Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

баш майстора написа:
stancom написа: По плевенско не се ли показа някой костур ?
Нема! Ни костур, ни клен, ни гявол!
Там са ,на Дъбника :D костури всякакви и някоя бяла бонус от време на време.Лошото е че източват сериозно и рибите се шашкат и не се задържат и за половин час и трябва много търсене и непрекъснато местене :fish15:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Тоше, при условие, че барата ми е на 50 метра от хасиендата, нема сила дето да ме накара да бия 20 км. до дъбнишките костури. Иначе, прав си, има ги и са арни... ако ги намериш! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

ADIDAS, баДка! Сините пръци рулират!!! :lol: :lol: :lol:
Изображение
Пак ходихме по гръчко и па гредъ, даге! Явно толко си можеме... :roll: За почти три дена риболов - два закосени заргана и един калмар. :shock: Имахме късмета да ни влезе дорадо - 4-5 бройки по кажи-речи метър бяха, но никакъв интерес към примаките. Повъртяха се в краката ни, поогледаха какво им предлагаме за ядене и си ойдоха отдето са дошли. :(
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Спокойно, жив съм! :lol: Даже открих, че и с риби! :shock: Цял ден обикалях по реката като прехранен кон, видях половин София и 1/4 Дупница, но нямаше и помен, че в таа бара има риба. Всички колеги, с които говорих, също се оплакваха от липса на късмет. Единствено тандема-адаши Джазмена и Славов бяха успели да набодат доста сериозна риба, но без да успеят да я извадят. С Митко Граховски също си пробвахме късмета на тоя бордюр, но набоденото хайванче беше станало супер мнително и само разглеждаше примамките, без да ги атакува. Все пак на свечеряване "слънцето изгря и на нашата улица" та в интервала 17-17,30 ч. успях да дръпна няколко бързи рибки около нормата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Радостта ми беше двойна - първо, че спасих капото и второ, че рибките излязоха на блесна, сглобена от мен. :D Направих я с тежко тяло и леко листо, за да пробива течението и да може да се води на дълбоко в дебели мазни бързеи. :D
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Днес поредната крайсофийска пъстървова тегавня! Явно наистина е имало прореждане на рибите по време на забраната за размножителния период. :roll: Все пак успех да реализирам три кълванета, две балканки и една американка, за съжаление и трите маломерни. Снимах само "най-голямата". :lol:
P1360358.JPG
P1360358.JPG (111.25 KiB) Преглеждано 4403 пъти
P1360360.JPG
P1360360.JPG (158.2 KiB) Преглеждано 4403 пъти
P1360354.JPG
P1360354.JPG (149.08 KiB) Преглеждано 4403 пъти
От друга страна излета беше доста успешен - набрах бая примамки. :lol: :lol: :lol:
P1360363.JPG
P1360363.JPG (136.54 KiB) Преглеждано 4403 пъти
Ако някой си ги познае - да свирка. Ще пия една бира с мисъл за него и с пожелание да е жив и здрав за да има сили да поработи над кастинга си! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от empar »

Каааааажи чес'но... :shock: :shock: :shock:
Силикончето с оранжевата главЪ и безконтрената кука (беш)е мое. :lol: Разловено е, дано ти донесе успех! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Пробвах го в един от дълбоките вирове по-нагоре, но без успех. Много не ги разбирам тия силикони! :oops:

Други ловци на катерици ще си признаят ли? ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Cougar »

Ах спомени...Как ги берях и аз от дърветата в Онтарио не е работа. Бяха някои дървета като коледни елхи окрасени. :shock:
Сега съм изпаднал да ги вадя предимно от корени и камънаци по дъното като падне водата. :D Нали тукашните реки е трудно да ги прехвърлиш....
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от mitioto »

баш майстора написа:...Много не ги разбирам тия силикони! :oops:
Е айде сега па ти... На стръв не си ли ловил едно време?! :D :D :D
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Пъстърви - никога.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от maranzika »

Cougar написа:Ах спомени...Как ги берях и аз от дърветата в Онтарио не е работа..
Тука по Квебекарско явно са доста бедни та нищо не намирам ни по дръвета ни из камъняците.. :lol: :lol: :lol:
Ники,това рошавото някаква муа ли е бре..?
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Тва рошавото и другото де мяза на червен глис беха вързани на една линия като чепаре, явно е некъв муарски кур-капан. :roll: Некой мухарофил ко знае за кво иде реч - да каже!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от empar »

Система с две нимфи е. Нищо особено. Отдолу е нормалната нимфа с глава около двата милиметра, а отгоре е глиста. Може и стример да се сложи. В случая това "рошавото", не знам какво точно се води - стример или нимфа. В този размер ми е малко трудно да ги различавам. :lol:
Имам силни предположения и то на кого е принадлежало. Двама-трима заподозряни имам, които се галеми фенове на този монтаж, но не четат форума. :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Д.Граховски »

Cougar написа:Ах спомени...Как ги берях и аз от дърветата в Онтарио не е работа. ...

Тука трудно, аз си ги бера мойте още преди да съм ги посадил :mrgreen: за туй си обичам поточетата, закачаш, преджапваш и откачаш
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”