичко възможно да се запознаем и живот и здраве да спортуваме.
Причината ,да се смята спининговия риболов за пъстърва е че просто беше забранено да се лови тази риба с естествена стръв.Законът си е закон.Не говоря за етичност -че е много по ефективен.Затова в мухарството има толкова групи "Мухи'-всички те ....знаеш...какво имитират.А нямаше на пазара мухарски такъми.Като се срещнем ще ти покажа след 1980г. какъв/той е само един вид вероятно/ шнур ,макара и пръчки,дори мухарка телескоп -чешка са присъствали на БГ пазар.Воблери - те също са много добри и актуални за риболов на пъстърва,също липсваха.Това е причината да има повече спинингисти и да има интерес към изкуствените примамки.Унесох се.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Пух написа:
Пък после разправяй първо колко често се ловят 40-ки, а второ, колко от тях се пускат. Ти напр. тази година колко хванати и пуснати 40-ки видя?
Две от колеги и една от мен. Е ся не са по 40 санта точно, но над 35.
За Честото бай Стан, го каза, какво съм имал предвид.
Инак тази година вече пуснах кефали над и под кило и всичките пъстърви дет фанах, не са много, нито нещо бележито. :wink:
Спиннер написа:
Големи риби - ама да си ги пускате обратно живи ине наранени!
Това е в приоритетите на МС.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
spiner
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 2:55
Местоположение: Пловдив

Нека всичко за.. да продължи..

Мнение от spiner »

Здравей Иване,
Това е приоритета на МС!
Браво!!!Значи,всичко може!
Ти доказваш,че всичко е възможно -няма "невъзможно",когато се отдаваш не на "хоби",а ..наначин на живот.
" ...,помнете тези думи...! "
Вярвам и искам да стане!Дано имам възможност и аз да ловя /CR/ в техни води с твое изделие.Ще съм щастлив!Вярвам.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”