Лайт спининг по Русенски Лом

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Лайт спининг по Русенски Лом

Мнение от sestrata »

По една или друга причина, река Русенски Лом и притоците и не са обичайна дестинация за почитателите на лекия спининг. Напълно незаслужено, както ще покаже настоящияг фоторазказ. Черни Лом, покрай който се разходих днес, без да е карстов много напомня Златна Панега, цветът на водата е сиво-кафеникав, относително бистра и студена - чудесен подарък за летните жеги. За желаещите да избегнат еко-пътеките и да се провират в крайбрежната джунгла препоръчвам високи ботуши и ризка с дълъг ръкав - слонската коприва и драките са навсякъде около реката.
Подходяща за спининг е не много дълга, но в никакъв случай прекалено къса въдица. 2.10 - 2.40 м и тест до 14 гр бърза пръчка е правилният избор. Плетено влакно за ползващите скъпи примамки или монофил 0.16-0.18 мм. Тук е мястото да спомена за характерното поведение на тукашните кефали - за разлика от събратята си в бистрите реки, не преследват примамката, а вземат непосредствено след приводняването, което предполага съответната готовност за мигновена реакция. Самите примамки са без значение, стига да са бавно потъващи, малки и леки - микро кренкове и въртящи блесни не по-големи от №1 сат иделни за целта. Като размер може да се хване всичко - от пуристки кленчета тип пръскач до откровени тупалки.
Реди? Гоу!
РЕКАТА
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
РИБКИТЕ
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
КРАЙ
Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от ceslav »

Бря!!!

Пак ми нанесе изненада!
И справедливост за всички.......
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Сестрата написа: без да е карстов много напомня Златна Панега
Правилно Павле, само дето Панега има характерен изумруден цвят. Ето тези ми напомнят участъка при екопътеката:
Изображение
Изображение
Изображение
, а тази все едно че е точно преди бента на Румянцево:
Изображение
Иначе ако беше днес на Панега щеше да видиш на участъци доста висока коприва, слава Богу си носих промазаният комплект. Излизаха между такива:
Изображение
и такива:
Изображение
Общо 10-ина бройки, предимно около нормата, и още 3-4
откачени, щото видиш ли ние сме гъзари и пилим контрите:D :D .
Павле, поздравления за чудесното излетче и също толкова хубавият репортаж!
Последно промяна от wertus на Пон Юни 29, 2009 6:31, променено общо 1 път.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

П.П. Само козички нямаше, но за сметка на това имаше крави и доста креслив кравар.... :evil: :evil:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Бравос, младежи! Чудесно сте си прекарали! Аз също два дни походих за рибка, но на муха. Срещнах и кози. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Страхотен излет и снимки, евала!
Все съм свикнал да гледам твои распери, бели все бичмета... И са ми е малко странно да чета как си цъкаш кленчета у такава бара като Русенски Лом :lol:
А снимките със стоката са железни :lol:

п.п.

Румба кажи на л.с. как си изкара в неделя да не спамим у темата на Павката. Следващия път ще се организираме...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Страхотно! :shock:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Прекрасни снимки и рибки :)
Тука всички реки са мътни , и адски студени ( говоря за Родопите) та остана само снимки да гледаме :)
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Това пуризма е заразен.Лома си дава добра рибка,кефал,сом,шеран.Естествено ако не го тровят през 6 месеца ще е коренно различно.Страхотни снимки Павка.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Павка ,и аз бях по тия места събота и неделя,само че вместо въдица ме накараха да вземам разни стъклени бутилки с огнени течности. :lol: Даже не знаех че там където ще ме водят има река.И като я видях си викам това е перфектната рекичка за пъстърва.По-късно като разпитах тук-там и разбрах че точно такава риба едва ли обитава реката.Но много ме беше яд че бях без въдица.Видях само един дядо с цапало,които като му обяснихме че сме изпили предната вечер доста концентрат и недолюбваме точно такъв риболов чинно се качи на колелото и офейка. :lol: Много ми хареса района и може би ще го посетя вече и с въдица.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Браво Павка,

Напомнят ми тия снимки за един пролетен предзабранен риболов..... Ех.....
Малко, малки, но си излизат и по йедри там...... ма само които си ги можете.....

Илиански,

Загубил си, че не си взел въдицата. Реката е малко особена, но е интересна. И има живот, въпреки замърсяванията...
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Абе Ники,аз още съм бесен затова че бях без въдица.Ама се сбирахме на другарска среща по Русенско и ми викат -"Там където ще ходим няма какво да хванеш".Повече на другарска среща без въдица не тръгвам. :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Мнение от cekoi »

Хайде и аз да сложа някоя снимка от 27.06 . Аз хванах някаде около 30 кефалчета , от които поне половината бяха мерни . около 10 от тях бяха 30+ , като имах и един над 40 който си замина с воблера ми . Приятеля с който бях имаше горе долу същите резултати .


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

а имаше и такива моменти :shock:
Изображение
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Браво..Брависимо и на Павката и на Цецо !
Това с 2-те кефалета е уникално !
Бягате от Дунава а? Дано да е само временно, че ако е така цялата година ще бъде едно гууулееемо ЯЗЪК.
Аз имам общо 4 излета тази година след 6 юни и резултатите са известни - няма резултати...
Но ще упорстваме пък да видим...
Ето и от мен 1 снимка - младото поколение и то се пробва усилено.

Изображение
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

браво Цецко,

Кви са тия дето викат, че не си ги бил ловял! Явно много добре е кълвяло....
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”