Магията на повърхностните примамки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Димитър Тодоров »

@nestor

Със сутрешното кафе попаднах на приятна статия от КК,в която са обяснени простичко основни
неща,а именно ,че различните повърхностни примамки могат да изискват доста различни като строй въдици за да ги водим оптимално.Поперите,примерно искат по-бърза въдичка,с твърд връх за да ,,извадим,, от тях отчетливо играта им, докато костурковите уокери искат по-бавна,по-мека въдица за да нарисуваме ,,костурковото треперене,,.

http://www.fishing-time.info/vypusk-8-s ... 14/148608/" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави, :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от nestor »

Митко,

Всичко което са описали там е точно така, аз немога да го прочета тъй като незнам руски, но това което си написал го разбрах от личен опит. Преди имах колец с който успявах да накарам попера ми Лъки S8 да пльока, а ми беше изключително трудно да направя Самито да шие (walk the dog) по повърхноста. Сега обаче съм с регулар-фаст пръчка и ми е изключително лесно да правя (walk the dog), а от друга страна пльокането на попера стана мисия невъзможна. Това са ми наблюденията върху тези две примамки само.

Има и попери с по-големи "усти" където ще може и с по-мека от кол въдица, но засега ще фокусирам върху Самито.

Благодаря за линка със статийте, ще го мъча с превод на английски, за сега се задоволявам с яките снимки който са наслагали :lol:

Поздрави
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Д-р Флекс »

Нестор,
позволи ми един съвет - заеби статиите, упражнявай китката, в нея е разковничето, не в пръчката! :idea: С колеца идеално можеш да "разходиш кучето", повярвай ми. И идеята ти да търсиш в относително тихи разливи на реката риби на повърхностни примамки не е никак лоша, просто още не си уцелил времето и мястото, а може би, и примамката. Упорствай, и сам ще налучкаш кога, къде, как. Статиите, общо взето, ги остави за студените зимни дни :D
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от nestor »

Докторе,

всякакви съвети и критики приемам, все пак съм в началото още :) (1 година ), даже след 4 дни на 21.09.2013 ми беше бойното кръщение в спининг риболова :). Тогава хванах първата си зъбатка на реката след 10 капота. А каква риба за начало беше :wink: - 70 см - 2,5 кг.

С 3-4 свещи над повърхноста, все едно сънувах сън. От тогава досега изтече много вода и доста четене, което постоянно гледам да пробвам по реката и отсявам. Четенето и практиката са ръка за ръка, едното без другото неможе, в тва се убедих. За сега повече чета отколкото да пиша, но като разбера нещо от собствен опит и се убедя в него гледам да го споделя.

Ще ги мъча по реката зъбатките, няма да ги оставя, само да му намеря цаката на повърхностните и после бързо влизам в ритъм. :D

Поздрави
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Димитър Тодоров »

nestor написа: .... Четенето и практиката са ръка за ръка, едното без другото неможе, в тва се убедих. За сега повече чета отколкото да пиша, но като разбера нещо от собствен опит и се убедя в него гледам да го споделя. ...

:tup:

Ще преведа за теб статията тук тази вечер.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от nestor »

Благодаря за помоща, но я преведох на английски с гугъл и превода не е лош ;)
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Leo »

Тази тема нещо се поизгуби.А не би трябвало.Върнах се към нея,защото ми се случи нещо много интересно и вълнуващо.Не съм сигурен,че разполагам с подходящите повърхностни примамки,но ще се опитам тези дни,да разкажа случката,гарнирана със снимки.

Щуклетата са ясни,много зрелищни атаки,малко реализация.Но пък забавлението си струва

Изображение
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Димитър Тодоров »

Точно за такава трева са измислени "хърватските" яйца.Такива има при Петьо Вукадинов и при Танер,вземи по едно от двамата за сравнение и опитай. :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от didaka »

Leo написа:
Щуклетата са ясни,много зрелищни атаки,малко реализация.Но пък забавлението си струва.....
Изображение
Здравей, Синане!
ЦЛ-а е доста увлекателна играчка....Обачеееееее се оказа, че е в едни по специфични условия по Реката освен щущките лови и распери, и бели риби...
Има си и другарче- Нориес Лейдаун Уейк Миноу (...си дългото име за примамка)...
Тези две примамки ми донесоха доста емоции това лято...

Поздрави!
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от pi4a94 »

Преди няколко дни попрочетох темата и научих много полезни неща и нещата се случиха.Много атаки успеваемостта с много празни атаки,но емоцията на 6.Най-голяма ми щука за сега 86см,някъде срещнах мнение,че с монофил не ставало...е става :tup:
IMG_1950.JPG
IMG_1950.JPG (160.28 KiB) Преглеждано 5618 пъти



Нека продължим темата за разхождане на кучето и не само :idea:


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Владимир »

https://youtu.be/Mu_B92faxMI

Някой ползвал ли ги е,колегата вади и нощем на тях.Не го познавам,но ако чете форума,нека се представи,да разкаже повече за примамката.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от nikko81 »

Човекът,който ги прави е от Свиленград. Тези тумбачета работят,особено за щуки в блатисти водоеми.Познавам го,сам си ги прави.Хора ,които са ги ползвали имат сомчета и щуки на тях. Мисля,че трябва да се свържеш с него на сайта му ,ако искаш да поръчаш.
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Iso »

Владимир написа:https://youtu.be/Mu_B92faxMI

Някой ползвал ли ги е,колегата вади и нощем на тях.Не го познавам,но ако чете форума,нека се представи,да разкаже повече за примамката.
Влади, въпреки, че нищо не разбрах от обясненията на красивата дама, защото не успях да си пусна титрите на Български език, ако си решил да самоделкаш този клип е за повърхностна примамка тип "от нищо - нещо" подобни съм си направил и аз и като ги ползвам в подходящия момент работят. Чуждото произведение:

https://www.youtube.com/watch?v=XBQgbK_Nui4
моите самоделки:

Изображение
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от chopara »

Американците разсипват баса с такива жабки, страхотни са за зямятане във всякакви закачки. Не са нито попери, нито уолкъри, но се водят по сходен начин. В това видео ясно се вижда играта на жабката и начина на водене, няма нужда да разбираш какво говори пича.
Тук там и по някоя щука бодат. Някой пробвал ли ги е тук, имат ли почва у нас, защото мисля да си поръчам?
https://youtu.be/QoNJ7PO3PTg?t=3m55s
Изображение
Изображение
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Pike »

Аз имах такова жабе по едно време, но така и не го пробвах. Моето беше на SPRO, Орозов може би още имат от тях, та ако ще поръчваш някъде от далеч, виж при тях дали има ;)

Бях ги качвал и в магазина преди, ето линк към архива:
http://shop.fishing-mania.com/viewarti_ ... ye-Frog-65
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”