Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Мунчо »

Видях аз големио камень скръбно зовящ ви в близката далечина. Поне можехте да идете на сиротното озеро, да видите как се вдигат сивените.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от баш майстора »

И тоя път дунавския набег не ми се получи както го планувах. Паркирам на разсъмване на избраната точка, те вече паркирали. Започнаха да разтоварват промишлени количества швейцарски пенционери, викам си: "Тука нема да яде Асан баница!", тия ше си откинат тука цял ден и се преместих на резервната дестинация. Тъкмо успях да скъсам първия силикон и пенционеровоза мина покрай мен. :evil:
Изображение

Изображение
На новото място риби не се появиха, скъсах още няколко примимка и си набих камшиците към селския щукарник. Там заварих обичайната картинка - десетки тападжии и никой нищо не хваща. Реших да постържа малко по дъното с няколкото останали ми силикона след дунавската сеитба и взех че хванах. :shock: Четири щуклета на силикон и още толкова на блиснъ, оная дето не фаща! :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от Мунчо »

*Вахмааму и кУрифей... :)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от баш майстора »

Първи закон на капото: "Кога не мойш си набра щуки - си набираш квот мойш!" Дребни, ама ногу! ;)
23131635_10214739393107117_876294171413710555_n.jpg
23131635_10214739393107117_876294171413710555_n.jpg (183.75 KiB) Преглеждано 4257 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от Асти »

Нядавам се, вярвам, че си ги върнал обратно след снимката? :wink:
C&R
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от баш майстора »

След неуспешният опит за откриване миналата неделя, когато реката ме посрещна като "Тих бял Дунав", само че нито беше тиха, нито беше бяла, но на размер го докарваше почти като Дунава, днес най-после успях да се разпиша с няколко рибки. Дребни, но като за този сезон - бива.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всички рибки си отидоха поживо-поздраво за да зарадват и някой друг. ;)
Изображение
Най-интересното за деня беше една неочаквана среща - глиган, сигурно беше към 150 кила, огромно животно. :shock: По реката съм виждал сърни и то в по-диви райони на реката, а тва добиче беше почти на центъра на селото. :shock: :shock: :shock: Лошото е, че ме свари абсолютно неподготвен и не успях да му спретна една фотосесия... :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от muharko »

Колега, би ли споделил каква е блесната на първата снимка и как води камолата / по течението като мухар с нимфа или срещу течението с туйчване или по друг начин /. Благодаря.
Поздрави!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от баш майстора »

Блесната е моя самоделка.
037907961-big.jpg
037907961-big.jpg (167.1 KiB) Преглеждано 3370 пъти
Силикончето го водя като въртяща блесна. Не знам дали е правилно, силиконите са ми "тъмна Индия", но явно и така става. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от muharko »

Благодаря за бързия отговор. И за мен силиконите са загадка, която ми се иска да разбуля и затова разпитвам. Иска ми се да намеря начин за презентацията им различен от стандартния с "чоплене" по дъното. Тоест замяташ силикона и навиваш бавно и силикона започва да се върти около оста си. Правилно ли разбрах. А съобразяваш ли се с посоката на течението. И колко често имаш успех със силиконите. Тоест имал ли си успех с тях когато на блесна и воблер не иска.
Поздрави.
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от muharko »

Да действително. Но освен колегата Бат Стан никой друг не е споделял в тънкости използването на силикона в пъстърволова. И аз съм се пооборудвал със камоли и джигови куки и съответно съм пробвал но нещо не се получава. Та затова искам да чуя и мненията на други хора използващи тази интересна примамка. И вече използващи я с успех.
Поздрави.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от баш майстора »

muharko написа: Но освен колегата Бат Стан никой друг не е споделял в тънкости използването на силикона в пъстърволова.
Те тука е ключа за палатката! ;) Той споделя (щот знае как), а аз просто се фукам с първа риба на силиконов глис! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от Д.Граховски »

muharko написа:Да действително. Но освен колегата Бат Стан никой друг не е споделял в тънкости използването на силикона в пъстърволова. И аз съм се пооборудвал със камоли и джигови куки и съответно съм пробвал но нещо не се получава. Та затова искам да чуя и мненията на други хора използващи тази интересна примамка. И вече използващи я с успех.
Поздрави.
Аз често жъна риби на подобни неща. Смени джиговата кука и глава с мухарска кука и волфрамова глава - 4 мм примерно. Воденето може да е без навиване. Мяташ и оставяш течениетп да си го носи, като само обираш корема. Млже и лекинко да го джигваш, да рипа по дъното. Аз ги ползвам по езерата успешно и във вирове. В течението рядко ми се получава.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
muharko
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 18:00
Риболов: мухарски, спининг
получил Браво: 11 пъти

Re: Новите приключения на "баш майстора"

Мнение от muharko »

Джигова кука имах впредвид точно мухарска №6 с различни волфрамови глави от 2,2 до 4,0 мм. Но до сега съм пробвал само в течение, идеята за вировете ми харесва. Ще пробвам. Мерси.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”