Kak се лови пастърва във високо планински езера?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Прав си дали става въпрос за риби,езера или дрехи,резултата е ясен.
Popper
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 13:45
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Popper »

За бързо "претърсване" на водоема - клатушка - Kastmaster или Thomas Buoyant. Може да пробваш и малък воблер или въртяща блесна на потъващо сбирулино.
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Теоретично можеш...но на практика обикновенно не се получава, това със сбирото. :D :D
П.с.Голяма активност колега!Браво! :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

flayko написа:Теоретично можеш...но на практика обикновенно не се получава, това със сбирото. :D :D
П.с.Голяма активност колега!Браво! :D
що бе Стойчо да не се получава. Гледам ги, че бухат здраво на булдо и фащат некви риби, така че и това върши работа.
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

На булдо с мухи, не на въртележка.На мен не ми се е получавало, в тая бистра вода, но ти Бат Стане си друга работа! :D
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

flayko написа: но ти Бат Стане си друга работа! :D
Стойчо, правилно си отбелязал! :D :D :D
Има една случка в теснолинейката, когато Бат Стан е оставил такъм ас булдото на седалката до него. На спирка Черна места се качва леля Екме, която носи една кошница и вътре жива ярка. Както се клатили мухите, а Бат Стан раазсеяно е гледъл в посока Семково и върховете отгоре. Вътрешно си възкликвал> Ех, тук колко шаренки съм подръппвал , ехееееее..... Някъде към Якоруда ярката не издържала на поклащането на мухите и лапнала едната. В този миг настанл вой, защото това била най-добрата носачка на леля Екме. Вай! Възкликнал и Стан. Настанло суматоха, викали кондуктора да разплете ярката, а Станил през това врме оправял разплетента корда и успокоявал разтревожената леличка. Имало вероятност аварийно да спират теснолинейкта. Но се оказало, че кондуктора е с ветеринарен техникум и лесно "рилизнал" ярката. :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ТИТАН!
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
parachute
Мнения: 225
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 23:51
Местоположение: София

Мнение от parachute »

Ванка, много силно!!! :lol: :lol: :lol:
"Леля Екме" Дивак :lol:

Поздрави!
Аватар
parachute
Мнения: 225
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 23:51
Местоположение: София

Мнение от parachute »

Бат Стан написа:що бе Стойчо да не се получава. Гледам ги, че бухат здраво на булдо и фащат некви риби, така че и това върши работа.
Не че върши работа, а е много по-приятен риболов от блеснаренето.
По тънка работа е, и дава по-голям кеф от "цепенето на дръва" цел ден с блесната.

Поздрави!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

parachute написа:
Бат Стан написа:що бе Стойчо да не се получава. Гледам ги, че бухат здраво на булдо и фащат некви риби, така че и това върши работа.
Не че върши работа, а е много по-приятен риболов от блеснаренето.
По тънка работа е, и дава по-голям кеф от "цепенето на дръва" цел ден с блесната.

Поздрави!
Хм, чак пък булдото е да е по-голям кеф от блесната...ама то всеки си има предпочитания в крайна сметка. А за блесната не казвай, че е цепене на дърва, хубав риболов си е.
Аватар
parachute
Мнения: 225
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 23:51
Местоположение: София

Мнение от parachute »

Бат Стан написа: Хм, чак пък булдото е да е по-голям кеф от блесната...ама то всеки си има предпочитания в крайна сметка. А за блесната не казвай, че е цепене на дърва, хубав риболов си е.
Хубав е, и аз мятам железа, но в сравнение с булдото конкретно по езерата е несравнимо . За мен де, а и за всички, които познавам да ловят така.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Ivan VP написа:........ Но се оказало, че кондуктора е с ветеринарен техникум и лесно "рилизнал" ярката. :D :D

Хахахаххаах хахаххахахахах
Да беше направил снимки на рилийза :) хахаххахаха
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

parachute написа:
Бат Стан написа: Хм, чак пък булдото е да е по-голям кеф от блесната...ама то всеки си има предпочитания в крайна сметка. А за блесната не казвай, че е цепене на дърва, хубав риболов си е.
Хубав е, и аз мятам железа, но в сравнение с булдото конкретно по езерата е несравнимо . За мен де, а и за всички, които познавам да ловят така.
Хм, според мен булдото е хамалогия и никакъв финес, ама след като мислиш така, вероятно има някаква красота, която е непонятна за мен. Иначе е резултатно, не споря изобщо.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Kak се лови пастърва във високо планински езера?

Мнение от zee »

за първи път за пастърва.Наскоро дъщеря ми си купи едно шале/ барака, хижа/ планината на брега на едно езеро само с дъгова пастърва. след две седмици отивам там за две седмици и трябва скоростно да се оборудвам въдици,макари конци - аз имам много неща но са за океански риболов та всичко требе на ново. изчетох това което Павел е писал и сложил в шопинг листата. има ли и нещо друго за да добавям.. На езерото има разни ограничения - не може с стръв - жива или мъртва,не може с силикони,не може и с палетите на Глъб за пастърва - само на искуствена муха - немам време за сега да се уча на това и със спининг на железа или воблери. може тролинг но без мотор само на електричака ама аз нямам електричка /а иначе с шалето си има и лодка малка 4.5 м алуминка с гребла/ . мин размер на рибите е 32 см и до 8 бр на ден.ще съм благодарен ако някои под формата на шопинг лист напише нещата въдици, макарета вече взех и ми навиха в магазина конци - изглеждат ми смешно мънички сравнено с другите ми такъми са океански риболов... :shock: Та остава въдици и всичките други железарии - немам много време другата седмица дребва да ги пазарувам.Благодаря предварително на всеки за съвет и насоки. :tup:



Изображение

ПП не е в България
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Kak се лови пастърва във високо планински езера?

Мнение от bulgarian »

Щом те чака лодка на кея на първо място ти трябва ел.двигател тука са по 200 лв. там трябва да са 40-50 $, едно въдичка за тролинг и една за спининг от някоя "trout серия", и воблерчета от 3 до 10см. пак има разни готови сет-ове направо комплект, блеснички Мепс хd, вълтележки, мухи и др. разни нещица....
Направо отивай в някой Бас Про или Кабелас магазин там ще се оборудваш...наслука!
пс. и на мен ми се прииска да отида на някоя хижичка с езерце :fish15:
пс.2 Щука няма ли в това езеро?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”