Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от suhia_ribar »

lyuskata написа:Абе май със В започва. :wink:
Да не се окаже,че е на границата на 2 землища.......
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Д-р Флекс »

Абе едва ли днес някой помни, къде минава границата на двете землища, но ей там при онова дръво, дето башмайсторчето го е снимал, минава северната граница на ареала на едни "сладки кучнца", местодомуващи в руините отсреща, които жив биха го разкъсали...явно са защитавали южната граница по това време...или ветъра му е духал фронтално :D
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от RUNNING WILD »

колега Бъш Майсторче като минеш големата топола къде под нея палят огин дебелата,вървиш още 100 метра направо и завиваш на ляво прескачаш вадата и тръгваш покрай брега ще видиш счупени тухли плочки бетони и покрай тебе има орехи от дърветата и си вървиш кротко нагоре покрай брега и се не бой,има хубави места дашни и там даже никога няма хора там не е облеснено гъмжи от щука рибите умират от старост нема кой да ги лови,ако ти стане скучно и не си ходил на киноложка изложба супер това е твоето място.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

... и гъби има мого покрай оградата. ;) А и тръстиката си я бива, минава 3-те метра. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от RUNNING WILD »

тия лаещите са с 1 по малко от миналата година гарантирам ти сега са 4 ако още са,дръж фронта ще следя репортажите редовно,другите езера обходи ли ги?внимавай да не те види Платика и още 20 колеги от форума че им ловиш на тайните места.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Plat1ka »

Няма споко. Там щуките умряха "хъм от старост" но предимно от тази на пенсионерите с тапите :) Тази година ходих 5 пъти и хванах една писалка къде 30 санта.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от RUNNING WILD »

нищо нищо утре се окичиш с слава,бъркай по-надълбоко в купата на организатора да спечелиш джърка,ако не ти хареса го продай в продавалник до твоите да си помисли организаторо че си почнал да му копираш неговите,вие сте двамата единствените там след време можете да станете като Пума и Адидас знае ли човек,сложи и ти некои подарък у томболата направете го втори тото шанс,айде и успех утре па се видиме на торфа ти покажем както пее Криско-покажи на тия хора как замяташ...и после как се мяташ...как се пържиш...как преяждаш...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Уикенда бях по Мунчова околия и ми казаха, че в близост до мястото, в което сме отседнали има малък водоем с някоя и друга щука, бяла риба, че дори и соме. Не ми трябваше повече за да се навия да си взема такъмите... не че ми се случва често да пътувам без въдици. :wink: Инфото беше за дребни рибета до към кило и затова заложих на пръчка Sert Hexane 2.40 5-15 гр., макара Grauvell Targa 1500, влакно Varivas High Grade PE4 1.2 и лидер Climax Select FC 0.355. Тръгнахме за водоема в ранния следобяд с идеята да похвърляме 2-3 часа до мръкване. Времето напредваше и почна да се здрачава. За това време имах 2 удара на сериозни клони, които успях да извадя под насмешките на компанията, че ще си имам проблеми с горските за незаконен добив на дървен материал. Бях сменил няколко дузини клатушки, воблери и силикони и преди тръгване реших да хвърля няколко пъти с една самоделна цикада, подарък от скъпия ми другар Боян (bibobibob). Водех я бавно, така че да почуква по дъното и в един момент примамката спря. Засякох инстинктивно и успях да я изтегля около метър преди да спре окончателно. Групата пак ме емна, че отиват да викат горския. Аз, обаче, усещам, че нещо не е както трябва. Задържах още секунда-две и аванса свирна. Нещо в другия край на линията повлече тежко, с мощни тласъци близо до дъното. Викам си - сом! :shock: И се почна едно дърпане, ама с тва лимбизяно пръчле зор работа. :lol: След около 20-ина минути се показа опашка и краката ми се подкосиха. Сериозна риба, но не е сом. Оказа се толстолоб, окачен за гръбната перка. С цената на счупен кеп и една щипка, тип грипер, като по чудо успяхме да го извадим на брега. Измервателната апаратура показа метър и 2-3 санта отгоре. Килограми не знам, но като се опитах да го вдигна имах чувството, че бях хванал торба цимент, предполагам нещо от сорта на 15-20 кг. Целувки, прегръдки, няколко снимки и кой от къде е! :D
Та това, мили ми другарчета, е риболов на трудни толстолоби с цикада. :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от kaleeff »

Е*ати дзвера!
Аман от манекене...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

От местопрестъплението! :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Блага коледна писаровска щучка, мили ми другарчета. :D 70 сантиметра показа метъра, килограми неизвестни, предполагам около 2-та, може и малце отгоре. :wink: Удари по обяд, на третото хвърляне, на клатушка с единична кука и силикон отзад, на суууупер бавна проводка с тътрузене по дюшемето.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тва май ми беше закриването за тая година. Като гледам кво е навън, най-вероятно ше прекарам оставащите дни на дивана пред телевизора. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от babydoctor »

Дръж, Ники...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Не че има нещо за похвалване, но поне да се покажем, че не сме си стояли по къщите. Мястото е добрепознатото на мнозина пристанище на Порто Куфо, време перфектно, компания на ниво, риби никакви. :lol: Емануил спаси честта на групата с един паламуд, малко преди тръгване към София.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от takezo »

'Убавци !!!

Никооо, к'ва е пръчката на Емануил, ноо колеста ми се види ?

:tup:
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”