Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от s4etovod »

naso написа:Едно браво за цялостна творческа дейност :tup:
И за Големата риба :roll: Незнам каква е, ама е арна :) :fish15:
Бе майсторот си е Баш Майстор - фаща голема риба Бара Куда :fish15:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

s4etovod написа:Бара Куда :fish15:
Димитърчо, ебавкаш се със старото и ше ти опалим врато! И името на рибата си объркал - с Р се пише, кво е тва Д! :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от s4etovod »

Бе, не бре, откровено ме накефи слуката ти :) Даже ш тряя да ми раздухаш за таа дестинация какво що.
Ама фнимаай оти баш таа големата риба верно мое ти отХапе Р-то :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от babydoctor »

баш майстора написа:Кажи какви марки и размери те интересуват и веднага ти ги рапортувам! :wink:
Ами марките и размерите на рибите, бре... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Лаврака няма кило, баракудата е 1,05 м., предполагам към 7-8 кила, рибите-гущер са педя-педя и малко. Лаврака ми удари на свечеряване на дуел липлес 120 или 130, не му знам точно размера, баракудата се изши сутринта, баш като почна да напича на лъки крафт сий фингър 133, а гущерите биеха на всичко, само да е голямо. Моите са на китайско момоти 180 и на 35-грамов джиг. На джига имах страшно много удари, но не се закачаха. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от babydoctor »

Е, залужавали са си маането тия 1 600 км...А с мерцедесите ме утепа. 90-та година лекувах един със счупена ръка след командировка в Тирана, насред централния им площад техният Мерцедес се сблъсква с Мерцедеса на местния партиен лидер, което май е било и единствената кола там тогава.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Тазседмичното семейно пътешествие из разложко-банския вилает предполагаше тормоз над пъстървите. Въпреки предварителната подготовка, състояща се от консултации с "клуба на знаещите", ровене из картата на района и селектиране на най-подходящите примамки, нещата не потръгнаха ама хич! Обиколих почти всички известни ми и разрешени пъстървови реки, но петнистите ми показваха голям първомайски среден пръст. Изправен пред заплахата да се капотирам, прибягнах до "план Б" - секретен селски гьол с мазни кефали-литраци, стрижоци тип "едри" и слънчаци като дланта ми.
Изображение
На локвата нямаше никой, с изключение на местен колега, който потвърди предварителното инфо за наличието във водата на гореизброените монстъри. Повъртях около час, без да хвана нищо и точно преди свечеряване ме натресе тая хубавица. 65 сантиметра и тегло около двата килограма не е нещо особено като за щука, но имайки предвид, че бях с пъстървовия такъм, видях бая зор докато я извадя.
Изображение

Изображение

Изображение
При прибирането в хотела имах неблагоразумието да се похваля със снимки на улова, та трябваше да изтърпя мърморенето на част от компанията, че не съм я взел за да си я пражнем, но ги компенсирах с бройлерни пъстърви от близкия развъдник, а в знак на благодарност получих селата Снежанка в този вид. ;)
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Покрай Гергьовденските почивни дни имах възможност да прекарам повечко време из плевенския вилает, да посетя места и да се видя с познати, с които не съм се виждал от 30 и повече години. Разбира се пообиколих и местата, на които съм хванал първите си риби. За съжаление тези места нямат нищо общо с вида, в който ги помня от детството си. Водата става все по-малко, а папура и тръстиката превземат нови територии бавно и методично. :roll: Знаех, че малкото свободна вода редовно се проверява от местните мрежари и токаджии, така че не разчитах на улов на трофейни риби и взех лекичък такъм: пръчка 2,10 м. 5-15 гр., макара С3000 и плетеняк #1 по японската номерация. Заложих на дребни повърхностни прамамки (водата в повечето участъци не превишава 20 сантиметра и отдолу са полета треволяк и водорасли) и любимите ми въртящи се блесни. Резултатът - в рамките на очакваното! :wink: Няколко дребни щучки под кило, няколко празни удара, най-вече на уокърите, и 2-3 дребни костура за цвят.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Свъсено време, лек ръмящ дъждец, зелена тревица и всякакви цветенца, пеещи птички... и сам на гьола, какво повече му трябва на рибаря да бъде щастлив! ;) Да, не е лошо да има и някоя рибка, може и дребна, но така за разкош! :) Малко се окъках със снимките, но 10-годишния ми Панасоник толко си може при такива условия. :roll:
Изображение

Изображение

Изображение
Бях на вода малко след разсъмване. Хищниците не демонстрираха никаква активност из плитчините. Там се бяха настанили удобно десетки каракуди и шарани, и без грам притеснение се наслаждаваха на любовта си. :lol: Започнах с една имитация на Duo Realis Jerkbait 110SP в електрикова разцветка, с която се сдобих наскоро. Воблерът се оказа отлична покупка, особено за направо символичната си цена. Изработката е перфектна, куките са стандартното китайско VMC и след няколко проводки ме натресе първото дребно щукле. Не след дълго го последва и втора рибка с подобни размери. Бързи няколко снимки и обратно във водата да растат.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
След тези две рибчета последва доста дълга пауза. Смених още една разцватка на същия воблер, както и няколко други примамки - нищо. Започна леко да ръми и реших, незнайно защо, да пробвам един попър. На втората проводка рибките на метър след попъра се разскачаха и току пред краката ми, точно до примамката се появи щукле с подобни на предходните две размери. Спрях проводката и рибето спря, леко придърпване и удари. Засякох и директно го паркирах в тревата за фотосесия. :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
Преместих се двайсетина метра в страни и случката се повтори. Щуки на попър в дъжда... Кеф!!! :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Продължих разходката в дъжда и не след дълго, за съжаление, се натъкнах на следната гледка. Явно и "колегите" не скучаят! :evil:
Изображение
До обяд успях да прилъжа още едно рибе, този път на Mepps Lusox с доработки от автора. :oops:
Изображение
Интересното за мен е, че всички атаки за деня бяха само и единствено на примамки в разцветки тип, както ги наричат руснаците, "кислотники". Подозирам, че и свъсеното време има принос за това. ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от nikko81 »

Виждам разловил си BEARKING :), дано си взел и мат тайгъра,като цвят, че и него доста го драскат!
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от PAMPASA »

Ники ,копието не е ли 10 см. :roll: /писал си по-горе 110 SP/ - иначе и Аз имам рибки на него ,но аверите ми забраниха да качвам снимки................и така............
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

nikko81 написа:Виждам разловил си BEARKING :), дано си взел и мат тайгъра,като цвят, че и него доста го драскат!
Тези цветове взех, адаш, надявам се скоро да ги разловя всичките.
18318972_10212971475070271_1668901396862196692_o.jpg
18318972_10212971475070271_1668901396862196692_o.jpg (183 KiB) Преглеждано 5147 пъти
PAMPASA написа:Ники ,копието не е ли 10 см. :roll: /писал си по-горе 110 SP/ - иначе и Аз имам рибки на него ,но аверите ми забраниха да качвам снимки................и така............
Прав си, друже, 10-ка е. :oops:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от nikko81 »

На матовите цветове имам много риби,засега до килограм! С останалите още съм валат. Странно защо оригиналите също се представят по-зле от тези копия. След като лимона ми извади няколко риби ,пробвах и други модели ,оказа се ,че и те ловят! :tup:
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Днес ще започна малко отзад-напред - със снимка на биячите и с огромна благодарност към майсторите им: Иво (Mix2), Ярослав (Zerg Lures), Ванко Контев, Христо (HZL) и Наско от Пещера (страшилището на родопските язовири). :11:
Изображение
Част от воблерите ги имам отскоро, а други, явно незаслужено, отлежават от месеци в кутиите ми, но в неделя следобед, въпреки дъжда, се отвори възможност за няколкочасов излет и реших да дам шанс на самоделките. Имах леко притеснение за нивото на реката, но за мое голямо учудване, тя ме посрещна малка и бистра. Лошото време си беше казало думата и по бреговете ги нямаше обичайните за края на уикенда коловози от рибарски ботуши. Сглобих стандартното такъмче (лайтов Серт Хексан на 2,10, макара Ванкуш С3000, 4-нишковия Варивас 0,8 и 0,22 фуоро за повод) и закачих за проба новото воблерче на Иво. Първо подаване, хубава рибка около нормата се изстреля от близкия вир и последва воблера току до краката ми, забавих леко проводката и буквално на педя от края на водата удари, подскочи няколко пъти върху камъните и се откачи. Ясно ми беше, че шанса да удари втори път, особено на същата примамка, е почти нулев, така че смених на блесна - нищо. Преместих се на следния вир и там случката се повтори. След това, на следващите вирове, се заредиха доста атаки на рибки при същата схема. Рибите стояха в най-дълбоката част на вировете, атакуваха само на воблери при бавна проводка, близо до дъното, но не в дълбокото, а следваха примамката досами краката ми и там удряха. За целия излет нямам нито една риба, хваната на повече от 2-3 метра от мен. Нямам и нито една риба хваната на блесна, което не ми се случвало от години. :shock: Имах над 30 удара за 4 часа, като успях да извадя може би 15-20 рибки, всичките около нормата (25-30 санта). За съжаление нямаше нито един удар на качествени риба, но понякога количеството компенсира качеството. ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И за финал - лек десерт! ;)
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от bat.galin »

хубави риби !
но и снежанката е добра, бях я пропуснал ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”