Спининг в Централна Северна България

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
krasimb
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 23:07
Местоположение: Велико Търново

Спининг в Централна Северна България

Мнение от krasimb »

Колеги, здравейте!
Сърбят ме ръцете, а ме е налегнало тотално безфишие. Само работа, работа, пак работа и после пак работа. Аман! Та професията ми наложи да се преместя да живея във Велико Търново и това внесе хаос в риболовната ми практика. Не знам къде да ходя и какво да ловя :twisted: :cry: Реки и гъолове колкото щеш (Янтра, Росица, Вит, Осъм, Искър и прочие). Ама идея си нямам какво се лови в тези реки и къде. Моля ви, дайте съвет! Много често ходя и по Дунава, но и там ми е много непознато!
Ловя само на спининг, с каквито примамки можете да си представите! Смея да твърдя, че със щуките и пъстървите се оправям доста добре, кефали и распери по Тунджа съм хващал доста, ама на сом и бяла риба досега не съм имал слука.
Та ще съм много благодарен ако споделите къде ходите и за каква риба. За такъмите ще се оправя! ;-) Къде търсите щука и распер по Дунава, само кефал ли има из Янтра, Осъм и Росица и Вит? Има ли по Дунава блата подходяши за щука? Разрешена ли е Сребърна :D И Прочие!
Аиде че сигурно ви писнах.
П.С. Стари Видри е страхотен клуб и ме е много яд че не мога да ходя по състезанията тази година! Надявам се от догодина пак да се включа. Давайте все така! С нетърпение чакам да се запозная и с местните видри!
Fish quietly, the silence of the wilderness is too beautiful to miss...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Красьо , ти не беше ли от Карлово бе батко ? Отдавна не си се обаждал. :roll:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Здрасти Краси! Термина "Безфишие" ме изкефи много! Поздрави - извинявай че пиша OFF!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
krasimb
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 23:07
Местоположение: Велико Търново

Мнение от krasimb »

Аз съм Злати, специални поздрави ;-) Чух за твои добри прояви по състезанията, евала!
Имах много работа напоследък и риболова пострада :cry:
То кога се връщаш от морето, да направим някой излет заедно? Скоро ще ходя из Сливенско да проверя щуките ....
Fish quietly, the silence of the wilderness is too beautiful to miss...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

А бре, Краси, а бре Бакърджиев, къде се губиш бе приятел, изчезна като черния пипер при бай Тошо...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
krasimb
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 23:07
Местоположение: Велико Търново

Мнение от krasimb »

Бат Стане, ожених се, дете ще си имам след месец, и се спуках от бачкане ;-) Та докато ги свърша тези важни неща не остана време за риба, което е много лошо!
На всичкото отгоре сега съм в Търново, а тук си немам идеа какво и къде се лови. Тепърва се запознавам с колеги. Абе ще почвам да ги чеша, няма начин.
Обади се някой ден да направим един излет на Панега. Днес се върнах оттам, но беше много голяма и доста мътна. Все пак се отчетох с 2 хубави американки, и регистрирах зверски удар, който обаче не се закачи :cry: А съм се зарекъл до края на годината да се запиша с някоя балканка към кило поне :D Ех, меччти!
Ти ходил ли си по нашия край скоро? Тази година ги пукнах пъстървите, макар и само с 4-5 излета :D
Айде поздрави от града на Болярите!
Fish quietly, the silence of the wilderness is too beautiful to miss...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

krasimb написа: ...да направим някой излет заедно? Скоро ще ходя из Сливенско да проверя щуките ....
Щуките на сливенско са ми абонати :wink:
Правя планове скоро да отскоча до там. Ако искаш пусни ми номера си на ЛС. Може да направим съвместен риболов по Тунджа.
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Инфо за Дунава могат да ти дадат нашите колеги от Русе и Търново - Митко-Бурмата , Шамана , Росен или бате Лазо :wink: .
Специално Шамана разпаря расперите тези дни.
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Краси, баш ми е драго, поздрави на мадам Бакърджиева, стискаме палци...в Карлово не съм ходил тая година, щото реките бяха бая големшки, ама не се съмнявам, че е имало рибки. Тука се боря с некви пъстърви с променлив успех. За Панега задължително ще отидем, тая година е плодотворна там, има яки риби.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”