Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от balkanka »

Определено американката, особено расла от малка в реката, е много по-сериозен боец...страхотни мръсни номера владее.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от kontev »

balkanka написа:Определено американката, особено расла от малка в реката, е много по-сериозен боец...страхотни мръсни номера владее.
Ми как нема се бори, кат я чака тиганя :!: Балканките се поразглезиха покрай тоя кечендрелийз и сами излизат, щот знаят, че после ще ги пуснат :lol:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Бат Стан »

Ники, ако прочетеш молитва пред речното божество Добър Миле, ще бъдеш възнаграден и с по-едри риби.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от maranzika »

kontev написа: А да не забравяме също, че американките растат по-бързо.
Абе аз имам наблюдения за едни балканки дето са по 40см. на по-малко от 2 години.. :wink: Всичко опира до манджата.. :D :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от kontev »

maranzika написа:
kontev написа: А да не забравяме също, че американките растат по-бързо.
Абе аз имам наблюдения за едни балканки дето са по 40см. на по-малко от 2 години.. :wink: Всичко опира до манджата.. :D :D
Няма лошо, по принцип, пъстървите растат като гъби, независимо от националността. Но все пак, при еднакви условия, американките растат по-бързо от балканките. Предполагам, че като казваш по-малко от 2 години, имаш предвид от зарибяването, а не от излюпването на личинките, т.е., общо около 2 години. За това време, при благоприятни условия, американката може да удари 2-3 кила, доколкото ми е известно. А 40-те сантиметра може да ги стигне и за около година.
Лошото е, че изхождайки от бързия растеж и имайки предвид, че пъстървите стават полово зрели чак към 3-тата година, веднага става ясно, че повечето риби по най-посещаваните реки са много далеч от полова зрялост. А това означава, че популацията не може да се самоподдържа :(
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от mitioto »

баш майстора написа:... Митко Кюстендилски ме попита що ги пускам обратно тия риби, а не ги пържа. Честно казано, предпочитам да ловя американки, пред напразното обикаляне по обезрибена река. ....

Мдааа... Та значи тука проблема е двуостър, да не кажа, многоостър. Поставен пред такава дилема, аз също ще се радвам на американки във водата. Работата е там, че размислите ми се отнасят за реки със силна собствена популация на местни пъстърви. Няколко пъти глупци водени от чисти помисли пускаха американки, които няма как да помогнат с нищо за правилното развитие на фауната в дадените водоеми... Идеята да си скубеме риби от по 40-50 и 60 санта и да стават такива за по 3 години е чудесна. И аз бих ги сецкал с голям кеф и ще дойда и аз един ден на тая река у тоя живот, за да го направя. Но там където има добра местна популация от риби, да се пуска, каквото и да е е меко казано глуповатичко. Дори и балканка не трябва да се пуска. Защото дори и балканката от Тошков чарк нема нищо общо с местните риби излюпени самостоятелно в реката....

Колкото до това за пърженето на американките - винаги съм се канел, хвана ли американка по местата където основно ловя, че ще я тръшкам, мъскам, ще й строша врата и ще я препека ритуално на скарата, накрая винаги я връщам обратно със смесени чувства...

Това е то. Но в крайна сметка както е тръгнало, ни местна, ни американка, ни африканка ще остане по нашите реки, така че това е другари. Който ловил - ловил. След 15 години така или иначе и водата ще е наполовина. Само снимки и спомени ще останат.

Може ако искате утре още малко да го разкостиме въпроса. :D
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

mitioto написа:Може ако искате утре още малко да го разкостиме въпроса.
То па гаче има кво да се разкоства... :roll: Случаят е ясен - да влезе убития! :lol:
Бат Стан написа:Ники, ако прочетеш молитва пред речното божество Добър Миле, ще бъдеш възнаграден и с по-едри риби.
А на тоя следващия път че му пикам на "олтара"! Тоя път не даде нищо, та трябваше да ходя да спасявам честта рибарска на тия ситните бройлери. :roll: :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Бат Стан »

баш майстора написа: А на тоя следващия път че му пикам на "олтара"! Тоя път не даде нищо, та трябваше да ходя да спасявам честта рибарска на тия ситните бройлери. :roll: :lol: :lol: :lol:
Не богохулствай, че ще спре да ти кълве! :-) Освен това, ако рибата не иска, отиваш в пивницата при Дане Пръчо и Геле Коняко, пиеш по едно да ти просветне, и отиваш зареден на реката с нови сили и идеи как да я хванеш.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Бат Стан »

Американките тази година, а и предишната, ги е пуснал съвсем целенасочено един човек от Свидня. Нараствали бързо и ставали за ядене още след няколко месеца, а не можел да прибира балканка, тъй като реката е в режим "хвани и пусни". Казано му беше да престане с тези негови начинания.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Малко снимки от седмицата преди Grexit-а. :mrgreen: Общо взето и рибите го бяха дали на уволнение. Както сподели един руски гръц (или беше гръцки рус, не разбрах точно) - "времето в момента е типично пролетно. :lol: Готиното е, че добавих нови риби в колекцията, лошото е че освен баракудата и морската лястовица, останалите цаци не ги знам кви са. :oops:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

И едно неделно пъстърве пътьом. :wink: Имах доста удари, ама нещо не се закачаха. :roll: Нещо съм загубил тренинг явно и трябва да потренирам на пъстърви. Високото спортно майсторство иска постоянство! :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Барата по тва време на годината е разкошна и най-чудното - нямаше никакви комари. Удавих телефоня и още вадя мокри пари от портофеля, ама тва са подробности! :wink:
Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

баш майстора написа:Нещо съм загубил тренинг явно и трябва да потренирам на пъстърви. Високото спортно майсторство иска постоянство!
Умрем да са самоцитирвам! :lol: :lol: :lol: С фотографиите очаквано се омазах, ама техниката мрази да снима на шарена сянка. :roll:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от babydoctor »

Майната на риболова, Ники, кажи от ТАМ ли са ти пейзажните снимки, в което съм на 99% сигурен, може и на ЛС. Ако е така си голям фотограф. Поздрави :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

babydoctor написа:... Ники, кажи от ТАМ ли са ти пейзажните снимки...
Краси, не знам за кое ТАМ става дума, но със сигурност са от ТАМ някъде ! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от kontev »

Така като гледам, не са от ТУК, значи трябва да са от ТАМ :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”