Магията на повърхностните примамки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Д.Граховски »

А какво ще кажете за те тоя приятел

http://captainhook.bg/%D0%92%D0%BE%D0%B ... c-Prey-135
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Д-р Флекс »

Митко, това е по-скоро морски попер.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Д.Граховски »

Аха ясно,че аз вече гледам всичко що мога да го водя от горе,ония рапали дигат само мерни щуки,а и сомове,ама все още само празни атаки,пропускат го.Виждам щуката зад него(даже единия път като цопна и от 10м една доиде да го хапне)при задържане не го пипа,но щом мръдне и следва плясък и на мен ми се подкосат коленете и избързам :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Д-р Флекс »

Д.Граховски написа:Аха ясно,че аз вече гледам всичко що мога да го водя от горе,ония рапали дигат само мерни щуки,а и сомове,ама все още само празни атаки,пропускат го.Виждам щуката зад него(даже единия път като цопна и от 10м една доиде да го хапне)при задържане не го пипа,но щом мръдне и следва плясък и на мен ми се подкосат коленете и избързам :D


Ще свикнеш. При мен и досега успеваемостта е 50% ... в добрите дни :D Повтаряй по няколко пъти на същото място, щуката обикновено не се отказва от втора и трета атака, дори ако първата е била празна - стига да не си я уцелил по главата :D
Дарин.ор
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Мар 04, 2013 13:44
Риболов: спининг
Местоположение: Свищов
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Дарин.ор »

вчера закупих рапалата 18.90 и сам доволен от звука! Сега остава да излъжа някое соме, но малко ме притеснява мътежа.
ronaldo_st2
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 18, 2011 16:22
дал Браво: 3 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от ronaldo_st2 »

Здравейте колеги на тези попери и по точно на рапала скитара досъм мятал но още няма риба вие каде имате риби в силно обрасли малки водоеми или и на по големи. Пробвал съм доста на езеро загорка но нищо . Проводката мисля че е както трябва но ще настоявам още.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от maznislav »

Тъй като от каяка е голям кеф да се лови с повърхностни примамки доста често залагам на тях напоследък.... Обаче това което стана вчера ме озадачи - хванах над 40 кефала ( дребни до средни) на smith towadi като го атакуваха не само с падането ами при проводка и по 4 -5 броя го заобграждаха ( като костур) и се надпреварваха да го атакуват. На свякакви малки бомбъри не обръщаха никакво внимание. Хванах и един хубав кефал на Lucky Craft Sammy 65. Някой правил ли е целенасочен кефалски риболов на повърхностни примамки някога защото аз до вчера си мислех , че кефалите се ловят по скоро инцидентно на такива примамки?
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Spining_fen4e »

Здравей колега! Аз съм пробвал кефала на различни "surface" примамки. На собственоръчно изработен уокер с размери около 3-4см. , съм имал доста добри резултати, когато на почти нищо друго не пипаше. Големи екземпляри не съм улавял, но пък съм имал атаки от такива. Тези почивни дни пробвах различни повърхностни примамки, наподобяващи насекоми. Успеваемостта им също беше добра, но гелетата са по-голям процент от реализираните удари, поне при мен. :)

Поздрави!
Има ли желание, има и начин!
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Fat Head Killer »

Здр те на всички колеги открили магията на повърхностните примамки аз лично мога да говоря единствено за Pop poper на ( Salmo) за мен това е най добрия .Ловя с проходилка и имам много слука главно щуки то аз и тях търся де много адреналин при самия визуален контакт самото излизане на щуката от укритието си вълната последваща попера просто които не го е лично не знае на какво е способна щуката при атака как изригва подразнена от самия шум за летния сезон това си е примамката.Винаги сам искал да заснема с камере някои риболов проведен с попер за напред замислям да си купя от тези камери на GoPro мисля че ще има страхотни кадри на скачащи щуки над водата неможе да се разчита на крупна щука на попер но все пак тръпката и от някоя 2 килограмова зъбатка е супер .Ще чакаме следващия летен период .Наслука на колегите :fish15: :tup:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от stancom »

Fat Head Killer написа:.... неможе да се разчита на крупна щука на попер.....
Това не е точно така ! И голяма щука атакува попера. Най-голямата ми щука в последните години е на попер и то на река.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Fat Head Killer »

Да имаш право но аз лично по голяма от 3 кг не сам изкушавал :)а твоита речна щука кви размери беше в кои сезон я удари?Но но принцип такова е твърдението и на братята руснаци които имат много щуки и доста я ползват тази примамка попер .Ето едно клипче което е много красиво заснето http://www.youtube.com/watch?v=SLIa7p26 ... w&index=94" onclick="window.open(this.href);return false; насладете се :tup:
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от svetlio80tm »

Fat Head Killer написа:Здр те на всички колеги открили магията на повърхностните примамки аз лично мога да говоря единствено за Pop poper на ( Salmo) за мен това е най добрия .Ловя с проходилка и имам много слука главно щуки то аз и тях търся де много адреналин при самия визуален контакт самото излизане на щуката от укритието си вълната последваща попера просто които не го е лично не знае на какво е способна щуката при атака как изригва подразнена от самия шум за летния сезон това си е примамката.Винаги сам искал да заснема с камере някои риболов проведен с попер за напред замислям да си купя от тези камери на GoPro мисля че ще има страхотни кадри на скачащи щуки над водата неможе да се разчита на крупна щука на попер но все пак тръпката и от някоя 2 килограмова зъбатка е супер .Ще чакаме следващия летен период .Наслука на колегите :fish15: :tup:
Колега коя разцветка на този попер е най- успешна, според твоя опит? Защото замислям покупката на такъв :D
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Fat Head Killer »

Колега коя разцветка на този попер е най- успешна, според твоя опит? Защото замислям покупката на такъв :D[/quote]
Здр колега :) няма да сгрешиш ,аз лично ползвам разцветка CMD сребрист ласкав със син гръб и червени перки просто той ми е фаворита имам и други попери но така си стоят .Просто тззи ги разцепва :tup: Вземай го :fish15: но лошо е че е далеко лятото .Успех
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Fat Head Killer »

[imghttp://media.snimka.bg/s1/2972/032187951.jpg][/img]
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”