Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Смятай с кви манджи ще посрещат, ако започна да нося риба в къщи! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от bat.galin »

карай си на салата, че да няма разочаровани ;)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Много тегав риболов през изминалата седмица. Дали поради жегите или поради наличието на изобилие от дребни рибки във водата, но хищниците не проявяваха никакъв интерес към изкуствени примамки. На стръв (малки рибки по 6-7 см.) излизаха епизодични заргани и тук-там по някой сафрид. Лавраците само патрулираха около пристанището, но също никакъв интерес към примамки. Едвам успях да изчопля няколко дребни рибета по нощите, колкото да опазя рибарската чест. :oops:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Таа седмица риби немА! Бай ви майстора, сосе благоверната гу-жа Майсторова, го играме туристи. :lol: Имах коварен план за едни бързи пъстърви след слизането от баира, ама явно ЕГН-то вече си казва думата и днес (вторник) или 3 дена след прехода още ходя като на*ран, така че рапортувам само пеЙзаШчета и китки. :oops: Фото, моля!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Резултата от двудневния воаяж: малко ягоди и четири огромни печурки.
Изображение

Изображение

Изображение

Ягодите се превърнаха в това... :D
Изображение
... а гъбите... предполагам не искате да ги виждате в преработен вид. :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от s4etovod »

Голямо БРАВО Ники! Приснал съм те, евала....
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Iso »

Абе Масторе, много почиваш и много ходиш насам-на там, само не разбрах работиш ли и ако работиш и к`во работиш? При тия хойкания изглежда си държавен служител с над средната за страната заплата, а?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Владимир »

Iso написа:Абе Масторе, много почиваш и много ходиш насам-на там, само не разбрах работиш ли и ако работиш и к`во работиш? При тия хойкания изглежда си държавен служител с над средната за страната заплата, а?
Ако си НАП-аджия,искам една лична консултация на лс.!!!


Пп.Майсторе,не е от ЕГН-то а от липсата на храна и спорт.
Ела с мен ,някоя вечер(аз ходя в 23ч) в залата,ще те запозная с двама братя,дето са на по 52г,цял живот са състезатели по културизъм и лятото си правят кардиото в Рила.Тия бате,обикалят 6пъти Северен парк и после отиват в залата за силова....
А тия до 40г няма и да коментирам.....изроди.
Последно промяна от Владимир на Нед Юли 16, 2017 0:00, променено общо 2 пъти.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Да ти кажа под секрет, мъж под чехъл съм и жена ми ме издържа. Ако нещо се разритаме с благоверната, имам и едно наследство, непипано, за зор-заман. А стигне ли се до там, че и наследството да свърши... ше го мислим.. поне пълен комплект бъбреци имам...
п.п. Ако имаш и други смислени въпроси, мини на ЛС! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Тва мръзела след отпуска - голем човек. Вече трети ден не мога да се наканя да драсна два-три реда и да кача някоя снимка от ваканцията в Родопите. Не че има какво толкова за разказване, просто да се отбележа, че още не съм гушнал чемшира. :lol: Много от вас знаят, вече няколко години се разпъваме на ШП, тая година решихме да сменим пеизажа с Беглика. Да, ама не! Мястото, което бяхме харесали беше наводнено от "Медузата" и се наложи да избираме между Вариант 1 - да разпъваме лагера в калта и Вариант 2 - да се върнем към познатите места на ШП. Познайте кое избрахме! ;) За съжаление това, което са наблюдава от дълги години по морето, вече е факт и в планините - местата на първа линия се окупират от селтаци с каравани и кемпери от май до септември, нищо че "курортистите" я благоволят да се появят за събота верер, я не. :evil: Почвам да се замислям дали забраната на свободното/безплатното къмпингуване не е добра идея. Една скромна такса от 5-10 лева на каравана/кемпер/палатка на ден би накарала доста от тарикатите от Пз и Пд да се замислят дали ще си държат курниците постоянно по язовирите. :roll: Както и да е, лагера биде построен за нула време и започнахме да се сбираме. Ма, голямо сбиране падна - в събота вечер успяхме да преброим скромните 54 калпака на масата! :shock:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тоо народ, освен да се пои, тряя и да се рани, а ние сме толко абни, че не можем да хванем риба за пет, не за петдесет гърла, та добре, че беше чичо Гочо, да вземе нещата в свои ръце и да хване малко рибица. Подчертавам МАЛКО!!! :lol: :lol: :lol:
Изображение
От колеги, дунавски рибари, съм чувал, че шаран на скара било голяма всусотия, но никога до сега не бях опитвал. Наистина, с правилните подправки, е много добро! :D
Изображение
След навалицата през първия уикенд, част от гостите са разотидоха и останахме тези с надписаните столове. ;) Време за истинска почивка и "тихи" игри.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Сега сигурно някой ше попита - абе вие не бяхте ли тръгнали за риба? Е, бяхме... :oops: Не че сме имали кой знае какви очаквания за активен риболов, все пак цяла зима язовирите в района бяха източени почти напълно, а и по време на престоя ни нивото постоянно се менеше. Обиколихме и четирите по-големи язовира в района и нищо интересно. Пъстървите се държаха около 15-ия метър и единствената уловена от нас риба удари на... слоу джиг 12 грама. :shock: :shock: :shock: Щуките също ги нямаше никакви, имах само един удар на не-лоша риба, но за нещастие се откачи току-до каяка. Кефалът в стояща вода по принцип си е тегава работа. Единствените що-годе активни риби бяха костурите и през единия от дните успяхме да надърпаме прилично количество бодливци за час-два.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Както се казва: за тез пари - толкоз! Догодина - повече! :D
Изображение

Изображение

п.п. Бааа го, таа година не съм снимал ни едно цвеке. Срамммм!!! :oops: :oops: :oops:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Владимир »

Тия шарани на ШП ли са хванати?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

:lol: :lol: :lol: Не, разбира се! От някакъв старозагорски развъдник са.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Владимир »

баш майстора написа::lol: :lol: :lol: Не, разбира се! От някакъв старозагорски развъдник са.
Що бре,то си има шарани,не е невероятно да се хване.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Сигурно, имаше някакви дънари по брега, но ме съмнява годишния улов на шаран от язовира да превишава количеството, снимано на масата. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Отдавна не бях ходил за "болни клянове", а края на сезона наближава със страшна сила, та уикенда намерих няколко свободни часа да проверя дали в един от софийските притоци на р. Китванга са влезли стийлхеди, розови съомги и кохо. Ми не, не са! :lol: :lol: :lol: Излязоха само стандартните шаркави кленчета, от които само едно по-живичко, около 30-те санта и 10-ина маломерни педарчета. На всичко отгоре отидох рано по разсъмване, та в сумрака и снимките не ми се получиха, та сега официално си посипвам главата с пепел! :oops:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”