Из маришките и околомаришките дебри.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Daniel Defoe »

pi4a94 написа:... Трябва някой урок да преподадеш :D Примамката Чъби ли е? ...
Ооо Саше, воблерчето е чери :11:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от axel »

Проблемът с боклуците и бутилките,не е само,защото се хвърлят в реката.Основната причина е сметището на Цалапица на около 5км.,нагоре срещу течението на реката,там,както е добре известно,срещу него се извършва добив на инертни материали в коритото на реката,променяйки го и по този начин реката мие самото сметище и завлича всички боклуци,а бутилките като по-леки плуват по течението обратно към Пловдив............имаме си доста сполучлива българска поговорка,за вола дето риел и пръста падала на гърба му,така и сметището над града и околните общини разположено на брега на реката над самия град.На мястото,където ходиш/то си е едно и също/ има вирове с обратно течение и там шишетата се задържат.
риболовът е само хоби!
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Vid »

axel написа:Проблемът с боклуците и бутилките,не е само,защото се хвърлят в реката.Основната причина е сметището на Цалапица на около 5км.,нагоре срещу течението на реката,
Че сме мизерници ни е ясно, че на никой не му дреме, също е ясно... Само се чудя, как оне смогват да изчистят отпадъка с БГ надписи де се влива долу в морето??? :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от bogidar »

Вчера след работа отидох до реката да видя как е положението. Нивото се е нормализирало и на цвят е ок. За около час имах един удар от распер, който естествено се откачи на първия рън. Беше в плиткото след бързей и успях да го зърна. После последваха и стандартните спасявания на примамки с много зор и нерви...

Днес сутринта реших да отида на същото място. Нямах и едно подгонване. Времето беше кофти, студено, духа превалява... изкарах около два часа и реализирах поредното капо...

Поздрави и успех колеги....
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ivmech »

Време беше и аз да се похваля тази година :tup:
Изображение
lyuskata
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 16:56
Местоположение: София,Овча Купел

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от lyuskata »

Леко със смесени чувства останах от тази снимка.Распера на пирона малко ме натъжава,но като погледна дървото малко по-надолу ми идва настроението . :roll:
НЕ НА БРАКОНИЕРСТВОТО!!!
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ivmech »

Какви ли чувства биха бе те обзели ако го бях показал в тигана ? Идеята с "щастливите кокошки " нещо не ме грабва. Така или иначе добичето ще отиде за храна ... За успокоение на всички ще кажа , че го убих хуманно преди да го накълцам.А това за дървото ... :D 2 часа се дзверих на снимката докато стопля какво имаш предвид ... явно одъртявам :( .
ktd.
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 0:31
Риболов: спининг,тролинг!
получил Браво: 1 път

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ktd. »

Ето това беше за 2-дена + доста други распери и кефали от които имаше трофейни..

Изображение

Изображение

А това е клипчето на изкарания само с лайт такъм
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от sestrata »

Моля, когато се показават забранени за улов риби, да се уточнява каква е съдбата им, за да не се налага четящите да натискат сигнал-бутона.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Daniel Defoe »

Поздрави от Марица, от една скромна 57-ца :11:

Изображение

Изображение

Поздрави и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Daniel Defoe »

Днес имаме победител - кефлето Гошо, във викторината "На сила хубост не става", който, слава Богу, не беше наранен и след като го откачих от досадните тройки, изчезна със скоростта на бит педераст, та не успях да фотна и релийзването.

Изображение

Поздрави и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
vene mitov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 9:17
Местоположение: гр.Дряново
дал Браво: 5 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от vene mitov »

sestrata написа:Моля, когато се показават забранени за улов риби, да се уточнява каква е съдбата им, за да не се налага четящите да натискат сигнал-бутона.
Съдбата е неясна!!! Но този размер са най вкусни :mrgreen: !
anbuch
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 9:18
Риболов: Спининг
Местоположение: Хасково
получил Браво: 1 път

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от anbuch »

Изображение
От днес : Щукле 65 см - абсолютният ми личен рекорд за размер на уловена риба (за пръв път и видях щука наживо :) ). Това беше сефтето на новата макара , новият брейд и новата ми примамка Zerek Ruby Crank по-плиткогазещия вариянт цвят BLS , макар това да беше вторият и риболов. Все поводи за щастие ,ама нещо друго се случи -далеч по стойностно. След като изкарах на боксир щуката ,направо се видях в чудо с нея (самоук, "форумен" рибар съм и то само от няколко месеца) - завтече се един колега да ми помогне да я откача,пък ми обясними че съм изкарал късмет без повод с такава щука , пък ми направи един повод от неговият флорокарбон,показа ми възли ,пък си подарихме по една примамка , споделихме опит (макар аз почти нищо да не споделих хаха ) и хайде поживо-поздраво - ей на това последното му викам аз успешен риболов :) Мерси колега :)
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ivmech »

Удоволствието беше за колегата :tup: . Винаги е приятно да срещнеш готини хора по реката .Пожелавам ти още по-големи успехи :fish15:
ktd.
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 0:31
Риболов: спининг,тролинг!
получил Браво: 1 път

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ktd. »

Колеги, всички риби са върнати обратнов реката.А за разпера, ако го Задържиш то трябва да имаш някои враг , че да му дадеш рибата да си е хапне. На 1 квадр. Сантиметър има по 100 кокала..! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”